• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Slimnīcas nabadzīgā palātāMaksā vai nemaksā - viens pīpis! Foto: RFE/RL

Kāpēc es no nākamā gada nemaksāšu par valsts veselības apdrošināšanu

Lai būtu! – septembrī samaksāšu koalīcijas izgudroto “veselības nodokli”, kas šogad ir 51,60 eiro! Proti, esmu viens no tiem 100 vai 300 tūkstošiem (veselības ministre vēl nezina, cik mūsu īsti ir) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju, kuriem bez valsts brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas pienāksies tikai tikai ģimenes ārsta un neatliekamās palīdzības pakalpojumi.

Dzintars Zaļūksnis

Bet nākamgad 154,80 un kur nu vēl aiznākamgad 258 eiro tā vienkārši nu gan maksāt negrasos. Proti, ar visu to, ka mana veselība nepavisam nav ideāla, tomēr atdot šādas summas par to, lai saņemtu atlaides par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu, laikam gan galīgi nerentēsies.

Neapvainojies, dārgā koalīcija, pati taču māci, ka nauda – tas ir galvenais un vienīgais visu lietu mērs! Ja par samaksāto naudu es nedabūju pietiekami kvalitatīvu pakalpojumu, es no tā atsakos.

Arī valsts “garantētais” pacients Latvijā tik un tā maksā par ārstēšanos, un šie līdzmaksājumi, atzīmē Eiropas Komisija, mūsu valstī ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā (šeit).

Tātad, ko es iegūšu, samaksājis šos 258 eiro? To, ka vizīte pie speciālista man izmaksās nevis 20-50 eiro, bet gan 1,50 eiro. Vai es gada laikā sešreiz-desmitreiz apmeklēšu speciālistus? Diezin vai, sevišķi ņemot vērā to, ka rindas pie viņiem joprojām nav nekādas mazās.

Turklāt dakteriem es maksāšu relatīvi nelielas summas vairākkārt nevis visus 258 eiro uzreiz.

Slimnīca? Par to visiem jāmaksā tik un tā, ir apdrošināšana vai nav. Dārgākas analīzes un izmeklēšana? – vairāk nekā 258 eiro gadā sakrāsies tikai tad, ja tos veikšu ik mēnesi vai izvēlēšos kaut ko ļoti dārgu.

Valsts brīvprātīgās veselības apdrošināšanas maksa nebūs īpaši zemāka kā lētākai privātai polisei šobrīd. Nu ja, pēc šis sistēmas ieviešanas, varu saderēt, apdrošinātāji veselības polišu cenu sacels debesīs. Tāds būs efekts, kas trāpīs arī tiem, kuru valsts veselības apdrošināšanas iemaksas sedz darba devējs.

Tā nu sanāk, ka maksāt “veselības nodokli” lielākajai daļai tā “adresātu”  galu galā ir ne tikai ekonomiski neizdevīgi, bet arī stulbi un pat amorāli.

5 Komentāri


 1. kaija
  2018-05-09

  Kauns ko gan izdomajusi ,Kadas algas ir cilvekiem ,knapi izdzivot var !Visus tik smauc!

 2. Med darb,
  2018-05-09

  Vai kads ir to padomajis ,vai vares to samaksat ?Vai piem, med darb, to vares samaksat ?

 3. Daina
  2018-05-10

  Piekrītu rakstītājam.Domāju,ka privātās medicīnas iestādēs par savu naudu varēs ārstēties kā līdz šim.

  • saja
   2018-05-13

   nekadas kartibas ,,Ka visur mums LATVIJA !

 4. paulis
  2018-05-22

  pilnigi pievienojos te teiktajam saja veselibas apdrosinasanas farsa es netaisos piedalities

Tavs komentārs par rakstu: