• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Merilina Monro izbāzta lāča skavāsJa uzdosi riebīgus jautājumus... Foto: Reuters

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-27

(30. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

27. Riebīgi jautājumi

Lai prātā nāktu riebīgi jautājumi, ir jābūt divām lietām.

Pirmā. Tev jābūt pašcieņai. To vari iegūt tikai tu pats/pati.

Otrā. Tev jāzina, kas ir riebīgi jautājumi.

Lai to zinātu, tev jāmācās. Nevis piespiedu kārtā, portfeli pa zemi velkot un bastojot, bet gan brīvprātīgi un ar prieku.

Žurnālisti tavā vietā jautājumus neuzdos. Žurnālisti nav gudrāki par tevi.

Tu vispār nevari zināt, kurš ir žurnālists, bet kurš par tādu tikai izliekas. Abi, starp citu, izskatās pilnīgi vienādi.

Sasodīts, vai kaut viens žurnālists savlaicīgi uzdeva kādai kompetentai personai svarīgākos jautājumus par tiem miljardiem naudiņu, ko mūsu Lielā Dzimtene Eiropa Latvijai grūtā brīdi piekrita aizdot:

uz cik ilgu laiku?

kādi līgti procenti?

kāds atmaksas grafiks?

kādas sankcijas paredzētas?

Tā vietā žurnālisti tevi baroja ar otršķirīgiem pļeterējumiem, ka Latvijai esot jāsamazina budžeta deficīts[1] līdz cik tur procentiem no kaut kā tur. Vai ir kāds žurnālists, kas ir pavaicājis: ja mēs to budžeta deficītu samazināsim, – vai parāds tiks strīpots?

Pačukstēšu savas aizdomas: starp Latvijas politiķiem un Latvijas žurnālistiem pastāv vienošanās šādus jautājumus neuzdot, neizprovocēt un (ja nu tomēr) uz tiem neatbildēt.

Jo nebūs taču tā, ka abām pusēm pārāk zems intelekts. Vai varbūt tomēr intelekts ir pārāk zems? Lai nu kā, tev ir vēl viens iemesls justies gudrākam/gudrākai i par politiķiem, i par žurnālistiem.

(Turpinājums šeit)


[1] Budžeta deficīts – budžeta izdevumu pārsvars pār tā ienākumiem. Pretēju situāciju – kad ienākumi pārsniedz izdevumus – sauc par budžeta proficītu. Ideālā gadījumā valsts budžeta sistēmas jebkura līmeņa budžetam, protams, jābūt līdzsvarotam (sabalansētam), taču dažādu apstākļu (ekonomisku, politisku, sociālu, dabisku) ietekmē bieži rodas situācija, kad budžeta ienākumi (nodokļu un nenodokļu) nesedz visus attiecīgā budžeta līmeņa izdevumus. Budžeta deficītu pieņemts uzskatīt par negatīvu faktoru, tomēr daudzi ekonomisti pat iesaka krīzes apstākļos budžetu sastādīt ar zināmu deficītu, lai mīkstinātu vai izbeigtu ekonomisko lejupslīdi. 

 

Tavs komentārs par rakstu: