• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris Boiko kaut ko pētaKadrs no dokumentālā projekta "Juris Boiko. Pavasara tecīla. Akcijas dokumentācija"

Juris Boiko, viņa dzeja un mūzika peldošajā galerijā «Noass»

Otrdien, 25.augustā, plkst.18.30 peldošajā galerijā "Noass" notiks Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums "Juri, atšķirībā no mums dzīvnieki ir svēti...". Pasākumā Boiko dzeju un savus veltījumus viņam lasīs dzejniece Liāna Langa, savukārt "Nebijušo sajūtu restaurācijas darbnīcas" (NSRD) skaņdarbus, kuros piedalījies Boiko, atskaņos Lauris Vorslavs. Pasākums papildinās izstādi "Mans video ir neredzams. Juris Boiko", kas līdz 6. septembrim skatāma galerijā "Noass". Lasījums notiks Hardija Lediņa gada un lasījumu ciklā "Četri gadalaiki".

Juris Boiko un Hardijs Lediņš ir seni domubiedri – gan vidusskolas laikā kopīgi veidotas pagrīdes avīzītes "Zirgābols" un "Vai cik zaļš lietussargs!", gan vēlāk dibināta NSRD un kopā rakstīts absurda romāns "ZUN".

Būdams autodidakts mākslā, mūzikā, dzejā un prozā, Boiko savas dzīves laikā iztulkojis un atdzejojis virkni dažādu dzejnieku un filozofu darbus, taču līdz šim izdoti ir tikai Georga Trākla dzejas krājums "Trakl" 1992. gadā un Angelusa Silēziusa "Ķerubu ceļinieks" 2005. gadā. Savukārt paša Boiko dzejoļu krājums "Dziesmas un dzejas", kurā apkopoti viņa dzejoļi un dziesmu teksti, tika izdots 2000. gadā un pašlaik ir kļuvis par bibliogrāfisku retumu.

Izstādē "Mans video ir neredzams. Juris Boiko" eksponēti Boiko un Lediņa video darbi no topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas, kā arī "Noass" video arhīva. Izstādes veidotāja ir mākslas zinātniece Māra Žeikare.

Tavs komentārs par rakstu: