• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Komponists Oskars HerliņšKomponists Oskars Herliņš. Publicitātes foto

Jaunās mūzikas festivālā «Arēna» – divi Oskara Herliņa darbu pirmatskaņojumi

Ikgadējais jaunās mūzikas festivāls “Arēna”, kurš notiek Rīgā no 19. oktobra līdz 2. novembrim, šoreiz centrējas uz kamermūziku. Divus vakarus pēc kārtas Rīgas Reformātu baznīcā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Oskara Herliņa radītie darbi: 29. oktobrī viņa jaundarbu atskaņos ansamblis “Airborne Extended” no Austrijas, bet 30. oktobrī – mūsu pašu klavieru kvartets “Quadra”.

Herliņš ar austriešu ansambli "Airborne Extended” sadarbojas pirmoreiz. “Rakstot jaundarbu, no ansambļa puses nekādu rāmju nebija, biju brīvs darīt to, ko vēlos,” stāsta komponists un atklāj, ka šā skaņdarba nosaukums būšot tāds, ko latviski varētu iztulkot šādi: “Johana Sebastiāna Baha izrotājumu spēles pamācība Vilhelma Frīdemaņa Baha klavieru grāmatiņā”.

Savukārt “Quadra” pianists Rihards Plešanovs par otru Herliņa jaundarbu izsakās tā: “Es pats ar Oskara mūziku saskaros pirmoreiz, lai gan mani kolēģi jau savulaik atskaņojuši viņa stīgu kvartetu. Oskars pāris reižu bijis mūsu koncertos un vērojis mūs no malas, un no viņa kvartetu mēs ļoti vēlējāmies jau pirms kādiem trim gadiem. Tā nav, ka viņš uzrakstījis kvartetu, kur katrs var šausmīgi izpausties. Taču mūzika ir ļoti atmosfērīga un skaista. Un man ļoti liels prieks par to, ka Oskars savā mūzikā nebaidās ietvert gaišu noskaņu – arī šoreiz tās būs skaistas skaņu ainavas.”

Tavs komentārs par rakstu: