• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no R.Ščedrina operas "Ne tikai mīlestība".Skats no R.Ščedrina operas "Ne tikai mīlestība". Publicitātes foto: SPO

Jūlijā Rīgā viesosies «Sankt Peterburg Opera»

No 12. līdz 14. jūlijam Latvijas Simtgades svinības ar trīs dienu viesizrādēm kuplinās Krievijas Tautas mākslinieka Jurija Aleksandrova (Юрий Александров) dibinātā Krievijas Valsts Kamermūzikas teātra “Sankt Peterburg Opera” (Санктъ-Петербургъ Опера) viesizrādes Rīgā, nule atjaunotajā VEF Kultūras Pilī.

12., 13. un 14. jūlijā uz VEF Kultūras pils skatuves pirmoreiz Rīgā operas cienītāju vērtējumam tiks sniegti 3 unikāli iestudējumi –  Žorža Bizē (Georges Bizet, 1838-1875) “Pērļu zvejnieki” (Les pêcheurs de perles, 1863), Rodiona Ščedrina (Родион Щедрин, 1932) “Ne tikai mīlestība” (Не только любовь, 1961) un Šarla Guno (Charles Gounod, 1818-1893) “Fausts” (Faust, 1859).

Jāpiezīmē, ka tieši Pēterburgas mākslinieku iestudēto “Ne tikai mīlestība” pats autors ir atzinis par labāko no līdz šim veidotajām izrādēm. Jāņem vērā, ka šī kolhoznieku muzikālā mīlas stāsta pirmās izrādes tolaik dziļi stagnējošajā un aukstajā karā ierautajā PSRS operas skatītāju aprindās raisīja sašutumu, jo kāda gan mīlestība vai dienesta romāns var būt laukos, kolhozā? Taču mūsdienās šī izrāde ir lielisks apliecinājums, ka nekāda vara nespēj likt šķēršļus cilvēku jūtām. Savukārt Bizē un Guno operu iestudējumi ļaus vērtēt Krievijas kultūras galvaspilsētas mākslinieku oriģinālo pieeju un atraktivitāti šīm žanra pērlēm.

Muzikālais teātris “Sankt Peterburg Opera” ir viens no labākajiem mūzikas teātriem Krievijā, un tā izrādes ir plaši pieprasītas ārvalstīs, pateicoties tā dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Jurija Aleksandrova radošajiem eksperimentiem un negaidītajiem mākslinieciskajiem risinājumiem. Tas nosaka muzikālā teātra īpašo statusu operas fanu aprindās, sniedzot prieku ar spilgtām, emocionālām, krāsainām mūzikas izrādēm, izciliem svētku koncertiem un dziesmu vakariem. 31. darbības sezonā teātris ir uzkrājis bagātu radošo biogrāfiju, kļūstot par vienotu māksliniecisku vienību ar unikālu programmu. Trupā – talantīgi dziedātāji un mūziķi, no kuriem daudzi kļuvuši par laureātiem un uzvarētājiem starptautiskos un Krievijas konkursos.

Mediju pārstāvji tiek aicināti akreditēties preses konferencei, kas notiks 14. jūnijā no plkst. 14.00 VEF Kultūras pilī (Ropažu ielā 2, Rīgā, tālr.: +371 29491166). “Sankt Peterburg Opera” tajā pārstāvēs tās mākslinieciskais vadītājs, Krievijas Tautas mākslinieks Jurijs Aleksandrovs un direktors Jevgēņijs Maligins (Евгений Малыгин), lai pie kafijas tases ne tikai pastāstītu par gaidāmajām viesizrādēm, bet arī atbildētu uz visplašāko jautājumu klāstu, ko Sanktpēterburgas inteliģences pārstāvji domā par mākslu, dzīvi, politiku un ekonomiku mūsu kaimiņu zemē.

Krievijas Valsts Kamermūzikas teātra “Sankt Peterburg Opera” mājas lapa šeit.

Tavs komentārs par rakstu: