• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Mediķu protesta akcijaProtestē vai neprotestē, politiķiem un ministrijai ir biezas ausis. Foto: LETA

Jaunākajam medicīnas personālam algu palielinājums nākamgad nesasniegs pat 20%

Veselības ministrija (VM) ir sarēķinājusi, par cik nākamgad pieaugs algu likmes ārstniecības personālam. Kā parasti, runa ir par “minimālajām” likmēm un “vidējo pieaugumu”, tāpēc katrā konkrētajā gadījumā skaitļi var mainīties, bet šāgada pieredze rāda, ka attiecībā uz jaunāko ārstniecības personālu, kuram joprojām tiek pieskaitīti arī māsu palīgi, ārpus Rīgas “minimālais” nozīmē arī “faktiskais”.

Dzintars Zaļūksnis  

Sertificētiem ārstiem un zobārstiem minimālā likme palielinās ikurāt par 20% – no 899 eiro mēnesī šogad uz 1079 eiro mēnesī nākamgad. Runa, protams, ir par summu, no kuras valsts vēl atskaitīs iedzīvotāju ienākumu nodokli un sociālos maksājumus, kā rezultātā neto ienākumi medicīnas personāla augstākajai kategorijai palielināsies ne vairāk, kā par 100-120 eiro. Jāņem vērā, ka šo pielikumu savos kontos mediķi ieraudzīs tikai sākot ar februāri.

Kā jau bija sagaidāms, uz vispārējā fona visvājākas perspektīvas ir viszemāk apmaksātajam personālam – tostarp māsu palīgiem, kuru algu pieaugums nākamgad ir lēsts 19,9% apmērā jeb no 437 (!) eiro šogad uz 524 eiro nākamgad. Šķiet, šī ir no VM puses visvairāk nenovērtētā ārstniecības personāla kategorija: māsu palīgus, kuriem nepieciešama gan īpaša apmācība, gan jaunu prasmju apgūšana, ieskaitīt zemākajā algu grupā, nudien, ir diezgan ciniski.

Bet par māsu palīgu un zobārstu asistentu izdalīšanu atsevišķā grupā VM līdz šim neko negrib dzirdēt. Arī 50 eiro – tik “liels” būs māsu palīgu faktiskais mēneša “loms” nākamgad –, protams, ir nauda, sevišķi spiedīgas nabadzības apstākļos.

Taču diezin vai tas ir viss, kas šiem cilvēkiem pienākas ņemot vērā to darba apjomu, ko viņi veic pacientu labā.     

6 Komentāri


 1. MED DARB.
  2018-12-22

  Paldies ! DZintar!

 2. m,paligs!
  2018-12-22

  Masu paligi ir pazemoti ,! viniem ar masam starpiba butu jabut simts reiro starpibai ,,neviss tada!!

 3. med darb,
  2018-12-22

  Kas tadu algu masu paligiem iedalija? Vai viniem nav KAUNS>???

 4. Rasma
  2018-12-22

  Labot nav iespejamsDZINTAR ?

 5. m,paligs!
  2018-12-28

  MASU paligi ir pazemoti ,,,,,kam par to jaatbild?

 6. MED DARB.
  2018-12-31

  Ja beidzot ari par masu paligiem sakusi domat bet tas ir loti niecigs pieaugums !

Tavs komentārs par rakstu: