• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris Kļavinš un Ilze DzērveJuris Kļavinš un Ilze Dzērve. Foto: Jānis Porietis

Juris Kļaviņš un Ilze Dzērve aicina uz «Divreiz svētkiem»

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā mūzikas draugi aicināti uz koncertu „Divreiz svētki – Juris Kļaviņš (75) un Ilze Dzērve svin 50 gadus uz skatuves”.

Dziesmu svētku virsdiriģenta, emeritētā profesora Jura Kļaviņa un lieliskās koncertmeistares Ilzes Dzērves kopīgās skatuves gaitas sākušās pirms 50 gadiem tieši ar Latvijas Universitātes koriem. 1968. gadā abi sāka kopīgu darbu Latvijas Universitātes jauktajā korī „Juventus”, bet kopš 2007. gada abi mūziķi turpina strādāt ar Latvijas Universitātes absolventu kori „Jubilate”. Līdzās darba jubilejai diriģents Juris Kļaviņš 22. aprīlī svin savu 75. dzimšanas dienu.

Svētku koncertā piedalīsies kori „Jubilate” (solistes Kristīne Smuidre un Anda Zemīte) un „Juventus”, čellists Ēriks Kiršfelds, ģitārists Kaspars Zemītis, jaunais baritons Kristians Krievāns un ērģelniece Vita Kalnciema.

Koncerta programmas pamatu veido latviešu skaistāko kordziemu izlase – skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Ērika Ešenvalda un Valda Zilvera dziesmas, fragmenti no Karla Orfa (Carl Orff, 1895-1982) kantātes „Carmina Burana”, kā arī Edvarda Elgāra (Edward Elgar, 1856-1934), Sergeja Rahmaņinova (Сергей Рахманинов, 1973-1943) un Kaspara Zemīša mūzika.

Koncertā, ko vadīs Liene Jakovļeva, risināsies arī sarunas ar Juri Kļaviņu un Ilzi Dzērvi. Par koncerta gaismas režiju gādās gaismu mākslinieks Rihards Gulbis.

Biļetes (to cena – 4 EUR) var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta.

Koncertu atbalsta Rīgas dome.

Tavs komentārs par rakstu: