• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Namiņš "Jūrtakas" maršrutāNamiņš "Jūrtakas" maršrutā. Publicitātes foto: Jūrtaka

Kājām gar jūru no Papes līdz Tallinai

Noslēdzies Eiropas Reģionālā attīstības fonda Igaunijas-Latvijas programmas projekts “Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā”. Projekta mērķis ir sasniegts – izveidots pārgājienu tūrisma maršruts gar Baltijas jūras piekrasti no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā – Jūrtaka kopumā 1200 km garumā, informē Lauku ceļotājs.

Jūrtaku Latvijā un “Ranniku Matkarada” Igaunijā ceļotāji jau paspējuši iemīļot. Sociālajos tīklos ar saviem piedzīvojumiem un iespaidiem dalās gan tie, kas ceļā devušies kājām, gan zirga mugurā, gan kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem – suņiem.

Kas veido šo maršrutu kā tūrisma produktu un ļauj ceļotājiem baudīt Jūrtakas viesmīlību? Visā 1200 km maršruta garumā, kas sadalīts aptuveni 20 km dienas gājuma posmos, darbojas vairāk kā simt pakalpojumu sniedzēju – naktsmītņu, ēdinātāju un informētāju. Aktīvākie no viņiem iesaistījās Jūrtakas marķēšanā dabā, ieteica un palīdzēja izlemt, kur nepieciešamas norādes pieejai pie jūras un informācijas stendi. Ar viņu palīdzību un pieredzi, tiekoties kopīgos semināros, tika apkopota informācija par gājējiem un viņu vajadzībām. Šī pieredze tagad ikvienam uzņēmējam pieejama rokasgrāmatā, tādēļ Jūrtakas pakalpojumu sniedzēju tīklā var iesaistīties arvien jauni vietējie spēlētāji.

Kas nepieciešams Jūrtakas gājējam? Igauņu uzņēmēji ir secinājuši: uzņemiet gājējus viesmīlīgi un dodiet viņiem iespēju iepazīt vietējo apkaimi! No tūrisma produkta viedokļa, svarīgs ir ēdināšanas pakalpojums un iespēja iegādāties pārtiku līdzņemšanai. Svarīgi uzņēmējiem ir arī sadarboties savā starpā, piemēram, pārvedot kājāmgājēju bagāžu no vienas naktsmītnes līdz nākamajai.  Uzņēmēji novērojuši, ka gājējiem svarīgi dienas beigās, pēc grūta gājiena, izbaudīt ērtības – siltu saunu, garšīgas vakariņas.

 Jūrtaka nu ir marķēta, ikvienam bez maksas pieejamas kartes un maršruta apraksts latviešu, igauņu, krievu, vācu, angļu valodās. Pateicoties starptautiskai sadarbībai, Jūrtaka ir iekļauta Eiropas garās distances pārgājienu maršrutā E9. Par Jūrtakas panākumiem un tūrisma produkta atpazīstamību liecina tas, ka:

          ● Jūrtaka un „Ranniku Matkarada” ir pazīstama vietējiem, gan igauņu, gan latviešu pārgājienu cienītājiem,

          ● tūrisma kompānijas iekļauj Jūrtakas posmus savā piedāvājumā gan vietējai, gan ārvalstu mērķauditorijai,

          ● maršruta informācija ir pieejama piekrastes tūrisma informācijas centru un punktu mājas lapās, darbinieki izmanto Jūrtakas ceļvedi, lai sniegtu informāciju apmeklētājiem un piedāvā dienas gājiena maršrutu lapas,

          ● gājēji aktīvi dalās ar saviem Jūrtakas pārgājiena iespaidiem Facebook, Instagram, Youtube, savos blogos un citos medijos.

Tavs komentārs par rakstu: