• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rūbens OstlundsRūbenam Ostlundam tas is otrais "Zelta palmas zars". Foto: Loïc Venance/AFP/Getty Images

Kannu kinofestivāla galveno balvu otro reizi saņem zviedru režisors Rūbens Estlunds

75. Kannu kinofestivāla (Festival de Cannes) galveno godalgu “Zelta palmas zars” (Palme d'Or) šogad ir saņēmusi zviedru režisora Rūbena Estlunda (Ruben Östlund) filma “Skumju trijstūris” (Triangle of Sadness).

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Estlunds šo apbalvojumu saņēmis otro reizi piecu gadu laikā – 2017. gadā viņam tas tika piešķirts par filmu “The Square” [Kvadrāts].

Otrs svarīgākais apbalvojums – festivāla "Grand Prix" – piešķirts franču režisorei Klērai Denī (Claire Denis) par filmu “Stars at Noon” [Zvaigznes dienā] un beļģu režisoram Lukasam Dontam (Lucas Dhont) par filmu “Close” [Aizvērts].

Labākā režisora balvu festivālā izpelnījās Parks Čanvuks (Park Chan-wook) par filmu “Lēmums aiziet” [Decision to Leave], bet aktieru kategorijās balvas ieguva Sāra Amīra Ebrahimi (Zara Amir-Ebrachimi), filma “Holy Spider”/Svētais zirneklis) un Sons Kanho (Song Kang-ho, filma “Broker”/Brokeris).

Par labāko scenārija autoru atzīts Tariks Salehs no Zviedrijas par scenāriju filmai “Boy from Heaven” (Puisis no debesīm).

Festivāla žūrijas speciālbalva piešķirta marta beigās Krievijas karaspēka aplenktajā Mariupolē nogalinātā lietuviešu kinorežisora Manta Kvedaraviča (Mantas Kvedravicius, 1976-2022) filmai “Mariupole 2”.

Par ieguldījumu kinomākslā festivāla goda balvu saņēma Forests Vitakers (Forest Whitaker) un Toms Krūzs (Tom Cruise).

Festivāla žūriju šogad vadīja franču aktieris un producents Vinsents Lindons (Vincent Lindon), bet uz galveno balvu pretendēja 21 filma.

Tavs komentārs par rakstu: