• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
13. Saeimas deputāti13. Saeimas deputāti izskatās krietni apjukuši. Foto: Dainis Bušmanis/LA.lv

Jaunā Saeima tā īsti sāks strādāt tikai pēc svētkiem

Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20. novembrī, šāda vienošanās panākta Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē, kurā tika atbalstīts lēmumprojekts par Saeimas komisijas izveidošanas noteikumiem.

Lēmumprojektā nosauktas likumdošanas komisijas, no kurām deputāts var tikt ievēlēts tikai vienā no tām. Attiecīgais nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās mazajās komisijās. Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.

Tāpat paredzēts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlē pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā – pa diviem deputātiem no katras frakcijas.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe rosināja par komisiju sastāvu lemt tuvāk valdības izveidošanai noteiktajam termiņam – 21. novembrim.

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un Saeimas priekšsēdētāja, nacionālās apvienības pārstāve Ināra Mūrniece sākotnēji gan norādīja, ka "būs slikta sajūta, ja parlaments tik ilgi nestrādātu". Tomēr pēc diskusijām tika nolemts sēdi komisiju apstiprināšanai rīkot nevis 16., bet gan 20. novembrī – datumā, kuru rosināja Strīķe. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai'/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars aicināja atbalstīt priekšlikumu no partijas, kuras pārstāvim Valsts prezidents ir uzticējis valdības veidošanu.

Deputātu kandidatūras darbam parlamenta komisijās būs jāpiesaka līdz 15. novemba plkst. 17, iesniedzot dokumentus Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai.

Par deputātu ievēlēšanu komisijās lems 20. novembrī – dienu pirms Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa noteiktā termiņa, kad JKP kandidātam Jānim Bordānam jāpiedāvā jaunās koalīcijas un valdības modelis.

Tavs komentārs par rakstu: