• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trīs jenoti miskastēJenoti bez mantas nespēj dzīvot. Bet mantu dod vara. Foto no: rantnow.com

Jenoti dodas saindēt Latvijas partiju purvu

Biedru grupas, kas Latvijas politiskajā balagānā sevi ir pozicionējušas kā varas partijas (t.i., tādas, kam nav bijis nekādas ideoloģijas, izņemot “atrasties pie varas”), – “Latvijas ceļš”, Demokrātiskā partija “Saimnieks”, Latvijas Pirmā partija, Latvijas Tautas partija, “Jaunais laiks” –, zaudējot savu vienīgo eksistences iemeslu – varu, līdz šim reinkarnējās citā varas grupā.

Dzintars Zaļūksnis

Un tas bija pieņemami – viens radīja vienu, merkantilo politisko interešu spektrs nezaudēja stabilitāti, bet glupais vēlētājs ar entuziasmu balsoja par jauno biedru grupu, kamēr beidzot saprata, ka tas nav gluži tas, par ko viņš ir gribējis balsot. Un tad biedru grupa pārkrāsoja fasādi, allažiņ gan palikdama “labēji centriska”, jo šis universālais un plastilīnveidīgais apzīmējums ļauj zem tā ievilkt faktiski jebko – no atklāti komunistiskām līdz klaboši konservatīvām idejām. Ko nu dotajā brīdī vēlētājs labprātāk ēd.

Tāda ir arī partija “Vienotība”, kas uzauga no “Jaunā laika”, kura komiskais līderis Einars Repše īstajā brīdī tika upurēts vienīgajai mūsu politiķu dievībai  Zelta Teļam.

Tiesa, “Vienotība”, kas pazīstama arī kā “Jenotība”, ir cita ierauga varas partija, tā ir izveidojusies nevis uz iepriekšējās – Tautas partijas – pīšļiem, bet gan kā “konkurējošā firma”, kas sākotnēji ar visu savu ģīmi centās rādīt, ka vēlas jaunus “spēles noteikumus”, bet beigās izrādījās, ka ir pieņēmusi tos pašus vecos, oligarhu ieviestos, proti, “visu labāko – mums, bet, kas notiek ar valsti, nospļauties!”

Un nu mirstošā “Vienotība” demonstrē, ka pieklājīgi nobeigties tā nav gatava: bijušie jenoti aktīvi ložņā pa politiskā balagāna kaktiem un šķirbām, taisīdami veselu kaudzi jaunu “jenotību”. Vieni sevi nosaukuši par “jaunajiem konservatīvajiem”, citi neko labāku nav spējuši izdomāt, kā “būt par”, bijušie Saulkrastu nodaļas biedri ar bijušo “Vienotības” valdes priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Smiltēnu priekšgalā grasās reģistrēt vēl vienu biedru grupu. Pie paša galvenā jenota uz Ameriku pēc instrucijām dodas Ilze Viņķele, droši vien arī tur beigās izšķilsies kāds genderveidojums. Un talantīgā intrigu politiķe Solvita Āboltiņa sevi vēl parādīs, un vai nu bez biedru grupas paliks Dombrovskis, Ašeradens, Ēlerte, Kariņš un citi liberāļi, kuri gan, kā izskatās, vēl nav sapratuši, cik bezjēdzīgi ir mēģinājumi saglābt “Vienotību”!

Bijušie Saulkrastu nodaļas biedri esot apvienojušies biedrībā, kuras nosaukumu viņi neatklāj (visdrīzāk, nespēj izdomāt,– bet vai tāda vispār pastāv?). Tātad tajā atkal var ietvert “visu” jeb, kā savulaik pauda jenotu kustības pamatlicējs, “kā var nesolīt?”

Vārdu sakot, tā vietā, lai disdciplinēti lokalizētos jaunā grupā, jenoti savas toksiskās idejas izplata visā Latvijas politiskajā purvā, un nākamajās vēlēšanās var izrādīties, ka aiz lielākās daļas jauno partiju rēgojas mīlīgs, bet nešpetns jenota ģīmītis.

Glābjas, kas var!

Tavs komentārs par rakstu: