• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete seksīgā apģērbā no mugurpuses.Feminisms vai nabadzība? Foto no: 2Q.lv

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-12

(14. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

 12. Seksīgas un neseksīgas ideoloģijas

Arī jebkuras kapitālistiskās praktiskās ideoloģijas alfa un omega[1] ir sekss. Galvenais ideoloģiski pareizais apgalvojums ir šāds:

sekss jebkurā formā ir labs.

Labākajā, bet ne lētākajā gadījumā sekss nāk komplektā ar ekoloģiju[2], jo tā nu ir viena manta, kas attiecas uz visdažādāko seksu. Ekoloģiski pareiza pēkšņi var izrādīties galīgi neērta poza vai pilnīgs stulbums. Vai otrādi: ekoloģiski kaitīga var izrādīties tieši tevis iecienītā pikantērija[3].

Nekādā gadījumā nav atbalstāms sekss kopā ar reliģiju, piemēram, kristietību[4]. Kristietībai nepatīk sekss. Kristietības morāle vispār nav diezko atbilstoša tirgus ekonomikai. Tomēr divu gadu tūkstošu garumā kristietības dogmas[5] ir paspējušas nostiprināties, šķiet, gēnu līmenī. Turklāt atsevišķi tās aspekti ir pat ļoti iederīgi tirgū. Indulģences[6] un tā tālāk.

Tāpēc kapitālisma ideoloģija piecieš kristietību, bet dara visu, lai to maksimāli pielāgotu savām interesēm. Pamazām vien kapitālisma ideologi ir panākuši, ka visai daudzi kristieši ir gatavi stāties diezgan perversās attiecībās ar savu Dievu, Pestītāju un praviešiem.

Un ir pārsteigti, ka islāms un musulmaņi nav ar mieru tā izrīkoties ne ar Allāhu, ne Muhamedu un citiem praviešiem, kuru vidū, starp citu, ir arī kāds Isa no Nācaretes[7]. Pārsteigti viņi var būt, cik uziet, bet no atklāti vardarbīga akta ideologi baidās. Kas to zina, kurš tādā gadījumā paliktu virspusē!

Tā kā kapitālismam nav vajadzīga ticība kaut kam tādam, kas nav materiāls [tādam, kam nav naudas un kurš neko negrib pirkt un pārdot], ir ļoti loģiski, ka kapitālisms paniski baidās no nāves. Šīs bailes kapitālisms pārvar visai oriģināli, taču efektīvi: tas uztur mītu par drīzu pasaules galu.

Šādas bailes stimulē patēriņu!

Kāpēc gan būtu no kaut kā jāatsakās, ja nupat atklāts maiju, tolteku vai čivavu[8] kalendāra noslēpums, un pasaule ies bojā 2000., 2012., 2015. un 2020.gadā. Gadījumā, ja tas nenotiks, būs citi pravietojumi un citi datumi, bet pasaules gals būs tik un tā!

Ko es te smejos par nopietnu lietu? Kā es varu zināt, ka pasaule tomēr neies bojā? Atklāšu tev vēl vienu noslēpumu: ir kāda ļoti droša pazīme, pēc kuras to var noteikt.

Pasaule ies bojā, kad visu zemju buržuji: pirmām kārtām Vorens Bafets, Karloss Aglamass, Lerijs Elisons, Ingvars Kamprads, Karls Albrehts, Mukešs Ambani, princis Alvalīds, Mitals Lakšmi[9] – pēkšņi visu savu naudu – visu, nevis nelielu tās daļu! – atdos, piemēram, mūžam badainajai Āfrikai vai vienmēr gatavajai Baltijai.

Tad būs skaidrs, ka drīz patiešām gaidāms pasaules gals, jo tie ir cilvēki, kuri pavisam droši zina, kas notiek pasaulē, kāpēc tā notiek un kā tas viss jāsaprot.

Kamēr tas nav noticis, uztraukumam nav pamata, pasaule negrasās sabrukt un kādu laiku dzīvos rūkdama.

Šitie vīri zina štelles!

Starp citu, pasaules gala gaidas vieno kapitālismu un gandrīz visas reliģijas. Īsāk sakot, tas ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc starp kapitālismu un reliģijām kopumā valda tāds kā miers. Tāpēc kapitālisms piecieš reliģiskās sistēmas. Taču vienlaikus tirgus cenšas tās visas pakļaut deformācijai ar mērķi padarīt seksuāli aktīvas vai vismaz neitrālas.

Godīgi sakot, tas nemaz nav tik grūti. Kapitālismam pašam pamatā ir stingra ticība – ticība naudai, zinātnei un tehnoloģijām. Kāds ļoti gudrs cilvēks vārdā Makss Planks[10] to ir formulējis jau diezgan sen, apgalvodams, ka bez ticības nevar iztikt ne reliģija, ne zinātne. 

Bez šaubām, tā ir tava darīšana, vai tu Plankam piekrīti vai nē. Kapitālismam nepatīk tāds tiešums, pat ja to atļaujas autoritatīvs zinātnieks. Tāpēc Planks ir Planks, un viņš nekad nebūs Einšteins. Ceru, tu saprati, ko es ar to gribēju teikt.

Jau pieminētais islāms ir pavisam smags gadījums, jo negrib draudzēties nedz ar alkoholu, nedz cigaretēm, nedz pārmērīgu seksu. Tātad islāms kapitālismam ir kaitīgs pēc definīcijas, un ne jau velti ideologi to saista ar terorismu. Islāms patiešām terorizē seksualitāti. Islāms traucē kapitālisma ideologiem veikt savu pienākumu.

Tāpēc ka kapitālistiskās ideoloģijas galvenais uzdevums ir pārliecinoši parādīt, ka sekss ir skaistākā, labākā un patīkamākā no visām iespējām. Ja kāda prāvāka sabiedrības grupa sāk par to klusībā šaubīties, kapitālisms top apdraudēts.

Tāpēc bēdīgi ir arī ar budistiem. Viņi gan vispār ne par ko nešaubās, viņiem kas ir, tas ir, kas nav, tas nav. Bet ko gan lai tirgū dara cilvēks, kas nedara neko lieku?[11]

Šajā ziņā ideologu visdrošākās sabiedrotās ir seksuālo savdabnieku grupas. Vislabāk, ja tās jūtas aizmirstas un nesaprastas. Vai vismaz stāsta visai pasaulei, ka tās ir aizmirstas un nesaprastas.

Piemēram, feministes[12].

Vai zilā brālība[13].

Vai veģetārieši un vegāni[14].

Vai nūdisti[15].

Kapitālistiem īpaši labi sabiedrotie ir visu šlaku humānisti. Jo viņi uzskata, ka: 1) jāseksojas visiem; 2) sekss, kas ir labs vienam, ir labs arī citiem; 3) neviens nedrīkst palikt bez seksa pat tad, ja viņš to negrib.

Humānisti vienmēr ir pārliecināti, ka zina, kas citiem vajadzīgs.

Šo pārliecību skaidri parādīja ASV humānistu ielaušanās Irākā. Aizliegtus vibratorus tur tā arī neatrada, toties sekss ar amerikāņu pīrāgiem irākiešiem tika nodrošināts uz ilgu laiku.

Tiesa gan, pat progresīvākā Rietumu sabiedrība vēl nav tiktāl nobriedusi, lai atklāti praktizētu segregāciju[16] pēc dzimumtieksmes apmierināšanas formas. Tāpēc nākas nedaudz sasprindzināt filozofisko domu. Kapitālisma ideologiem jācenšas kaut kā izgrozīties starp uzticamajiem sabiedrotajiem iz sevišķā seksa grupām un lielas sabiedrības daļas netīksmi pret šādiem sabiedrotajiem. Lai nu kā, arī šie netīksmes paudēji ir seksa partneri. 

Uzdevums šķiet sarežģīts, taču tikai pirmajā brīdī. Beigu beigās nekas jauns te nav jāizgudro. Rietumu pasaule jau pirms kādiem divsimt gadiem ir atradusi universālu pašsaglabāšanās formulu. Tā ir tāda:

Tu vari vāvuļot, cik uziet.

Es arī varu vāvuļot, cik uziet. Mēs varam vāvuļot, cik uziet.

Viņš, kas tev nepatīk, arī var vāvuļot, cik uziet.

Sekss notiks tik un tā.

Taču kopīgas lietas labā šī vāvuļošana ir jāpiecieš. Labāk, lai viņš vāvuļo to, kas tev nepatīk, nekā klusēdams novaktē tevi tumšā vietā vai – pasarg’ Die’s! – rīko revolūciju.

Ideologiem tik vien jādara, lai kādai seksuāli aktīvākai grupai neuzkrītoši nodrošinātu labvēlīgākus apstākļus vāvuļošanai. Jo plašāka vāvuļošana, jo vieglāk to izdarīt. Tāpēc kapitālisma apstākļos vispārēja vāvuļošana ir ārkārtīgi svarīga.

Vāvuļošana ir degviela kapitālisma motoram. Jo vairāk runu, jo pilnākas bākas un – gāzi grīdā, braucam pēc seksa!

(Turpinājums šeit)


[1] Alfa un omega – grieķu: ΑΩ, Αω, αω – pirmā un pēdējā burta kombinācija klasiskajā (joniešu) grieķu alfabētā; Dieva vārds Jāņa Atklāsmes grāmatā, Dieva kā visa esošā sākuma un gala simbols. Šeit lietots sašaurinātā nozīmē: kā parādības sākums un gals.

[2] Ekoloģija – pareizāk oikoloģija: no grieķu: οικος, oikos, māja, mājoklis, saimniecība, apmetne, dzimtene un λόγος, logos, sapratne, mācība, zinātne – zinātne „par visu ko”. Ekoloģija aplūko gan attiecības starp cilvēkiem, gan dzīvu organismu eksistences apstākļus, gan dabas ekonomiju, gan citas grūti nosakāmas lietas. Pirmo reizi terminu ekoloģija grāmatā „Generalle Morphologie der Organismen” („Organismu vispārējā morfoloģija”, 1866) lietojis vācu biologs Ernsts Hēkels (Haeckel, Ernst Heinrich Philipp August,1834-1919).

[3] Pikantērija – no franču: piquant, ass, durstīgs – asa, garšvielām bagāta, pārnestā nozīmē – asu interesei izraisoša, neparasta, arī neķītra, izlaidīga, uzbudinoša lieta vai parādība.

[4] Reliģija – no latīņu: religio, svētums, labdabība, dievbijība – viena no sabiedriskās apziņas formām, kurai raksturīga ticība tā sauktā pārdabiska spēka vai pārdabiskas būtnes eksistencei. Izšķir politeiskās (ticība vairākiem dieviem), monoteiskās (ticība vienam dievam) un ateistiskās (bez dieva Rietumu izpratnē) reliģijas. Reliģiskie priekšstati parasti balstās ticībā vai mistiskā pieredzē nevis zinātniski pierādītos faktos. Tomēr arī zinātne arvien biežāk apstiprina ticības pamatpieņēmumus. Mūsdienās lielākās reliģiskās sistēmas: monoteiskās – kristietība, islāms, jūdaisms, ateistiskās – budisms, džainisms, politeiskā – hinduisms.

Kristietība – no grieķu Χριστός, Hristos, iesvaidītais, mesija – viena no pasaules trim lielākajām reliģijām blakus islāmam un budismam; monoteistiska reliģija, kas kopā ar jūdaismu un islāmu pieder ābramītisko reliģiju saimei. Radusies no jūdaisma mesiāniskajiem virzieniem m.ē. 1.gadsimtā Palestīnā, kas tajā laikā atradās Romas impērijas sastāvā. Kristietības avots: Bībele (Vecā derība un Jaunā derība). Par kristietības pamatlicēju tiek uzskatīts Jēzus Kristus (grieķu: Ιησούς Χριστός, ne vēlāk, kā 4. p.m.ē-26. līdz 36. m.ē.). Kristietības trīs pamatvirzieni: katolicisms (Romas katoļu baznīca un Austrumu katoļu baznīca), pareizticība un protestantisms (luterānisms, kalvinisms, anglikānisms u.c).

Jūdaisms – sengrieķu: ΄Ιουδαϊσμός, jūdu reliģija – ebreju tautas reliģiskā, nacionālā un ētiskā pasaules skatījuma sistēma, senākā no trim lielākajām monoteistiskajām reliģijām. Modernajā jūdaismā nav vienotas vai vispārpieņemtas institūcijas vai personas, kam būtu tiesību avota, mācīšanas vai varas autoritāte. Ortodoksālā jūdaisma tiesību (galaha) avoti ir Tanahs (rakstiskā Tora; kristiešiem: Vecā derība) un Talmuds (mutiskā Tora).

[5] Dogma – sengrieķu: δόγμα , uzskats, lēmums – Baznīcas apstiprināts ticības mācības aspekts, kas pasludināts par obligātu un nemainīgu patiesību un nav pakļaujams kritikai (šaubām).

[6] Indulģence – no latīņu: indulgere, paciest, atļaut – katoļu teoloģijā pilnīga vai daļēja atbrīvošana no laicīgā soda par grēkiem, kurus grēcinieks jau ir nožēlojis un kuri ir piedoti grēksūdzes sakramentā. Indulģenci var piešķirt baznīca. Viduslaikos indulģences mēdza tirgot par naudu. Šī prakse izraisīja neapmierinātību un kļuva par vienu no Reformācijas iemesliem.

[7] Islāms – viena no trim lielākajām pasaules reliģijām, monoteiska. Islāma pamatā: pravieša Muhameda (arī: Muhammads, apm.570-632) mācība. Arābu vārdam islam ir vairākas nozīmes, bet visbiežāk tas tiek tulkots kā miers. Cilvēkus, kas ir pakļāvušies vienīgajam Dievam (Allāham), islāmā sauc par musulmaņiem.

Isa – islāmā viens no pieciem lielajiem mesijām (pārējie – Nūhs, Ibrahīms, Musa un Muhameds). Korānā Isa pēc nozīmīguma pielīdzināts Ādamam. Isam Dievs sūtīja svēto grāmatu Indžilu (kristietībā – Evaņģēlijs). Bībeles Jaunajā derībā Isa pazīstams ar vārdu Jēzus Kristus.

[8] Maiji – sena civilizācija Centrālamerikā, tagadējās Dienvidmeksikas teritorijā, pazīstama ar savu rakstību, arhitektūru, matemātiku un astronomiju. Maiju kalendārs astronomiskajam gadam ir atbilstošāks nekā mūsdienās lietotais kalendārs. Maiju kalendārā nav nekādu norāžu par to, ka 2012. vai jebkurā citā gadā gaidāms pasaules gals. Maiju kalendāru izmantoja arī citas tautas, tostarp tolteki – tauta, kas līdz 12.gadsimtam apdzīvoja tagadējo ASV dienvidus un Meksikas ziemeļu un centrālo daļu.

Čivava tiek nepareizi izrunāta arī kā čihuahua (spāņu: chihuahua) – vismazākā suņu šķirne, nosaukta par godu Meksikas štatam Čivava, kur šie suņi tika uzieti (apmēram 1850.) un no kurienes izplatījās visā pasaulē.

[9] Vorens Bafets (Buffet, Warren,dz.1930) – ASV miljardieris, investors, pazīstams kā Oracle of Omaha, Omahas Orākuls.

Karloss Slims Elū Aglamass (Slim, Helú Aglamaz, Carlos, dz.1940) – meksikāņu miljardieris, bagātākais cilvēks Latīņamerikā, darbojas pārsvarā telekomunikāciju nozarē.

Lourenss Džozefs Elisons (Ellison, Lawrence Joseph, pazīstams kā Larry Ellison, Lerijs Elisons, dz.1944) – amerikāņu miljardieris, datu bāzu vadības sistēmu korporācijas „Oracle” dibinātājs.

Ingvars Kamprads (Kamprad, Ingvar,dz.1926) – zviedru miljardieris, IKEA veikalu tīkla dibinātājs.

Karls Hanss Albrehts (Albrecht, Karl Hans,1920-2014) – vācu miljardieris, Aldi lielveikalu tīkla dibinātājs.

Mukešs Ambani (angļu: Ambani, Mukesh,dz.1957) – indiešu izcelsmes miljardieris, enerģētikas uzņēmuma „Reliance India” galvenais īpašnieks, dzīvo Lielbritānijā.

Princis Alvalīds bin Talals bin Abduls Azizs Alsauds (angļu: Prince Al-Waleed bin Talal bin Abdul Aziz Al Saud, dz.1955) – Saūda Arābijas karaliskās ģimenes loceklis, starptautisks investors.

Mitals Lakšmi Nivass (angļu: Niwas, Mittal Lakshmi, dz.1950) – bagātākais cilvēks Indijā, pazīstams kā Tērauda maharadža, „Mittal Group” dibinātājs un īpašnieks, pasaulē lielākā metalurģiskā koncerna „Arcelor Mittal” līdzīpašnieks.

Ietekmīgā žurnāla „Forbes” vērtējumā visi šie kungi 21.gadsimta otrajā desmitgadē ietilpuši pasaules bagātāko cilvēku divdesmitniekā.

[10] Makss Planks (Planck, Max Karl Ernst Ludwig,1858-1947) – vācu fiziķis, kvantu teorijas pamatlicējs, Nobela prēmijas laureāts fizikā („par ieguldījumu kvantu teorijā”, 1918), kopš 20.gadsimta sākuma ietekmējis fizikas domas attīstību kopumā.

Runa ir par M.Planka izteikumu, kas atrodams viņa referātā „Religion und Naturwissenschaft” („Reliģija un dabaszinātnes”, 1937): „Gan reliģijai, gan dabaszinātnēm ir vajadzīga ticība Dievam. Ticīgajiem Dievs stāv pašā sākumā, bet dabaszinātniekiem Viņš ir visu prātojumu beigās. Pirmajiem tas ir fundaments, bet otrajiem – jebkuru vispārīgu pasauli izzinošu principu kronis.” (oriģinālā: „Wenn also beide, Religion und Naturwissenschaft, zu ihrer Betätigung des Glaubens an Gott bedürfen, so steht Gott für die eine am Anfang, für die andere am Ende allen Denkens. Der einen bedeutet er das Fundament, der andern die Krone des Aufbaues jeglicher weltanschaulicher Betrachtung.”)

[11] Budisms – sanskritā: buddha dharma, atmodušā cilvēka mācība – apmēram 6.gadsimtā p.m.ē. Dienvidāzijā radusies reliģiski filosofiska mācība (dharma) par garīgu atmodu (bodhi). Pamatlicējs – Buda Šakjamūni. Budisma pamatā ir mācība par Četrām cēlām patiesībām: par ciešanām; par ciešanu avotu un cēloņiem; par ciešanu patieso izbeigšanu un to cēloņu novēršanu; par patiesajiem ceļiem uz ciešanu izbeigšanu. Ciešanu izbeigšanas ceļa mērķis ir nirvāna (stāvoklis, kad visas ciešanas ir beigušās, iestājies pilnīgs miers). Dieva reliģiskā izpratnē budisma mācībā nav.

„Kas ir tas ir, kas nav, tas nav” un „nedari neko lieku”– divi no budisma pamatprincipiem.

[12] Feministe – feminisma piekritēja. Feminisms – no latīņu: femina, sieviete – virkne ideoloģiju, politisko un sociālo kustību, kas vērstas uz to, lai panāktu sieviešu līdztiesību iepretim vīriešiem politisko, ekonomisko, personisko un sociālo tiesību ziņā, kā arī seksisma pārvarēšanu. Feminisms radies 19.gadsimta nogalē, pirmās feministes bija sufražistes (no franču: suffragettes – no suffrage, vēlēšanu tiesības – kustība, kas cīnījās par vēlēšanu tiesību piešķiršanu sievietēm).   

Seksisms – angļu: sexism, no latīņu: sexus, dzimums – aizspriedumaina attieksme pret cilvēkiem vai cilvēku diskriminācija pēc dzimuma (gendera) pazīmes. Arī – ideoloģija un sociālā prakse, kas atbalsta vīriešu pārākumu un/vai sieviešu tiesību samazināšanu.  

[13] Zilā brālība – šeit: homoseksuālistu kopiena. Homoseksualitāte – no sengrieķu: ὁμός, omos, tas pats, vienāds un latīņu: sexus, dzimums jeb šaurākā nozīmē homoseksuālisms –  sava dzimuma (vai gendera) pārstāvju izmantošana seksuālu attiecību dibināšanai, erotiskai tieksmei un/vai seksuāla partnera lomā.

[14] Veģetārisms – no angļu: vegetable, dārzenis, augs – pārtikšana tikai no augu un piena produktiem, atsakoties no gaļas (sarkanās, putnu, jūras radību un jebkuru citu dzīvnieku gaļas). Veģetārietis – veģetārisma piekritējs un praktizētājs.

Vegānisms – angļu: veganism – veģetārisma visstingrākā forma, izslēdzot no pārtikas jebkādus dzīvnieku izcelsmes produktus – bez gaļas arī piena produktus (izņemot zīdaiņu barošanu ar mātes pienu), olas, medu. Vegānisma principu piekritējus un praktizētājus pieņemts saukt par vegāniem. Vegāni atturas izmantot arī dabiskās ādas, kažokādas, zīdu un vilnu, kā arī protestē pret dzīvnieku izmantošanu eksperimentos un izklaides industrijā. Vegānisma ideoloģiskais pamatlicējs ir Donalds Vatsons (Donald Watson, 1910-2005), kurš uzskatīja, ka vegānisma pamatā ir ētiski apsvērumi un kopā ar domubiedriem nodibināja pirmo “Vegānu biedrību” (angļu: The Vegan Society). Terminu vegāns ieviesa D.Vatsons kopā ar savu dzīvesbiedri Doroteju (Dorothy). Angļu vārds vegan ir veidots no vegetarian pirmās un pēdējās zilbes, norādot, ka vegāns nozīmē “veģetārieša sākumu un galu”.

[15] Nūdisms – no latīņu nudus, kails – jeb natūrisms – no latīņu: natura, daba – kustība, kuras pamatā likta cilvēka maksimāla tuvošanās dabai ar mērķi atveseļot miesu un garu. Nūdistiem ir raksturīga sociālās atkailināšanās prakse, kuras deklarētais mērķis ir attīstīt pašcieņu, kā arī cieņu pret citiem cilvēkiem un dabu. Nūdistiem gan nepatīk, ka viņus tāpato ar natūristiem: nūdisti uzsver, ka viņu atkalināšanās iemesls nav filozofisks akts, bet gan vienkārša komforta sajūta.

Savukārt natūristi ir apvienojušies vairākās starptautiskās organizācijās, starp kurām ievērojamākā ir Starptautiskajā natūristu federācija (angļu: International Naturist Federation, INF), kura darbojas Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (angļu: United Nations Education, Science and Culture Organization, UNESCO) paspārnē.

[16] Segregācija – jaunlatīņu: segregatio, atdalīšana, nošķiršana – kādas sabiedriskās grupas piespiedu nošķiršanas politika. Mūsdienās dažādās vairāk vai mazāk izsmalcinātās formās (piemēram, elitārās skolas, elitāri rajoni, dārgi veikali, slēgti klubi u.tml.) sadzīves līmenī sastopama praktiski visā pasaulē.

Tavs komentārs par rakstu: