• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valdis Dombrovskis iemet biļetenu vēlēšanu urnāVisssvarīgākais Eiroparlamenta vēlētājs atdod balsi par savējiem. Foto: LETA

«Kad vēlēsim Augstāko padomi» jeb Cimdars ir laupījis 25. maija nevainību

Vai jūs esat pamanījuši, ar ko nodarbojas Latvijas pārstāvji Eiroparlamentā? Izņemot Krišjāni Kariņu, protams, par viņu jautājumu nav – viņš mums visiem ir sagādājis dārgākus mobilus sakarus (šeit). Vismaz kaut kāds darbs. Bet pārējie?

Dzintars Zaļūksnis

Citiem vārdiem vaicājot: kāds labums no Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem ir tiem pilsoņiem, kas viņus ievēlēja? Labprāt uzklausītu kādu, kas var ko paust šo subjektu aizstāvībai. Iespējams, vienīgais ieguvums ir tāds, ka dažs labs uz pieciem gadiem ir dabūts ārā no Latvijas. Lai dzīvo zaļi pa Briseli un Strasbūru, toties mums te nevajag klausīties viņa/viņas treļļus!

Bet nu EP deputātu pilnvaru laiks sāk beigties, un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs, viņš arī Arnis Cimdars ziņo, ka kārtējās EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019. gada 25. maijā, kas līdz šim bija pilnīgi nevainīga sestdiena, bet nu tā ir neglābjami samaitāta.

Kā notiks mūsu Lielās Dzimtenes parlamenta ievēlēšana, Cimdara kantoris mums vēl paspēs izstāstīt līdz apnikumam – i par to, kas drīkst un nedrīkst balsot, i par vēlēšanu iecirkņiem un par iespējām to nomainīt, i par kandidātu sarakstiem un neiespējamību tajos ko grozīt, i par viskautko citu. Vārdu sakot, par vēlēšanu tehniskajām niansēm pašlaik nav vērts pikseļus kustināt.

Partiju listes EP vēlēšanām varēs iesniegt no 80. līdz 65. dienai pirms vēlēšanām, tātad no 2019. gada 6. līdz 21. martam. Katra partija vai partiju apvienība, kura gribēs piedalīties EP vēlēšanās, savā listē drīkstēs iekļaut līdz 16 deputātu kandidātiem jeb divreiz vairāk nekā deputātu skaits, kas no Latvijas jāievēl Briseles, tā teikt, Augstākajā padomē, kura nākamajā sasaukumā sakarā ar britu atvadīšanos no Brāļu saimes samazināsies no 751 uz 705 deputātiem.

Visbeidzot, tiem, kam patīk visādi smuki cipariņi, atgādināšu: iepriekšējas EP vēlēšanās 2014. gada maijā piedalījās 30,24% Latvijas vēlētāju. Vairāk nekā puse nepiedalījušos atzina, ka balsot neieradās “tehnisku vai personisku iemeslu dēļ”. Pārējiem acīmredzot par šo pasākumu nebija pietiekamas intereses. Tik tiešām, labāk uzlikt veco labo Edgara Liepiņa dziesmu – “Kad vēlēsim Augstāko padomi, tad tuvāk jau skatīsim nākotni...”

Tavs komentārs par rakstu: