• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Māris Kučinskis apspriežas ar Augustu BrigmaniBiedri spriež par to, ka atkal būs jāaplaupa nabagi. Foto no: skaties.lv

Kam Latvijā «Alkāida», ja ir Kučinska valdība?

Līdz šim skaļi un regulāri dumpojās mediķi – galvenokārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadībā. Pamazām arodbiedrībai pieslēdzās profesionālās biedrības un asociācijas. Beidzot, izrādās, arī pacientu pacietība ir izbeigusies.

Dzintars Zaļūksnis

Taisnība vien ir: jau kopš pērnās vasaras Māra Kučinska valdība kaut ko buldurē par papildu finansējuma “meklēšanu” veselības aprūpei, bet stāvoklis medicīnas iestādēs kļūst arvien bēdīgāks.

Nu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa vairāku pacientu organizāciju vārdā ir paziņojusi: ja valdība līdz Jāņiem nespēs atrast finansējumu veselības aprūpei, tai būtu jāatkāpjas.

Skarbi gan teikts, bet vai kāds tic, ka Kučinska mazspējīgā varza naudu tiešām meklē? Un vai tad, ja to naudu neviens neatradīs, šī pati varza neturpinās sēdēt uz nodokļu maksātāju kakla, regulāri šo kaklu noķēzot?

Re, pat mūsu brašā šahiste, kas skaitās finanšu ministre, šogad klusē kā pīpeskāts, ne par kādu ministriju ankambaros “atrastu” naudu neziņo. Nav naudas vai vienkārši tur muti? To zina tikai pati Dana Reizniece-Ozola, kura naudu droši vien ir atradusi, bet nevienam, izņemot savus kompanjonus, to vairs ne pa kam neteiks.

Tikām naivā Mauriņa, re uzskata, ka  “diskusiju laiks ir garām un beidzot jāpieņem lēmums”. Pacientu mērs esot pilns! Kāds mērs un ar ko pilns – valdībai tas acīmredzot ir dziļi pie kājas. 16 pāragri mirušie dienā ir vien špicka, jo ne jau sistēmpartiju rindas tas skar. VIP palātās, tā teikt, neviens nav nomiris.

Pacientu organizācijas atklātā vēstulē valdības ministriem un Valsts prezidentam norāda, ka valdības nespēja vienoties par veselības aprūpes finansēšanu mazina ne vien uzticību pie varas esošajiem politiķiem, bet arī visdrīzākajā laikā novedīs pie katastrofālām sekām – “ārstēšana kļūs vēl nepieejamāka, ārsti un medicīnas māsas atteiksies strādāt, slimnīcas pārtrauks nodrošināt pakalpojumus”. Hallo, organizācijas! Vai tad tas viss pamazām nenotiek jau kādu strēķīti? Lai arī koalīcija ir vienojusies celt sociālo iemaksu likmi par 1%, no šodienas līdz 22. jūnijam nepietiekamā finansējuma dēļ nomirs 136 cilvēki. Un pēc tam vēl 136, un vēl... tas ir krietni vairāk nekā tiek nogalināts terora aktos Lielbritānijā vai Francijā. Gadā tas būs divreiz vairāk nekā “Alkāida” (vai kas nu tas bija) nogalināja Ņujorkā 2001. gada 11. septembrī.   

Tikām valdība, kurai – tāpat kā Lavrentijam Berijam (Лаврентий Берия) – nelaiķi ir tikai statistika, turpinās kaut ko vāvuļot par reformu, no kuras joprojām nebūs ne smakas. Vienīgais, kas patiešām notiks, tā būs nodokļu palielināšana.

Tikai naudas, kā parasti, būs “tik, cik tās būs,” un veselības aprūpei tās atkal nepietiks.

2 Komentāri


 1. kalašnikovs
  2017-06-19

  Maz tautas ir aizbraucis! Pārējos vajag badā nomērdēt!

 2. Lauku vecis
  2017-07-15

  īstā banda, slēptā, kā z''idi slēpjas ir šeit , auna piere! Dzintar, sāc ar šiem V. Zatlers devās uz Varšavu, lai tiktos ar ASV prezidentu Baraku Obamu. Pēcpusdienā Valsts prezidenta kanceleja izplatīja paziņojumu, ka 28. maijā prezidents nāks klajā ar svarīgu paziņojumu tautai. Pēdējā zondēšana 28. maijā atgriezies Rīgā, V. Zatlers tikās ar valsts augstākajām amatpersonām - Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ģenerālprokuroru Ē. Kalnmeieru. Tikšanās notika īsu brīdi pirms paziņojuma paušanas tautai. Publiski tika ziņots, ka V. Zatlers esot vēlējies panākt koalīcijas izveidi ar Saskaņas centru, lai izslēgtu no politiskā lēmējgala ZZS un tādējādi panāktu sevis pārvēlēšanu prezidenta amatā. Uz premjera jautājumu, vai prezidents

Tavs komentārs par rakstu: