• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kersti KaljulaidaKersti Kaljulaida. Foto: Siim Lõvi/ERR

Kaljulaida gatavojas tikties ar Putinu

Kamēr Latvijā un Lietuvā neatslābstoši turpinās Krievijas prezidenta Vladimira Putina (Владимир Путин) demonizēšana, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ir panākusi, ka Kremlis (Кремль) viņai pašlaik gatavo tikšanos ar Putinu Briesmīgo.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu mediju materiālus

Marta nogalē Igaunijas prezidentes kanceleja paziņoja, ka Kaljulaida 18. aprīlī apmeklēs Maskavu darba vizītē, lai atklātu renovēto Igaunijas vēstniecības ēku. Otrdien Kaljulaida apstiprināja, ka brauciena laikā viņa vēlas tikties ar Putinu un Igaunijas vēstniecība Maskavā nosūtījusi Krievijas Ārlietu ministrijai notu, kurā vaicā, vai šāda tikšanās ir iespējama.

Preses padomnieks Dmitrijs Peskovs (Дмитрий Песков) sākotnēji informēja, ka “Putina darba kārtībā tāda tikšanās pašlaik nav paredzēta”, bet dienu vēlāk  Kremlis paziņoja, ka 18. aprīlī “tiek gatavota Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu”.

Tiesa, vairāki Igaunijas politiķi kritizē Kaljulaidas rīcību, lai gan, kā zināms, sarunas ir vienīgais veids, kā civilizēti novērst domstarpības. Skaidrs, ka šāda expromptum tikšanās nevar atcelt visas pretrunas, kas pašlaik pastāv Igaunijas un Krievijas starpā. Taču pati par sevi šāda saruna vismaz sniegs Kaljulaidai iespēju nepastarpināti pamatot Igaunijas viedokli. Protams, ja kritiķiem šo tikšanos neizdosies izjaukt.

Tavs komentārs par rakstu: