• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Manekens ar kailām krūtīm uz šosejasSekss starp šaubām un ticību. Ekrānšāviņš no: youtube.com

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-30

 (33. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

30. Nav šaubu, ka jāšaubās

Tādā veidā versijas pārtop vispārzināmās patiesībās. Klišejās.

Nav šaubu, ka Sadāmam Huseinam bija kodolieroči.

Nav šaubu, ka Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjus Ņujorkā nogāza Alkāida un kāds slims puisis vārdā Usāma bin Lādens[1].

Nav šaubu, ka Rietumu modeļa demokrātija ir vislabākā, visskaistākā, visgudrākā.

Nav šaubu, ka Rietumu morālais pienākums ir mācīt visus, kas nepiekrīt.

Nav šaubu, ka sociālisms ir caurcaurēm slikts[2].

Nav šaubu, ka cilvēks cēlies no mērkaķa[3].

Nav šaubu, ka viss ir relatīvs!

Seksuālās spēlītes robežas ir jāievēro bez iebildumiem. Nedrīkst apšaubīt to, kas pasaulei ir vispārzināms. Tie, kas nepiekrīt kapitālisma popularizētajām vispārzināmajām patiesībām, ir vienkārši nepieskaitāmi un viņiem nepienākas nekāds sekss.

Visdemokrātiskākajās pasaulē Amerikas Savienotajās Valstīs pavisam nesen – kad melnādainos bērnus uz skolu drošības dēļ pavadīja policisti[4] – šādiem šaubīgiem misteriem un lēdijām taisīja lobotomiju[5].

Pēdējā laikā neviens tik rupji vairs nerīkojas. Smadzeņu skalošanas[6] tehnoloģijas ir vareni progresējušas, un ķirurģiskā iejaukšanās vairs nav vajadzīga.

Tu tikai nedrīksti teikt, ka liels ieguldījums šajā progresā ir kādam neglītam, bet žiperīgam nacistam vārdā Jozefs Gēbelss. Šis puisis daudz eksperimentēja ar masu apziņu un guva grandiozus panākumus. Ne tikai koncentrācijas nometnēs, bet arī vācu tautas galvās.

Viņa metodes nepazuda. Kopā ar pārējo Trešās impērijas zinātnisko mantojumu to savāca uzvarētāji. Taču tas nebija īpaši glīti. Tāpēc kapitālisma ideologiem nepatīk, ka viņus saista ar Gēbelsu.

Gēbelss nav Rietumu tipa demokrāts, viņa praktizētais sekss bija atklāti perverss un nekādi nedrīkst būt saistīts ar kapitālismu.

Nedrīkst būt. Bet ir. Un tomēr acīmredzamais šoreiz jānoliedz, jo to, ko stāsta kapitālisma ideologi, nedrīkst apšaubīt. Tas draud ar nepatikšanām. Ja kapitālismā kāds lielais kaut ko apgalvo, tad tas nozīmē vairāk nekā realitāti.  Ja lieli gudri cilvēki saka ka Gēbelss, piemēram, strādāja komunistu labā, tad tā tam jābūt. Tev padevīgi jānolaiž ausis un jābubina šī mantra[7], kamēr iestājas pilnīgs orgasms.

Bez šaubām, kapitālisma mantras nav vienīgais veids, kā tavu prātiņu ievirzīt pareizajās sliedēs. Vēl viens plaši izmantots veids ir kategoriskās varbūtības[8].

(Turpinājums šeit)


[1] Alkāida – no arābu: القاعدة, bāze, angliskais nosaukums Al Qaeda –  atbilstoši leģendai: kaut kad starp 1988.gada augustu un 1989.gada beigām vai 1990.gada sākumu izveidota starptautiska islāmistu teroristu organizācija. Rietumu pasaulē pieņemts viedoklis, ka tā ir sunnītu (plašākais virziens islāmā) vadīta organizācija, kas vēlas sākt globālu džihādu (musulmaņu reliģisks pienākums, arābu valodā: جهاد, cīņa), lai „atbrīvotu ceļu Allāham”.

Usāma bin Muhameds bin Avāds bin Lādens (arābu: أسامة بن محمد بن عوض بن لادن‎, 1957-2011(?)) – Saūda Arābijā ievērojamās bin Lādenu ģimenes loceklis, tiek uzskatīts par vienu no Alkāidas dibinātājiem. Visplašāko popularitāti ieguvis pēc 2001.gada 11.septembra notikumiem ASV. Atsevišķi nopietni analītiķi uzskata, ka Usāma bin Lādens jau sen bija miris, kad 2011. gada 2. maijā ASV specvienība viņu oficiāli piebeidza, nevienam neuzrādītās mirstīgās atliekas steidzīgi nogremdējot jūrā.

[2] Sociālisms ir slikts – šim apgalvojumam krasā pretrunā ir atsevišķas veiksmīgas sociālismam raksturīgas sistēmas, kas eksistē komunistiskās un pat kapitālistiskās valstīs – piemēri: pasaules dinamiskākā ekonomika Ķīna, Skandināvijas valstīs (Zviedrija, Dānija, Norvēģija) iedibinātā pašpārvaldes forma – komūnas, kā arī šo valstu (un daļēji arī citu Rietumeiropas valstu) ieviestā sociālās aizsardzības sistēma. Taču kapitālisma ideologiem šos faktus labpatīk ignorēt.

[3] Cilvēks cēlies no mērkaķa – viens no pazīstamākajiem un stabilākajiem kapitālistiskās zinātniskās ticības elementiem. Pirmo reizi šo hipotēzi zinātniski pamatot centās britu dabaszinātnieks Čārlzs Darvins (Charles Robert Darwin, 1809-1882) darbā „The Origin of Species” („Sugu izcelšanās”, 1859). Līdz šim šai hipotēzei nav rasti pārliecinoši pierādījumi, bet tie, kas par tādiem uzskatīti (piemēram, puscilvēku – puspērtiķu skeleta fragmenti), pārsvarā izrādījušies viltojumi.

[4] Kopš Amerikas Savienoto Valstu dibināšanas līdz pat 1961.gadam ASV oficiāli pastāvēja rasisms un rasu diskriminācija. Tikai 1865.gadā ASV oficiāli atcēla verdzību, taču rasisms turpināja pastāvēt, izpaužoties kā nodalītas skolas, transportlīdzekļi un vietas “tikai baltajiem”, melnādaino geto u.tml. 1890.–1964.gadā rasisms balstījās uz t.s. Džima Krova likumiem (angļu: Jim Crow Laws), kuri atsevišķos štatos nostiprināja rasu segregāciju. Pēc šo likumu atcelšanas 20.gadsimta sešdesmitajos gados dažviet melnādainos bērnus uz skolām bija jāpavada policistiem, jo rasisti apdraudēja šo bērnu drošību.

[5] Lobotomija – grieķu: λοβή, lobos, smadzeņu pieres daļa un τομή, tomos, griezt, zāģēt – psihoķirurģijas forma. Tā ir neiroķirurģiska operācija, kuras laikā tiek pārgriezti audi, kas smadzeņu pieres daļu savieno ar pārējo smadzeņu daļu. Tādā veidā smadzenēs tiek radīts defekts, kurš nodrošina to, ka tajās vienkārši nevar rasties sarežģīta psihoprodukcija (piemēram, halucinācijas, murgi, fantāzijas u.tml.). Piecdesmito gadu sākumā ASV tika veiktas apmēram 5000 lobotomijas operācijas gadā.

[6] Smadzeņu skalošana – Ķīnā radusies metafora, kas apzīmē piespiedu metožu izmantošanu, lai mainītu cilvēka ticību un uzvedību. Līdz 1950.gadam šis jēdziens vispār neeksistēja, lai gan smadzeņu skalošanas procesa elementi bija sastopami arī agrāk (piemēram, inkvizīcijas vai staļinisko represiju laikā). 1950.gadā Ķīnas Tautas Republikā cīņai pret iekšējiem šķiras ienaidniekiem un ārējiem agresoriem šīs metodes tika sakārtotas vienotā sistēmā un ieguva tagadējo nosaukumu. Drīz pēc tam šo terminu (angļu: brainwashing) sāka plaši izmantot ASV, lai skaidrotu, kāpēc tik daudzi amerikāņu karavīri Korejas kara (1950-1953) laikā pāriet komunistu pusē.

[7] Mantra – sanskritā: मंत्र, spriedums, izteiciens – hinduismā un budismā: svētā himna. Dziedot/runājot mantru, ir svarīgi precīzi atskaņot visas skaņas, no kurām tā sastāv. Mantra nav lūgšana, jo tajā svarīgākais ir nevis jēga, bet gan precīza skaņu atdarināšana. Mantra ir viens no efektīvākajiem prāta noskaņošanas instrumentiem.

[8] Kategoriskums – grieķu: κατέγορικος, katēgorikos, stingrs, nelokāms – intonācija, stils un pozīcija, kas noliedz cita viedokļa esamību konkrētajā jautājumā.

Varbūtība – nejauša gadījuma ticamības pakāpe.

Kategoriska varbūtība – Šo abu būtībā pretējo jēdzienu savienojums izmantots, lai norādītu uz to, ka daudzas kapitālisma uzspiestās aksiomas patiesībā jau sākotnēji ir apšaubāmas.

 

 

 

Tavs komentārs par rakstu: