• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Inga Koļegova un Dana Reizniece-OzolaInga Koļegova un viņas aizstāve Dana Reizniece-Ozola. Foto: LETA

Jaunā koalīcija Koļegovu atlaiž nekavējoties

Jaunais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova vienojušies par darba attiecību pārtraukšanu, informē ministra pārstāve Agnese Vārpiņa.

Troikas koalīcijas laikos nenogremdējamā Koļegova amatu atstāj jau 29. janvārī. Līdz jaunā vadītāja apstiprināšanai amatā, VVD ģenerāldirektora pienākumus pilda līdzšinējā dienesta vadītājas vietniece Aina Stašāne.

Uzreiz pēc stāšanās ministra amatā Pūce paziņoja, ka "viņam ir jautājumi Koļegovai" par to, kā viņa iedomājas turpināt savus amata pienākumus situācijā, kad pret viņu notiek kriminālprocess.

Valsts ieņēmumu dienests (VID), kura ģenerāldirektora amatam Koļegovu virzīja toreizējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, 2016. gada 7. septembrī saistībā ar nepilnībām Koļegovas valsts amatpersonas deklarācijās un, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem uzsāka resorisko pārbaudi. Vēlāk VVD direktore tika apsūdzēta par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā.

Kopumā Koļegova deklarācijā nebija norādījusi noslēgtos darījumus, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro, liecina prokuratūras uzrādītā apsūdzība. Prokuratūra Koļegovas krimināllietu nodeva Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, kas ir sākusi, bet vēl nav pabeigusi lietas izskatīšanu. Koļegova viņai izvirzītās apsūdzības noliedz.

VVD ģenerāldirektore Koļegova bija kopš 2012. gada.

Tavs komentārs par rakstu: