• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Baltais helikopters".Skats no izrādes "Baltais helikopters". Publicitātes foto

JRT parādās «Baltais helikopters»

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē 21. novembrī pirmizrādi piedzīvos Alvja Hermaņa veidotā izrāde “Baltais helikopters” ar Mihailu Barišņikovu galvenajā lomā. Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta – Benedikta XVI – noslēpumaino atkāpšanos no amata.

Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers (Joseph Ratzinger) ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Līdz šim bija pašsaprotami, ka šis amats tiek pildīts līdz pat nāves brīdim. Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām ne visiem šķiet pārliecinoša. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas.

Lugas autors un režisors – Alvis Hermanis. Jozefa Racingera/Benedikta XVI lomā – Mihails Barišņikovs, Pāvesta sekretārs – Kaspars Znotiņš, Māsa Tabiana – Guna Zariņa.

Izrāde pamatā ir angļu valodā (daļēji itāļu, poļu un latīņu valodās) ar simultāno tulkojumu latviešu un krievu valodā.

Visas desmit novembrī un decembrī JRT repertuārā paredzētās izrādes jau ir izpārdotas. Izrādes “Baltais helikopters”ir paredzētas arī februārī. Biļešu tirdzniecība uz februāra izrādēm gaidāma decembra sākumā.

Tavs komentārs par rakstu: