• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cilvēks skafandrā pie ugunskuraJa vecāki ir gnīdas, nepotēts sīkais var mācīties arī tā! Attēls no: bandcamp.com

K.A.Kariņa banda liedz izglītību nevakcinētiem bērniem

Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece – atcerieties šos personāžus, ar brūno okeru neizdzēšami ierakstiet savā atmiņā! Viņi apstiprina manas un jūsu aizdomas par to, ka Satversmi šī valdība pa kluso ir atcēlusi.

Dzintars Zaļūksnis

Proti, līdz šim tās bija tikai aizdomas, tagad tas ir noticis fakts. Ja uz to nekādi nereaģēs Satversmes tiesa, tad ziniet – arī jelkāds tiesiskums šajā valstī vairs neeksistē!

Parlamenta funkcijas uzurpējušais Ministru kabinets 10. augustā ir lēmis: “lai gaidāmajā 2021./2022. mācību gadā skolēni gan vispārējās, gan profesionālās izglītības programmās varētu piedalīties klātienes mācībās”, viņiem būs nepieciešams sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs “Covid-19” tests.

Tas ir acīmredzamā pretrunā ar diviem Satversmes pantiem: “91. pants. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.”

“112. pants. Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību. Pamatizglītība ir obligāta.”

Vēlreiz uzsveru tiem, kas nesaprata (ne K.A.Kariņam un Muižnieces jaunkundzei – viņi to brīnišķīgi zina, bet ir pārliecināti, ka var mierīgi ignorēt): pamatizglītība ir obligāta

Nešaubos, ka gan K.A.Kariņš, gan Muižnieces jaunkundze uzskata: Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 ”Epidemioloģiskās drošības pasākumiem “Covid-19” infekcijas izplatības ierobežošanai” (šeit) ir krietni smagāki par tādu štruntu kā Latvijas Republikas Satversme, jo šo noteikumu grozījumi “izstrādāti ar mērķi noteikt izglītojamo testēšanu kā priekšnoteikumu izglītības procesa īstenošanai klātienē, sākot 2021./2022. mācību gadu”. Un tas ir tik svarīgi, ka vai nu! Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova neļaus sameloties!

Tāpēc ņemiet vērā, cienījamie vecāki un necienījamie jūs, kas mēģina nepakļauties dižās valdības faraonu kaprīzēm: ja skolēnam netiks veikta kovida testēšana, attiecīgais skolēns nevarēs nedz uzsākt, nedz turpināt izglītības ieguvi klātienē. Ņemot vērā izglītības ieguves obligātumu un vecāku atbildību par tās ieguvi (vai Satversmē kas tāds ierakstīts? Nē, bet tā nolēmusi valdība, lai tai tur, debesīs, mūžīga nirvāna!), tad šādā gadījumā pamatizglītība 1.-6. klasē būs jānodrošina ģimenei. Māciet paši saviem bērneļiem lasīt un rakstīt! Sīks antivakceris tāpat ir potenciāla sērga, kas jāiznīdē saknē!

Bērnu kovdtestēšana tikšot veikta atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātam algoritmam. Plānots, ka testēšana notiks regulāri, taču pašlaik vēl nav precīzi atrunāts, cik bieži. Pārbaudēm tiks izmantoti siekalu testi. Sīkāk šie jautājumi tikšot skatīti nākamnedēļ. Vēlos tikai atgādināt, ka šobrīd valsts apmaksā kovidtestus tikai tiem, kam parādījušies simptomi. Bet kovids, kā zināms, ir tik slīpēts, ka tam var nebūt simptomu. Un arī varenais veselības ministrs Daniels Pavļuts, kurš ne tikai ir vieds, bet arī tur vārdu, ir apsolījis, ka “Veselības ministrija centīsies rast tādu testēšanas algoritmu, kas tērētu pēc iespējas mazākus budžeta līdzekļus”. Nu jā, budžeta līdzekļi jātērē lietderīgi – tā, lai kaut kas atlec arī valdības faraoniem.

Vārdu sakot, pavēl K.A.Kariņš un Muižnieces jaunkundze,– marš, potēt savus kverpļus! Marš, marš, marš!

1 Komentāri


 1. emma
  2021-08-27

  Vēl viena varas d....laiža atradusies!Kā var Satversmi pārveidot,kā ienāk prātā?Kā jāienīst bērni,lai visus nolikt zem šprices,neatkarīgi ne no kā!Neprasot par veselību,par katra bērna īpatnības?

Tavs komentārs par rakstu: