• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Zīdainis gultiņāMazulim gultiņā jājūtas kā pie māmiņas. Foto: Shutterstock

Kā izvēlēties bērnu gultas?

Bērni aug ļoti strauji, bet mēbeles ir salīdzinoši liels pirkums, tādēļ gribas tās iegādāties ilgtermiņam. Tomēr veidojoties fiziski pareizam augumam, ir būtiski nodrošināt zīdainim un lielākiem bērniem ergonomiskas bērnu gultas, rakstāmgaldus u.c. Kā izvēlēties?

Zīdainim – gultiņu vai šūpuli?

Jaundzimušajam pirmajos dzīves mēnešos jānodrošina vide, kurā mazulis justos gluži kā māmiņas vēderā – ligzda ar malām, kas apņem zīdaini. Tādēļ ideāls variants ir šūpulītis, tomēr tas kalpos vien pāris mēnešus, jo ātri vien kļūs par mazu.

Praktiskāk būtu izvēlēties gultiņu, kurai ir regulējams augstums, kas jo īpaši parocīgi būs vecākiem. Bērnu gultas redeles ar laiku varēs izņemt, tomēr atceries, ka redeļu atstarpes nevar būt mazākas par 10cm. Jaundzimušo gultas tiek ražotas no:

         ● priedes;

         ● bērza;

         ● dižskabārža.

Tās tiek krāsotas ar eko krāsām baltā, tumši vai gaiši brūnā tonī, lai neizraisītu alerģisku reakciju.

Ceļojumu gultas

Viesošanās vai ceļojuma reizēs ārpus mājas, ikvienai ģimenei noderēs ceļojumu gultas. Tās ir ērti salokāmas un ievietojamas automašīnās, nesagādājot grūtības arī mammām. Šāda gultiņa bērnam būs drošāka un piemērotāka nekā barjeru veidošana dīvānā.

Gultas tekstils

Bērnu gultas jāizvēlas tikai no dabiskiem materiāliem. Iekšpusē izvēlies kokvilnas pārklājumu, veļas komplektu un ligzdiņu vai biezākas auduma sieniņas, kuras zīdainim pieaugot, varēsi izņemt.

Gultas pirmsskolas vecuma bērniem

Kad bērns paaudzies, laiks redeļu gultu nomainīt uz lielāku un ierīkot glītu gulēšanas stūrīti ārpus vecāku guļamistabas. Te būtiski ir trīs gultas aspekti:

 1. izmērs;
 2. izturība;
 3. dizains.

Bērni mēdz lēkāt pa gultu, tādēļ tai jābūt ražotai no izturīga koka un stabilai, ja vēlies, lai gulta kalpotu vairākus gadus. Savukārt, lai vieglāk pierunātu bērnu gulēt savā gultā, izvēlies bērnam tīkamu dizainu ar automašīnām, princesēm, multfilmu varoņiem vai izveidotu formulas vai kuģa formā.

Gultas skolas vecuma bērniem

Kad bērns uzsācis skolas gaitas, laiks pasaku varoņu gultu nomainīt. Praktiska izvēle būs vienkārša vienguļamā gulta neitrālās krāsās aptuveni 150 cm garumā. Kā papildu elementu izvēlies gultas kastes, kas kalpos rotaļlietu glabāšanai.

Lai tomēr pārlieku ātri nezaudētu bērnišķīgumu, iegādājies košu gultasveļu ar bērnam interesējošiem rakstiem. Meitenēm patiks balts vai rozā baldahīns, kā arī dekoratīvie spilveni.

Kur iegādāties kvalitatīvas bērnu gultas par labu cenu? Interneta veikals 1a.lv būs pareizā izvēle. Ienāc www.1a.lv un iepērcies tad, kad Tev ir laiks!

 

Tavs komentārs par rakstu: