• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sieviete neskaidriem vaibstiem kovidmiglāKovidmiglā nav viegli orientēties. Foto: Getty Images

Kā «vakcīnteroristi» manipulē ar skaitļiem jeb Par ko vispār šis karš?

Tā vietā, lai uzkrātu  un atzītu – pasaules pieredzi, salīdzinātu koviddatus, piemēram, Izraēlā un Islandē (InfoTOP.lv par Islandi rakstīja šeit), Zviedrijā, ASV, Austrālijā, izdarītu ADEKVĀTUS, LOĢISKUS secinājumus, varas propaganda turpina mūs baidīt.

Dzintars Zaļūksnis

Valdība, kurai pirmskovida laikmetā bija nospļauties gan par statistiski vidējā pilsoņa veselību, gan statistiski vidējā mediķa labklājību, nu cenšas arvien vairāk ierobežot sociālo brīvību, lai sasniegtu, kā mums stāsta, medicīnisku mērķi – maksimālu vakcinācijas aptveri.

Mīļie cilvēki, ja runa patiešām ir par medicīnu, vai kāds varētu paskaidrot, kāpēc tiek izmantots tāds izteikti militārs apzīmējums kā aptvere? Vai ne tāpēc, ka runa ir nevis par medicīniskiem, bet gan varas instrumentiem, no kuriem galvenais – tieši tāpat kā teroristiem – ir BAILES? To ražošanā un atražošanā šobrīd piedalās praktiski visi lielākie (no varas atkarīgie vai varas piebarotie) plašsaziņas līdzekļi. Uzfrišināta statistika, cilvēka apziņu nomācoši kumulatīvie rādītāji, ikdienas atskaites par kritušajiem un ievainotajiem, izlūkdienestu ziņas par pretinieka pārgrupēšanos un ziemas uzbrukuma gatavošanu...

Tā visa mērķis ir viens – baidies, baidies, baidies... un skrien potēties! Pilnīgi skaidrs, ka potei šobrīd nav izšķiroša medicīniska efekta – toties tā arvien vairāk kļūst par sociālu instrumentu. Ak, nepotēsies? Tātad tu esi stulbs un bezatbildīgs, un par to tiksi sodīts!

Manuprāt, šādu rīcību nekādi citādi kā par vakcīnterorismu nosaukt nav iespējams.

Viens no spēcīgākajiem mūsu vakcīnteroristu ieročiem ir un paliek manipulācija ar skaitļiem. Iemesls vienkāršs kā cirvis – lai varētu nopietni iebilst pret oficiālās statistikas skaitļiem, pretī jāliek savi skaitļi, kuri ir aprēķināti, izmantojot tādu pašu vai salīdzināmu metodiku. Un tas ir tik dārgs prieks, ka diezin vai to varētu atļauties pat mūsu valsts bagātākie cilvēki.

Tāpēc Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) var būt pilnīgi drošs, ka tā izšautie ciparu lādiņi akurāti uzsprāgs un izraisīs vajadzīgo efektu. Bet šāda drošība agri vai vēlu rada pārlieku pašpārliecību.

Tā nacionālā ziņu aģentūra LETA nāk klajā ar kārtējo frontes biļetenu: piektdien [13. augustā] atklāti 108 “Covid-19” gadījumi; 84% no inficētajiem bijis nevakcinēti. Oj, oj, cilvēciņ, kas nedraudzējas ar matemātiku, skrien potēties, lai papēži zib!

Savukārt cilvēciņš, kas draudzējas ar matemātiku, paņem kalkulatoru un izrēķina, ka starp negatīvi testētajiem 91 ir bijis nepotēts, bet 17 – potēti. Proporcija: 5,4:1.

SPKC apliecina, ka pagājušās nedēļas kumulatīvais kovidsaslimšanas rādītājs ir 522 pozitīvi testētie, no kuriem 451 starp nevakcinētajiem un 71 – starp vakcinētajiem. “Nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā “Covid-19” infekcija konstatēta 3,3 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem,” lepni secina SPKC.

Atbilstoši Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem vakcinācijas procesu Latvijā šīs nedēļas beigās bija noslēguši 717 589 cilvēki Savukārt Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ziņo, ka Latvijā 2021. gada sākumā dzīvoja 1,893 miljoni cilvēku. Uzsvēršu: visi šie skaitļi ir no oficiāliem avotiem!

Un tagad paspēlēsimies ar proporcijām.  

Vispirms sarēķinām, ka vakcinācijas aptvere šobrīd (pilnībā vakcinētie iedzīvotāji dalīti ar kopējo iedzīvotāju skaitu reiz 100%) ir, noapaļojot (uz augšu!) 38%. Tātad potēto un nepotēto proporcija ir 38:72 jeb 1:1,9.

Savukārt ar “Covid-19” saslimušo proporcija ir 6,4:1 potēto labā. Te mēs konstatējam, ka SPKC ir sarēķinājis: “vakcinētiem cilvēkiem Latvijā “Covid-19” infekcija konstatēta 3,3 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem”. Kā šīs skaitlis dabūts? Acīmredzot, saliekot kopā potēto un nepotēto proporciju un saslimušo proporciju (vienkāršojot, 6,4 izdalot ar 1,9). Tik tiešām, rezultāts ir 3,37.

Un te jums, lūdzu, pirmais secinājums (neieslīgstot skaidrojumos, kāpēc): pēdējās nedēļas laikā ar kovidu saslimušo vakcinēto cilvēku īpatsvars ir palielinājies (no 6,4:1 uz 5,4:1).  

Taču arī šos skaitļus mēs varam interpretēt dažādi. Piemēram, tā, ka kovidvakcīnu efektivitāte (100% mīnus [saslimušo nevakcinēto proporcija dalīta ar saslimušo vakcinēto proporciju reiz 100%]) nekādi nav augstāka par 70%. Ja jūs šo skaitli uzskatāt par pietiekami pārliecinošu, atliek tikai doties uz vakcinēšanās punktu – vai priecāties, ka esat to paveikuši.

Vakcīnteroristu nelaime tā, ka daudzi cilvēki šādu lietu kārtību neuzskata par pieņemamu. Un valdība, neko labāku nejaudādama, pastiprina to pašu vakcīnteroru.

Rezultātā sanāk pilnīgs sviests (to, manuprāt, apliecina arī Islandes un Izraēlas piemēri) – neņemot vērā objektīvus aprēķinus par vakcīnu [zemo] efektivitāti, vara steidzas apbalvot vakcīnfrontes pirmrindniekus, kuri zaudē piesardzību, un koviddancis turpinās.

Bet varai jau allaž paliek pēdējā opcija – vainu uzgāzt nepotētajiem. Jo tad nav jāatbild uz svarīgāko jautājumu – par ko vispār šis karš?

1 Komentāri


 1. Aivars
  2021-08-16

  https://m.likumi.lv/ta/id/325277-grozijumi-ministru-kabineta-2020-gada-9-junija-noteikumos-nr-360-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas

Tavs komentārs par rakstu: