• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas domes Sšžu zāle bez deputātiem2. oktobrī šo zāli piepildīs jauno deputātu priecīgās čalas. Foto: riga.lv

Jaunā Rīgas dome strādāt sāks 2. oktobrī

Vienojušās par 39 (no 60) deputtātu koalīcijas izveidošanu, sadalījuši amatus – un, lai pietiktu visiem, izveidojušas jaunus,– ārkārtas vēlēšanās Rīgas domē iekļuvušās partijas beidzot ir gatavas sākt strādāt arī rīdzinieku labā. Tapis zināms jaunā sasaukuma domes pirmās sēdes datums – tā tiek sasaukta piektdien, 2. oktobrī un sāksies plkst. 10.00.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Par koalīcijas izveidošanu vienojušies četri Rīgas domē ievēlētie saraksti – partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un partija “Progresīvie”, “Jaunā vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, kā arī vēl viens duets “Nacionālā apvienība”/Lavijas reģionu apvienība.

Atbilstoši likumam pirmo sēdi ir sasaucis Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins kurš to arī atklās un vadīs līdz jaunā domes priekšsēdētāja – nav šaubu, ka par to kļūs vēlēšanās uzvarējušās partiju apvienības “Attīstībai/PAR!/Progresīvie” pārstāvis Mārtiņš Staķis.

Domes priekšsēdētājs tiek ievēlēts ar vēlēšanu zīmēm. Līdz ar to balsu skaitīšanas komisijai, kuru ievēlēs vēl CVK pārstāvja uzraudzībā, ir mazliet ilgāks un piņķerīgāks darbs. Taču pēc tam Kokins “noliks savas pilnvaras” kā domes sēdes vadītājs, un jaunā dome bez kavēšanās varēs ķerties pie savu plānu īstenošanas – pirmām kārtām pie “deviņiem galvenajiem sadarbības virzieniem” – labas pārvaldības; kvalitatīvas izglītības bez bērnudārzu rindām; augstvērtīga piedāvājuma kultūrā; mobilitātes uzlabošanas un infrastruktūras atjaunošanas plāna; pilsētvides, kas ir ērta un atvērta dzīvotpriekam; mērķiem vides aizsardzības jautājumos; jauniem piedāvājumiem mājokļu politikā; sociālās aizsardzības attīstības; ekonomikas attīstības un investīciju piesaistes.

Tavs komentārs par rakstu: