• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ZZS vadība13. Saeimas mazohisti: ZZS zieds (no kreisās) Armands Krauze, Augusts Brigmanis un Jānis Dūklavs. Foto: LETA

Jaunā koalīcija vēl nav tapusi, bet «biedri latvieši» jau nolēmuši «reformēt» pašvaldības

Kā jau varēja sagaidīt, Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un Meroni-Kaimiņa-Gobzema grupējumam KPV LV, kuri abi sevi uzskata par 13. Saeimas vēlēšanu “uzvarētājiem”, neko daudz neveicas ar valdības veidošanu: izskatās, ka Māris Kučinskis ar savu “čempionu” blici varēs šiverēt pa Ministru kabineta māju varbūt pat līdz jaunam gadam. Valsts prezidents Raimonds Vējonis pat atļāvies abiem izlikt “neapmierinošu” vērtējumu.

Dzintars Zaļūksnis  

Toties visiem sešiem 13. Saeimā iekļuvušajiem “latviskajiem spēkiem” ir izdevies atrast jautājumu, kurā valda pilnīga vienprātība – par to nu ir vienojušās arī tā saucamā “Jaunā Vienotība” un tās satelīts “Attīstībai/Par”, kā arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un pašpasludinātā nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Proti, visi bāleliņi vienotā jezgā ķeršoties pie rīkles pašvaldībām, kuras Latvijā, izrādās, esot par mazām un neesot tā šiki piežmiegtas. Te nu nav ko īpaši iebilst: tik tiešām, pārāk mazas pašvaldības ir nopietns šķērslis gan Kārļa Šadurska sāktajai skolu likvidēšanai, gan Andas Čakšas īstenotajai “veselības aprūpes pieejamībai”, gan valsts depopulācijas programmai kopumā.

Neliels pārsteigums ir ZZS attieksme, bet laikam gan zaļzemnieki pašlaik jūtas tik vāji, ka gatavi paši sev rokas apcirst un kājas salauzt, lai tikai tiktu pie Lielās Siles. Nu, vismaz lai netiktu zem rūtainām debesīm.

Bet konkurenti smirdinās uz pilnu klapi. Sajutušas vēl nupat varenās konkurentes ZZS asinis, “latviskās” partejas ir vienojušās kopīgā dziesmā, ka jāsāk ZZS bastiona – pašvaldību – plucināšana. Cilvēki reģionos? Eita nu! – vai tad tur tādi maz ir? Vismaz KPV LV par to nav ko uztraukties, jo šis grupējums parlamentā tik vareni iesēdās, pateicoties no Latvijas aizbēgušo pilsoņu balsīm. Tātad: jo vairāk aizbēgs, jo spēcīgāks kļūs Gobzems ar savu Kaimiņu.  

Vārdu sakot, sešas partijas (gan katra savu apsvērumu dēļ) ir vienisprātis par “teritoriālās reformas nepieciešamību”. Kā sasodīti lipīgi ir formulējis “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce, esot “jāstrādā ar apziņu, lai 2021. pašvaldību vēlēšanas notiktu jaunu novadu teritorijās”.  

Taujāts par iespējamu novadu skaitu pēc reformas, Pūce skaidro, ka šodien pilnīgi precīzu ciparu nevarot nosaukt. Tomēr vistālāk ar šo ieceri esot tikusi nacionālās apvienības pārvaldītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kuras priekšlikumi arī varētu būt par pamatu reformai.

Es gan ieteiktu censoņiem citu variantu: atjaunot Latvijā vēsturiskos novadus Kurzemi, Latgali, Vidzemu un Zemgali. Ja ir luste, izdalīt vēl ārā Lielrīgu. Lieliem vīriem nelon nodarboties ar sīkumiem. Un no lielākiem reģioniem arī nauda silē birs pulkāk.

Tavs komentārs par rakstu: