• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vislatvijas pensionāru akcija "Par pensionāru tiesībām" Strēlnieka laukumā, 2013.09. Foto: Ieva Lūka/LETAVislatvijas pensionāru akcija "Par pensionāru tiesībām"

Kā Eiropā izdzīvo pensionāri

2014. gada 4. aprīlī Rīgā notiks konference „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs”. Konferenci organizē Eiropas Parlamenta frakcijas GUE/NGL deputāts Alfrēds Rubiks. Tā būs pirmā konferencē, kurā tiks risināti ne tikai akūtākie jautājumi, bet notiks arī pieredzes apmaiņa starptautiskā līmenī.

Konferencē piedalīsies: Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš, Pensionāru federācijas Valdes locekļi un aktīvisti, Latvijas Saeimas deputāti un Rīgas domes deputāti. Savu piedalīšanos konferencē ir apstiprinājuši ārzemju viesi: Portugāles Pensionāru federācijas prezidente un viceprezidents, Īrijas Likumdošanas asamblejas loceklis, kurš ir atbildīgs par labklājību, un Čehijas Republikas Eiropas Parlamenta deputāts.

„Ilgstošā ekonomiskā krīze ir saasinājusi situāciju ar daudziem sociāli neaizsargātiem slāņiem. Pensionāri izrādījās tieši par tiem cilvēkiem, kuru intereses tiek ignorētas, ienākumi tiek samazināti, bet labākajā gadījumā uzklausa tikai viņu viedokli.

Latvijas pensionārus mūsu valsts valdošās aprindas uztver kā neesošu cilvēku resursu grupu. „Neesošu cilvēku” stāvoklī gandrīz oficiāli ir nostādīti 580 tūkst. cilvēku, tai skaitā 480 tūkst. cilvēku, kuri saņem vecuma pensiju. Tieši tādēļ visi priekšlikumi par pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošanu Latvijā sastopas ar nepārvaramu vienaldzību un cinismu no personu puses, kuras pārstāv izpildvaru valstī.

Organizējot konferenci „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs”, mēs vēlamies ne tikai piesaistīt sabiedrības un valdības uzmanību milzīgam cilvēku skaitam, kuri katru dienu ir spiesti cīnīties par izdzīvošanu. Mēs vēlamies, lai informācija par problēmām un jautājumiem, kuri satrauc pensionārus, izietu ārpus vienas organizācijas vai pat valsts ietvariem. Mēs esam gatavi izskatīt un apkopot cīņas par pensionāru tiesībām pieredzi citās ES valstīs”, atzīmēja Alfrēds Rubiks.

Tavs komentārs par rakstu: