• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Brīdinājums par iebraukšanu Jūrmalas "maksas zonā".Labi vien ir! Nabūs jālauza galva "jāmaksā vai nav jāmaksā" Skaidrs, ka jāmaksā! Foto: jurmala.lv

Jūrmalas dome grasās «atcelt sezonas»: par iebraukšanu būs jāmaksā cauru gadu

Kūrortpilsētas Jūrmalas dome atrotījusi piedurknes un ķērusies pie kūrortsezonas jēdziena pārskatīšanas. Sak, nav ko ākstīties, arī Latvijas platuma grādos un digitālajā globālās sasilšanas laikmetā kūrorts viesus uzņem cauru gadu, tāpēc arī tādai kūrortpilsētas privilēģijai kā iebraukšanas maksa taisnīgi jāpastāv bez pārtraukuma.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Izštukots – darīts: no nākamā gada pavasara iebraukšanai Jūrmalā caurlaides būs nepieciešamas visu gadu. Pagaidām ieceri atbalstījusi Jūrmalas domes Transporta un mājokļu jautājumu komiteja, bet nav nekādu indikāciju, ka citi Jūrmalas domnieki varētu šo ieceri nobloķēt.

Tātad no šā gada 1. oktobra līdz nākamā gada 1. aprīlim būs pēdējie pieci mēneši, kad Jūrmalas braucienam nevajadzēs vīkšt liekus divus eiro. Bet pēc 1. aprīļa, tad gan! – caurlaides iebraukšanai Jūrmalā kļūs pastāvīgas un septembrī vairs netiks atceltas. Autovadītāji, kas gribēs apciemot kūrortpilsētu, divus eiro maksās arī vēlā rudenī un ziemā Taisnības labad jāuzsver: par automašīnu stāvēšanu ielu malās jāmaksā nebūs. Vismaz pagaidām.

Noteikumus iecerēts mainīt, lai “mazinātu tranzīta plūsmu cauri Jūrmalas pilsētai un veicinātu apvedceļa – Ventspils šosejas – izmantošanu”. Diez, daudz ir tādu, kuri, piemēram, uz Talsiem vai Ragaciemu ziemā brauc ikurāt caur Jūrmalu, ievērojot apdzīvotas vietas ātruma režīmu?

Bet viss ir iespējams! Kā skaidro pašvaldība, satiksme Jūrmalā ik gadu kļūstot intensīvāka. Pārdoto vienas dienas caurlaižu skaits ik gadu pieaug. Savukārt ārpus vasaras sezonas palielinoties tranzīta satiksme cauri pilsētai. Pašvaldības apkopotie dati rādot, ka, sākoties caurlaižu režīma periodam, tranzīta satiksme cauri pilsētai samazinās par 24%.

Turpmāk tranzits pilsētas kasē ienesīs naudiņu! Plānots, ka caurlaide visam gadam maksās 180 eiro jeb 0,49 eiro par dienu. Pusgadam – 180 dienām – caurlaide maksās 107 eiro, bet 270 dienām (laikam domāta līdzšinējā vasaras sezona) – 150 eiro.

Jūrmalas dome sola paredzēt jaunu iespēju – atļaut par vienas dienas caurlaidi samaksāt Jūrmalas e-pakalpojumu portālā arī līdz nākamās dienas beigām.

Ieņēmumi no caurlaižu režīma līdz šim ir bijuši aptuveni 2,7 miljoni eiro gadā.

Gala lēmumu par “kūrortsezonas atcelšanu” un caurlaižu režīma ieviešanu visu gadu paredzēts pieņemt Jūrmalas domes sēdē 30. septembrī.

Tavs komentārs par rakstu: