• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lietussargu revolūcija"Reakcija uz attiekumu izdot kriminālvajāšanai kādu Saeimas deputātu 2007. gada 18. oktobrī. Foto: LETA

Juraša «izdošana kriminālvajāšanai» koalīcijai vairs nav aktuāla

Kā jau paredzēju (šeit), Ģenerālprokuratūras prasītā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša izdošana kriminālvajāšanai pēc Krišjāņa Kariņa valdības apstiprināšanas deputātiem vairs nešķiet aktuāla.

Dzintars Zaļūksnis    

Iespējamība, ka “Juraša lietu” jau nākamajā dienā pēc lemšanas par valdības apstiprināšanu izskatīs Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, bija tas Damokla zobens, kas visu Jauno konservatīvo partiju turēja “pareizajos” rāmjos. Tagad, kad nožēlojamie jēkāpisti ir pilnīgā vienprātībā nobalsojuši pret saviem deklarētajiem principiem un faktisko varu valstī uzdāvinājuši “Vienotībai” un tiem, kas aiz tās stāv, komisija var arī nesteigties. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka lemšana par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai nenotika, jo “diskusijas turpināšoties nākamnedēļ”.

Nu, skaidrs, ka tās nebūs nekādas “diskusijas”. Notiks saskaņošana ar koalīcijas partiju saimniekiem un, ja kaut viens būs pret Juraša izdošanu, tad šī izdošana arī nenotiks, ļaujot paironizēt par līdzīgu gadījumu tikai ar citu personāžu centrā, lēmums par kura “nevajāšanu” iekustināja ķēdīti, kuras galā izrādījās 10. Saeimas atlaišana. Domāju, būtu lieki piebilst, ka 13. Saeimai šāds liktenis nedraud.

Nav nejauši, ka šoreiz principialitāti izrādīja Kādastur Vienotības deputāts Andrejs Judins – viņš, redz, gribot iepazīties ar krimināllietas materiāliem. Judins uzskatot, ka piekrišanu izdot deputātu nevarot dot, “ja ir fakti, kas norāda, ka pieprasījums ir politiski motivēts”. Nu, bet skaidrs taču, ka šāda lieta nevar nebūt “politiski motivēta”! Tāpēc koalīcijas partijas JKP loceklis, protams, varēs staigāt svabads, jo viņa trumpa jau ir izspēlēta un palīdzējusi sanaglot Kādastur Vienotības Kariņa mazmājiņu.

Skaidrs arī tas, ka šoreiz ASV vēstniece Ketrīna Toda Beilija (Catherine Todd Bailey) nedz LU, nedz RTU, nedz kādā citā Lielajā aulā plašai auditorijai neturēs runu ar nepārprotamu mājienu, ka “Latvija nonākusi līdz bīstamam punktam”. Pirmkārt, ASV pilsonis Latvijas valdības vadītāja amatā pati par sevi ir garantija, ka “procesi nevar nonākt līdz bīstamam punktam”. Otrkārt, Beilija kundze vairs nav vēstniece Latvijā. Treškārt, Beilija kundze vispār vairs nav vēstniece: par tādu viņa pārkvalificējās tikai  vienreiz mūžā, un viņas zvaigžņu stunda bija šī runa LU Lielajā aulā.    

Tavs komentārs par rakstu: