• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bezprocentu kredīta reklāmaBezprocentu kredīts nav bezmaksas kredīts! Attēls: Shutterstock

Kāpēc bezprocentu kredīts un bezmaksas aizdevums nav viens un tas pats

Ja bankas konta atlikums neiepriecina ne aci, ne maku, bet papildu nauda jāatrod steidzami, aizņemšanās šķiet parocīgākais risinājums. Vēloties ietaupīt, daudzi meklē aizdevumus ar procentu atlaidēm, taču vai bezprocentu kredīts patiešām ir tik izdevīgs? Lasi šajā rakstā, kas slēpjas aiz nosaukuma kredīts bez procentiem un kādās situācijās procentu pārmaksa ir pamatota!

Kas ir bezprocentu kredīts?

Bezprocentu aizdevums ir kredīts ar 100% atlaidi komisijas maksai. Aizņēmējam tas nozīmē, ka kopējā atmaksas summa ir identiska kredīta pamatsummai – pateicoties procentu atlaidei, par kredīta lietošanu nav jāpārmaksā ne centa. Reizēm bezprocentu aizdevumu sauc arī par bezmaksas kredītu, taču šāds apzīmējums ir nekorekts, jo atlaide tiek piemērota tikai procentu maksai, bet aizdevuma summa jāatmaksā kreditoram pilnā apjomā.

Kredīts bez procentiem ir nebanku aizdevēju pakalpojums, tāpēc saņemšanas ziņā tas ir līdzīgs ātrajam aizdevumam internetā:

          ● pieteikšanās bezprocentu aizdevumam notiek tiešsaistē, kreditora mājaslapā;

          ● pieteikuma izskatīšana un atbildes sagatavošana aizņem aptuveni 10-15 minūtes;

          ● komunikācija ar aizdevēju notiek elektroniski vai pa telefonu;

          ● pozitīva lēmuma gadījumā aizņēmējs saņem naudu jau pēc dažām minūtēm (kreditora darba laikā, ja pārskaitījums notiek vienas bankas ietvaros).

Bezprocentu kredīts parasti pieejams pie tiem pašiem aizdevējiem, kas piedāvā īstermiņa aizdevumus un patēriņa kredītus internetā. Meklējot kredītu bez procentiem, ņem vērā, ka procentu atlaide ir akcija jaunajiem klientiem, ko piedāvā ne visi kreditori. Tāpat ir svarīgi izvērtēt, vai bezprocentu aizņēmums var būt noderīgs konkrētā situācijā. Par to vairāk – raksta turpinājumā.

Bezprocentu aizdevuma TOP priekšrocības

Galvenais bezprocentu aizdevumu trumpis ir iespēja aizņemties, nepārmaksājot. 0% ir viszemākā iespējamā procentu likme, bet tas nav vienīgais bezprocentu aizdevuma ieguvums. Kredītam bez procentiem ir tādi paši plusi kā parastiem nebanku ātrajiem kredītiem:

          ● operatīva pieteikuma izskatīšana un naudas saņemšana;

          ● aizdevums pieejams bez galvojuma un ķīlas;

          ● kredītlīgums nav jāparaksta klātienē;

          ● aizdevuma kredītlimits ir piemērots nelieliem neieplānotiem ikdienas tēriņiem.

Apjoma ziņā bezprocentu aizdevums ir salīdzinoši neliels, un tas reizē ir gan pluss, gan mīnuss. Ja Tev ir vajadzīgi tikai daži desmiti vai daži simti eiro līdz algas dienai, aizdevums bez procentiem var būt parocīgs. Bet izvēli par labu bezprocentu aizdevumam nosaka ne tikai kredītlimits – lasi tālāk un uzzini, kas vēl jāņem vērā!

Kāpēc aizņemties bez procentiem ne vienmēr ir ērti?

Tāpat kā ikviens cits aizdevums, bezprocentu kredīts nav universāls risinājums ikvienai dzīves situācijai. Lai gan tas ir finansiāli draudzīgs aizņēmēja maciņam, bezprocentu kredīta īpatnības samazina aizdevuma izmantošanas iespējas. Galvenais bezprocentu kredīta mīnuss ir ļoti īss atmaksas termiņš – procentu atlaide ir spēkā tikai pirmās 30 dienas. Ja aizņēmējs kavē termiņu, viņam nākas maksāt soda naudu vai komisiju par termiņa pagarināšanu, kas palielina kopējās aizdevuma izmaksas.

Kredīts bez procentiem nebūs Tev piemērots, ja:

          ● papildu nauda ir vajadzīga liela pirkumam, un aizdevuma maksimālais kredītlimits ir nepietiekams;

          ● aizņēmēja maksātspēja neļauj norēķināties ar kreditoru 30 dienu laikā, un kredītlīgums neparedz pakāpenisku aizdevuma atmaksu;

          ● aizņēmējs jau kādreiz ir izmantojis aizdevēja pakalpojumus un vairs nav uzskatāms par jauno klientu.

Bezprocentu aizdevumu vērts izmantot tikai tad, ja esi pārliecināts gan par kredīta atbilstību Taviem mērķiem, gan par savām iespējām segt parādsaistības termiņā. Lasi raksta noslēgumā, kā izvērtēt dzīves apstākļus un aizņemties atbildīgi!

Trīs lietas, ko pārbaudīt pirms pieteikšanās

Dzīvē ir ne mazums situāciju, kad kredīts bez procentiem šķiet optimāls risinājums, taču salīdzinoši zemas aizdevuma izmaksas nedrīkst būt noteicošais faktors. Tāpat kā auto līzings vai patēriņa aizdevums, arī bezprocentu kredīts ir piemērots aizņēmējiem stabilā finanšu situācijā. Lūk, daži padomi, kā patstāvīgi izvērtēt savu kredītspēju un aizņēmuma nepieciešamību:

          ● apdomā, vai kredīts patiešām ir nepieciešams? Reizēm vajadzīgo pirkumu vai pakalpojumu var atlikt uz nākamo mēnesi vai pat dažiem. Ņemot vērā to, ka bezprocentu aizdevuma kredītlimits ir samērā pieticīgs, trūkstošo summu iespējams arī iekrāt;

          ● izvērtē savu finanšu stāvokli. Ja bez aizņemšanās tomēr neiztikt, nākamais solis ir ienākumu analīze. Bezprocentu kredīts ir piemērots tikai aizņēmējiem ar regulāriem ienākumiem, kas ir pietiekami aizdevuma atmaksai pilnā apjomā. Tā kā kredīts bez procentiem ir finansiāli draudzīgs tikai tad, ja kredīta atmaksas termiņu nepagarina, pievērs pastiprinātu uzmanību savai maksātspējai;

          ● aprēķini pieejamo kredītlimitu. Kredītdevējs vienmēr izpēta prasītās summas atbilstību klienta ienākumu līmenim, taču arī aizņēmēja pienākums ir adekvāti noteikt savu kredītlimitu. Piesakoties pārāk lielai summai, visdrīzāk nevarēsi operatīvi saņemt naudu, jo aizdevējs vai nu piedāvās mazāku kredītlimitu, vai pat atteiks aizdevumu pavisam. Tā kā bezprocentu kredīts jāsedz vienā maksājumā, kopējai atmaksas summai nevajadzētu pārsniegt 20-30% no ikmēneša ienākumiem.

Izpildot atbildīgas aizņemšanās noteikumus, palielināsi savas izredzes saņemt vēlamo kredītu – aizdevēji dod priekšroku klientiem ar stabiliem ienākumiem un adekvātu attieksmi pret naudu. Taču veiksmīgai aizņemšanās pieredzei svarīgi ir ne tikai objektīvi izvērtēt savas iespējas, bet arī atrast uzticamu kreditoru. Kādu nebanku aizdevēju izvēlēties? To, kam ir gan pieredze, gan aizņēmējam draudzīgi nosacījumi!

Aizdevums internetā Taviem mērķiem

Nebanku aizdevējis VIA SMS strādā Latvijas kredītu tirgū kopš 2009. gada. Aizdevējs piedāvā trīs finanšu pakalpojumus ar kredītlimitu līdz 3000 eiro:

          ● elastīgo kredītu jeb ātro aizdevumu ar diviem atmaksas variantiem;

          ● ilgtermiņa naudas kredītu;

          ● kredītkarti.

Jaunajiem klientiem ir pieejams arī bezprocentu kredīts – atmaksājot pirmo aizdevumu 30 dienu laikā, kredītam netiek piemērotas ne komisijas maksa, ne procentu likme.

Ja domā, ka bezprocentu kredīts var būt Tev noderīgs, ienāc VIA SMS mājaslapā un uzzini vairāk par aizņemšanās nosacījumiem!

Tavs komentārs par rakstu: