• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Reņģu loms kastēsReņģu loms. Foto no: liepajniekiem.lv

Jauns trieciens «reņģēdājiem»: ES samazina reņģu zvejas kvotas Baltijas jūrā

Mūsu Zemkopības ministrija (ZM) un personīgi biedrs Jānis Dūklavs iz Zaļo un zamnieku savienības (ZZS) kārtējo reizi izgāzušies kā sapuvusi sēta. Turpinot tradīciju neko neiebilst bargajiem Eiropas Savienības (ES) onkuļiem, ZM ir samierinājusies ar to, ka reņģu zvejas kvotas Baltijas jūrā nākamgad tiks samazinātas.

Dzintars Zaļūksnis

It kā jau ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā samazinājums noteikts “tikai” par 7% – salīdzinājumā ar 2017. gadu tas ir par 1117 tonnām mazāk, un nākamgad reņģu nozvejas kvota noteikta 15 607 tonnas. Tas noteikti atkal paaugstinās reņģu cenas, un māc bažas, ka ne jau tikai par 7%, bet mēs visi labi redzam, ka tieši reņģu, šo kādreiz nabadzīgākajai latviešu tautas daļai piedienīgo zivju cena veikalos pēdējo 10 gadu laikā ir palielinājusies proporcionāli visvairāk. Vai vēl atminaties laikus, kad reņģes varēja iegādāties par 50 santīmiem kilogramā? Nemaz tik sen tas nebija.

Tagad “reņģēdāji” var “pārkvalificēties” uz ķīmiskajiem norvēģu lašiem un ar mēsliem barotajām vjetnamiešu pangasijām, kas ASV ir aizliegtas, bet Eiropas nabagiem pašā laikā!

Protams, ZZS vēstījumā ir salikti pavisam citi akcenti, sak, nākamgad ES gribēja samazināt mencu nozvejas apmērus Baltijas jūrā par 28%, tak MĒS, dižā latvju ZZS panācām samazinājumu par 8%! Tas nekas, ka mencu kvotas mūsu zvejnieki jau sen ne tuvu nespēj izpildīt (šeit), tāpēc tiem ir pilnīgi vienalga, vai mencas drīkstēs zvejot vairāk vai mazāk.

Taču Dūklavam acīmredzot svarīgākais ir cipariņi un kvotu iztirgošana citu valstu zvejniekiem. Tas – un nevis zivju ķeršana – ir kļuvis par latviešu tradicionālo biznesu.

Savukārt, kā formulē Zemkopības ministrija, brētliņu zvejas iespējas nākamgad esot nedaudz palielinātas, un Latvijas zvejniekiem tas papildu nozīmēšot 170 tonnu zvejas iespēju – nozvejas kvota noteikta 36 277 tonnas. Tas nekas, ka šogad šī kvota tika samazināta par 21% (šeit), vai ne, Dūklava kungs? Mūsu zemkopības fīreriem galvenais taču ir nevis zivis, bet pēc iespējas smukāki skaitļi, ko iebarot glupajiem patērētājiem.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. kalašnikovs
  2017-10-11

  Renģes jau sen vienkāršai tautai nav sasniedzamas!

Tavs komentārs par rakstu: