• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sniega lāpstaLāpsta - tas ir labi, bet ar to nepietiek. Foto: Pixaby

Kā pareizi tīrīt sniegu pagalmos un no jumtiem?

Ir patīkami piedzīvot īstu ziemu – ar kārtīgu sniegputeni, sniega kaujām un braucieniem slēpot. Taču, lai ziema nesagādātu sirdēstus, nedrīkst aizmirst par drošību. Vai Tu zini, kā pareizi veicama sniega tīrīšana pagalmā vai no māju jumtiem? Vides apsaimniekošanas uzņēmums Eco Baltia vide ir sagatavojis praktiskus padomus tieši šim nolūkam! Turpini lasīt!

Kādēļ ir svarīgi tīrīt pagalmus un ietves?

Sniega tīrīšana ziemas sezonā ir pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa ikvienam privātmājas īpašniekam vai nama apsaimniekotājam. Nenotīrīti pagalmi un ietves gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu pagalmos var:

          ● vainagoties ar nopietnām traumām, lūzumiem un sasitumiem;

          ● apgrūtināt gājēju un autobraucēju pārvietošanos.

Turklāt par ietvju savlaicīgu nenotīrīšanu pašvaldību saistošie noteikumi gan privātpersonām, gan juridiskām personām paredz ievērojamus naudas sodus.

Taču sniega tīrīšana ir smags darbs – vai Tu zini, kā atbrīvoties no sniega efektīvi?

5 padomi sniega tīrīšanai pagalmā

Lai pagalma atbrīvošana no sniega šajā ziemā kļūtu vieglāka, Eco Baltia vide eksperti iesaka ņemt vērā šos 5 padomus:

1. Iegādājies piemērotus darbarīkus!

Sniega tīrīšana no celiņiem un iebrauktuves būs ātrāka, ja Tavā arsenālā atradīsies nepieciešamie instrumenti. Piemēram:

          ● lāpsta – ja vēlies ilgi kalpojošu sniega lāpstu, apsver no alumīnija ražotas lāpstas iegādi. Tāpat Tev noderēs lāpsta – sniega šķūre, kas augšgalā aprīkota ar diviem savstarpēji savienotiem kātiem. Neatkarīgi no modeļa, lai lāpstu būtu ērti lietot, iepērkoties pārbaudi kāta garumu – tam jāatbilst Tavam augumam. Pievērs uzmanību arī rokturim – lāpstas, kas aprīkotas ar D veida rokturi būs ērtāk lietojamas;

          ● slota –labākais darbarīks pielipuša sniega aizslaucīšanai. Vari izmantot, piemēram, slotu no bērzu zariem vai arī mākslīga materiāla instrumentu – polipropilēna slotu, kas paredzēta ielas slaucīšanai;

          ● ledus cirtnis – cīņai ar apledojumu. Cirtnis Tev lieti noderēs, lai atbrīvotos no ledus uz kāpnēm vai celiņiem;

          ● sniega pūtējs – apjomīgu teritoriju apkopei. Ja nepieciešams sakārtot lielu saimniecību, dod priekšroku sniega pūtējam – pašgājējam. Ja vēlies notīrīt mazāku, taču kokiem un krūmiem bagātu teritoriju, derēs stumjamais sniega pūtējs. Šīs ierīces pieejamas gan ar benzīna, gan elektrisko dzinēju.

2. Saudzē sevi!

Lai izvairītos no savainojumiem, pirms tīrīšanas izpildi vieglus stiepšanās vingrinājumus un darba gaitā noteikti ievēro pauzes! Sniega tīrīšana būs vieglāka arī, ja:

          ● ieziedīsi lāpstu ar vasku – tas novērsīs sniega lipšanu pie tās;

          ● ceļot sniegu, turēsi lāpstas asmeni tuvāk sev – tas atvieglos mugurai uzlikto slodzi;

          ● tīrīsi sniegu pamīšus ar labo un kreiso roku – vienmērīgākam muskuļu noslogojumam.

3. Neatstāj novārtā dārzu!

Lai izvairītos no nolūzušiem zariem, tīrot pagalma sniegu, nokrati to arī no dārzā augošajiem kokiem.

Zālei un citiem zaļumiem uzsnigusī sniega kārta palīdz pārziemot, taču šim slānim nevajadzētu būt pārāk biezam. Izlīdzini sniegu visas teritorijas garumā, lai neveidotos lielas kupenas dārzā vai gar automašīnas iebrauktuvi.

Īpaši sniegotā ziemā vai lielā teritorijā Tev noderēs arī sniega izvešana.

4. Izmanto saudzīgus pretslīdes materiālus!

Kad sniega tīrīšana pabeigta, teritoriju jānokaisa ar pretslīdes materiālu. Ja iespējams, nelieto sāli – tas kaitē zālienam un augiem! Dabai draudzīgāks variants izmantošanai gan dārzā, gan uz celiņiem un iebrauktuves būs, piemēram:

          ● smiltis;

          ● zāģu skaidas;

          ● pelni no krāsns;

          ● sasmalcinātu salmu, smilšu un pelnu vai skaidu maisījums.

5. Neaizmirsti par ietvēm!

Lai novērstu potenciālas traumas, ar dārza un piemājas celiņu tīrīšanu vien nepietiks. Gan māju īpašniekiem, gan uzturētājiem ziemā jāsakārto arī teritorijai pieguļošā ietve:

          ● tīri sniega un ledus kārtu līdz pat brauktuvei;

          ● to ar materiāliem, kas aizkavē slīdēšanu, piemēram, smiltīm.

Sniegs ne tikai uz zemes

Pagalma attīrīšana no sniega nav vienīgais ziemas darbs, kas obligāti veicams privātmāju īpašniekiem un namu apsaimniekotājiem. Tikpat svarīga, it īpaši pilsētās, ir arī sniega tīrīšana no jumtiem!

Nenotīrīts jumts ziemā gan pašiem māju īpašniekiem, gan apkārtējiem var radīt problēmas:

          ● traumas – lieli sniega blāķi un asas lāstekas var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai vai pat apdraudēt cilvēku un dzīvnieku dzīvību. Īpaši nozīmīgi tas ir pilsētās, jo tur ik dienas pārvietojas daudz garāmgājēju;

          ● finansiālus zaudējumus – laikā nenotīrīts sniegs un ledus var uzkrist uz transportlīdzekļiem, izkārtnēm, āra mēbelēm u.c. pilsētvides objektiem;

          ● jumta vai ēkas konstrukcijas bojājumus – pamatīgi apsnidzis jumts var sekmēt ēkas deformāciju, kas ilgtermiņā tās uzturētājam vai īpašniekam izmaksāt ļoti dārgi. Turklāt sniega radītais mitrums rada arī apdraudējumu elektrodrošībai;

          ● naudas sodu – saistošie noteikumi paredz brīdinājumu vai naudas sodas piemērošanu, ja apsaimniekojamo māju jumti nav attīrīti no sniega un ledus kārtas.

Kā pareizi tīrīt jumtus?

Tāpat kā pagalmu tīrīšana, arī sniega tīrīšana no jumtiem ir fiziski smags darbs. Turklāt, tīrot apledojumu no ēku jumtiem, vienmēr jārēķinās ar bīstamību. Lai notīrītu sniegu no jumta, speciālisti iesaka ņemt vērā šos padomus:

          ● pievērs uzmanību jumta materiālam – tīrīšanu veic iespējami saudzīgi, lai nesabojātu segumu vai pat zem sniega kārtas paslēptos pieslēgumus;

          ● izmanto piemērotu aprīkojumu – ne sevišķi lielas privātmājas jumtu no sniega varēsi atbrīvot talkā ņemot, piemēram, gumijas kapli vai slotu, kas piestiprināta pie pagarināma, šim mērķim paredzēta kāta;

          ● nodrošinies pret kritieniem – sniega tīrīšana no jumtiem, atrodoties uz paša jumta, prasa papildu piesardzību! Izmanto apavus ar neslīdošu zoli, kā arī šim nolūkam piemērotu drošības virvi un āķi.

Drošībai un efektivitātei – profesionāla sniega tīrīšana

Ne vienmēr ir iespējams vai pat vajadzīgs riskēt un ar lielo sniega kaudzi tikt galā pašrocīgi. Ja mājokļa apsnigušais jumts vai draudīgas lāstekas pie Tevis apsaimniekotā nama jumta korēm šķiet neuzveicamas, labākais risinājums ir speciālistu palīdzība.

Piemēram, Eco Baltia vide ziemas pakalpojumu piedāvājumā ietilpst:

          ● profesionāla lāsteku un sniega tīrīšana no jumtiem;

          ● sniega tīrīšana no ceļa, ietvēm un citām teritorijām;

          ● sniega izvešana.

Turklāt, uzticot sniega tīrīšanu Eco Baltia vide speciālistiem, Tu vienmēr varēsi būt drošs par pakalpojuma kvalitāti:

          ● apkopi veic pieredzējuši, īpaši apmācīti darbinieki, kas ievēro visas drošības prasības;

          ● tīrīšanas laikā tiek izmantots profesionāls aprīkojums, kas nenodara kaitējumu jumtam;

          ● teritorija zem tīrāmā jumta allaž tiek norobežota, lai neradītu apdraudējumu apkārtējiem cilvēkiem, dzīvniekiem un īpašumam.

Profesionāla sniega tīrīšana ir taisnākais ceļš uz sirdsmieru gada aukstajā sezonā! Piesakies Eco Baltia vide pakalpojumam un pavadi šo ziemu droši un atbildīgi!

Tavs komentārs par rakstu: