• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris JansonsJura Jansona trešajam termiņam šķērslis nebija pat tas, ka opozīcijā esošā ZZS 2019. gadā viņu virzīja par Valsts prezidenta kandidātu. Ekrānšāviņš: lsm.lv

Juris Jansons vēl piecus gadus turpinās sargāt tiesības

Juris Jansons, kurš savulaik, 2011. gada 3. martā amatā iekļuva kā kompromisa kandidāts, šajā krēslā pavadīs arī trešo termiņu – tā lēma 13. Saeimas deputāti, izvēloties viņu starp trim kandidātiem.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Jansona konkurenti uz tiesībsarga amatu bija Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns, ko virzīja dīvains veidojums “Par cilvēcīgu Latviju”, kas cenšas ieņemt faktiski bojāgājušās dīvainīšu partijas “KPV LV” vietu, un bijušais Talsu novada domes vadītājs Edgars Zelderis, kurš oficiāli bija Jaunā konservatīvās partijas kandidāts.

Jansona pārvēlēšanu amatā atbalstīja trīs koalīcijas frakcijas – Nacionālā apvienība, “Jaunā vienotība” un “Attīstībai/Par!”, kā arī opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “Saskaņa”. Tā ka pārējie divi kandidāti izrādījās tikai demokrātijas labad.

Šis ir Jansona trešais no vietas piecu gadu termiņš tiesībsarga amatā. Saeima janvārī akceptēja grozījumus Tiesībsarga likumā (šeit), liedzot vienai un tai pašai personai būt par tiesībsargu vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Taču šīs izmaiņas stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī un vēl neattiecās uz šīm tiesībsarga vēlēšanām, tā ļaujot Jansonam kandidēt uz tiesībsarga amatu trešo reizi.

Tavs komentārs par rakstu: