• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis Kariņš un Jānis Reirs Tātad Brisele, Jāni? Jā, Brisele, Krišjāni! Foto: Valsts kanceleja

K.A.Kariņa «stāsti» līdz Briseles «biezajām ausīm» nenonāk

Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš, apgalvodams, ka naudas Latvijā esot “tik daudz, kā nekad nav bijis”, maigi izsakoties, blefoja, jo nebūs taču tā, ka Delavēras puika tīšām samelojās. Iespējams, tagad viņš nožēlo, ka tajā brīdī nav iekodis sev mēlē. Lai nu kā, valdības plāni pārdalīt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) tā, lai valstij (veselības nodokļa formā) tiktu vairāk, bet pašvaldībām mazāk, liecina pat par saltiem meliem.  

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Finanšu ministrijas aprēķini apliecina, ka šīs naudas mētāšanas rezultātā pašvaldības par visām zaudēs vismaz 91 miljonu eiro (maz ticams, ka FM sarēķinājusi sev un propagandistiem par sliktu). Skaidrs, ka pašvaldības nevar būt mierā ar šādiem plāniem, un to ir paudusi arī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS, šeit), kura uzsvērusi, ka šī nauda tiks atņemta pašvaldību pamatfunkciju veikšanai, un šis ieņēmumu zudums nav kompensējams ar FM un K.A.Kariņa solītajiem (šeit) ES līdzekļiem, jo Eiropa šādiem mērķiem naudu vienkārši nedod!

Kā tad vispār ir ar ES naudu, cik daudz Latvijai ir pieejams un cik efektīvi tā tiek apgūta?

Tā pati FM informē, ka dažādos projektos Latvijā ieguldīti 80,5% no šajā plānošanas periodā (2014.-2020.) pieejamajiem ES fondiem. Līdz šā gada 1.augustam noslēgti ES fondu investīciju projektu līgumi 1800 projektu īstenošanai par kopumā 3,5 miljardiem eiro. Latvijai paredzētajā ES fondu “aploksnē” bija jeb 4,4 miljardi eiro.

Tātad (tīri teorētiski) šajā plānošanas periodā pašvaldības, gudri rīkojoties, patiešām varēja “izveidot kompensācijas fondu” gandrīz miljarda eiro apjomā? Gribējāt gan! ES naudiņu nepiešķir tikai tāpēc, ka tā paredzēts kaut kādas vietvaras budžetā. Briselei nospļauties uz sīkmaņu budžetu! Brisele ēd tikai īpaši sagatavotus kvalitatīvus projektus, kuri iziet stingru un visai birokrātisku apstiprināšanas procedūru.

ES fondu nauda labprāt tiek piešķirta pētniecībai, tehnoloģiju attīstībai, inovācijām, pārejai uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni un citiem futūristiskiem pasākumiem. Nevis Grumbaiņu vai Kazuspiru novada pašvaldības ikdienas vajadzībām.

Pat pozīcijas “nabadzības apkarošana” un “nodarbinātības palielināšana” Briseles klerku izpratnē nenozīmē vis naudas došanu nabagiem, bet gan sistēmas sakārtošanu/uzlabošanu.

Un tas ir pareizi! Jo ES nerisina savu dalībvalstu ikdienas problēmas, bet gan nodrošina visas valstu savienības virzību uz saulainu nākotni.

Tas, ka K.A.Kariņš un viņa uzticamais muķa nesējs Jānis Reirs visiem stāsta, sak, Eiropa kādam kaut ko kompensēs viņu vietā, ir pilnīgas muļķības. Abi kungi var pateikties lielajam gabalam līdz Briseles birokrātu biezajām ausīm, kura dēļ šīs muļķības tur vienkārši nenonāk.

1 Komentāri


 1. Alberts Brokāns
  2020-09-19

  Man to naudu nevajag. Iztikšu ar to, ko pats nopelnu.

Tavs komentārs par rakstu: