• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mārtiņš KazāksMārtiņš Kazāks. Foto no personīgā arhīva/bvef.lu.lv

Jubilejas eiro monētas turpmāk kals Kazāka vadībā

Kas šobrīd ir Latvijas Banka? Ja atmetam visas teorētiskās, bet praktiski tukšās funkcijas, tā ir iestāde, kura nemitīgi prognozē un laiku pa laikam rūpējas par smuku eiromonētu kalšanu. Jau sen ir aizgājuši tie laiki, kad Latvijas Bankas prezidenta galvenais pienākums bija regulāri publikai paust: LATS IR UN BŪS STABILS!

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Nu jau gandrīz gadus sešus gadus Latvijā nav palicis nekas no lata un tā stabilitātes, bet eiro ir tāds fantoms, ka par vārnas neticēs, ja Latvijas Bankas vadītājs solīs tā stabilitāti. Proti, no mums šajāziņā nav atkarīgs ne tik, cik melns aiz naga.

Un tāds pats fantoms kā “nacionālā” valūta pašlaik ir arī “nacionālā” banka, kurai viss, kas atlicis – ražot nevienam nevajadzīgas makroekonomiskās prognozes un barot cilvēku estētiskās jūtas, laižot apgrozībā skaistas eiro monētas. Kas nu ir, tas ir, mākslinieki mums allaž ir bijuši augstākā līmeņa.

12. decembrī Saeima par valsts galveno makroprognozistu un monētkali ir ievēlējusi Mārtiņu Kazāku, kurš amatā stāsies 21. decembrī – dienā, kad būs izbeigušās pašreizējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvaras. Tā ir priecīga ziņa: tātad monētu kaltuve neapstāsies ne uz mirkli!

Saeimas deputāti, raksturojot Latvijas Bankas prezidentu kā personāliju, protams, gvalza par septiņiem mēmiem. Ko nu viņš var “ietekmēt starptautiski”, ja neko nespēj ietekmēt pat pašu zemītē?! Vienā gan jāpiekrīt deputātei Inesei Voikai – Kazāks tik tiešām neizskatās pēc “lielākā kretīna”. Un varbūt tāds arī nav. Tikai – kāda gan tam nozīme? Ne jau “nacionālās” bankas prezidents pašrocīgi raksta atskaites Eiropas Centrālajai bankai (ECB). Bet atrasties ECB padomes sēdēs un laiku pa laikam kaut ko pateikt – izcilas prāta spējas tur nav vajadzīgas. Tiesa, arī gluži pilnīgs kretīns te īsti nepasētu.

Tāpēc Kazāku, kurš pašlaik ir Latvijas Bankas padomes loceklis un, tā teikt, zina drēbi, atbalstīja arī daļa opozīcijas deputātu. Kur liksies? Tāpat jau viņu ievēlētu! Ja amats ir, kādam tas jāieņem. Sevišķi tik labi apmaksāts, kā Latvijas Bankas vadītāja amats.

Tavs komentārs par rakstu: