• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Kam no Vilka kundzes bail?"Skats no izrādes "Kam no Vilka kundzes bail?" Foto: Jānis Deinats

«Kam no Vilka kundzes bail?» Toma Treiņa versijā ir klāt!

Jaunais režisors Toms Treinis Dailes teātrī iestudējis savu debijas izrādi – 10. oktobrī Kamerzālē Radošo meklējumu cikla “Brīva skatuve” ietvaros notiks Edvarda Olbija (Edward Albee, 1928-2016) attiecību drāmas “Kam no Vilka kundzes bail?” (oriģinālā: Who's Afraid of Virginia Woolf?, 1962) pirmizrāde.

Marta un Džordžs ir laulāts pāris, kurš spēlē bīstamas emocionālas spēles. Kad pēc viesībām viņiem uz dzērienu pievienojas otrs precēts pāris, izrādās, ka Martas un Džordža laulība ir uz sabrukuma robežas. Pazemojošos pārmetumos un agresīvā izsmieklā atklājas viss attiecību rūgtums un pieviltās cerības. Taču nav jau tā, ka Nika un viņa Dārguma laulībā viss būtu ideāli. Pamazām sagraujot pašu izlolotās ilūzijas un atgriežoties pie sāpīgi neērtās realitātes, viņiem visiem kopā jāpārdzīvo šī „Valpurģu nakts” un eksorcisma rituālā jāizdzen no sevis dziļi slēptie dēmoni.

Jauniestudējumā “Kam no Vika kundzes bail?” Martas lomā būs Agnese Zeltiņa, Džordža loma uzticēta Ivaram Auziņam, Elīna Avotiņa atveidos Dārgumu, bet Andris Bulis izrādē būs Niks.

Izrādes māksliniece ir Pamela Butāne. Lugu no angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs.

Luga „Kas baidās no Virdžīnijas Vulfas?” 1962. gadā saņēmusi Tonija balvu (Tony Award) kā gada labākā luga.

Kultūras žurnālista Toma Treiberga saruna ar režisoru Tomu Treini šeit.

Tavs komentārs par rakstu: