• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Artis Pabriks un Daniels PavļutsAizsardzības ministrs Artis Pabriks (no labās) var būt pateicīgs Danielam Pavļutam, ka nenācās uzņemties nepateicīgos veselības ministra pienākumus. Foto: Attīstībai/PAR!

Kāda starpība, kas lasa šausmu «kovidpasakas»? Bija Viņķele, tagad būs Pavļuts

Nepiekrītu tiem, kas sākuši kritizēt jauno veselības ministru Danielu Pavļutu, pirms viņš vispār nonāca šobrīd hipersvarīgajā amatā. Vismaz vienu labu lietu viņš ir paveicis jau tagad: bez īpašas stostīšanās atzinis, ka gan amats ir politisks, gan viss kovic – viena liela politika. 

Dzintars Zaļūksnis

Tiesa, slavēdams pats savas [valsts pārvaldes] menedžera spējas, Pavļuts nekādos konkrētos sīkumos neieslīga – pasarg, Die’s, tad vēl nāktos taisnoties, piemēram, par OIKu, kuram savulaik ekonomikas ministrs, profesionāls pianists (tak labi, ka ne fleitētājs!) Pavļuts ļāva zelt un plaukt.

Un, lielos vilcienos vērtējot, arī tiešā tekstā nosaukt kovidu par politisku lietu neriskēja. Taču ļaušanās iecelties par veselības ministru it kā medicīniskas dabas it kā krīzes laikā ir pietiekami daiļrunīga pati par sevi.

Man prieks, ka šoreiz ar mani vienisprātis ir arī mūsu Dievzemītes simt gudrākās galvas, lai tām Saeimas silē nekad biezpiena netrūkst! – Saeimas lopiņi partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāju Pavļutu ministra saulītē iecēla pārliecinoši: par nobalsoja 61 brangulītis iz koalīcijas, treji vientuļi oposumiņi bargi kvieca pret, bet pārējie 32 suķīši vienkārši attālināti paņēma pēdu un balsojumā nepiedalījās. Tā ka Pavļuts bez slapstīšanās var mierīgi stiept savu flīģeli uz Brīvības ielu 72 un ērti iekārtot Viņķeles disko fakuču vietā.

Žēl vienīgi, ka Pavļuts nav padziļināti apguvis komponēšanas prasmi – viņa plānus taisīt fiksu vakcināciju noteikti jestrākus varētu padarīt kāda īpaša kompozīcija – piemēram, Kovidmaršs vai Rekviēms koronavīrusam, vai Potes saņēmēju galops.

Bet principā bez tā visa var iztikt. Galvenais ir apņemšanās un politiskās siles pārzināšana. Par šīm divām lietām vismaz man nav šaubu. Lai dzīvo Daniels Pavļuts, mūsu dižais Kovidplēsis! Visādā ziņā man ir vienalga, kurš lasa nu jau ierastos rīta, dienas un vakara murdziņus par to, ka es nedrīkstu justies vesels, bet  priecāties par dzīvi vispār ir noziegums.

Tavs komentārs par rakstu: