• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karikatūra par brīvām vēlēšanāmBrīvu vēlēšanu rezultāti. Zīmējums: Peter Schrank

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-32-4

(38. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

32. Kapitālisma afrodīziji

32.4. Brīvas vēlēšanas

Tas ir maķenīt vājāks afrodīzijs, jo pakārtots diviem svarīgākiem afrodīzijiem – cilvēktiesībām un konkurencei. Arī brīvas vēlēšanas sabiedrībā nav iespējamas pēc definīcijas. Nekur pasaulē nekad nav bijis pilnīgi brīvu vēlēšanu.

Taču šis afrodīzijs ir vajadzīgs vismaz kā miglaina, bet iekārojama iedoma, jo bez tā būtu grūti pamatot daudzas lietas, kas šajā pasaulē notiek.

Kāpēc musulmaņu valstis ir sliktas? Skaidra lieta: tāpēc ka tajās nav brīvu vēlēšanu.

Kāpēc tas tur ir prettautisks režīms? Tāpēc ka tajā tur valstī nav brīvu vēlēšanu.

Kāpēc šis prezidents ir slikts? Tāpēc ka ir aizdomas par to, ka tās nav bijušas brīvas vēlēšanas.

Kāpēc ar šo valsti vajag mazliet pakarot? Lai tajā sarīkotu brīvas vēlēšanas, protams!

Redziet, brīvas vēlēšanas var padarīt par procesa mērķi tad, ja citu mērķu nav. Vai arī par šiem citiem mērķiem negribas runāt, jo tie nav īpaši glīti.

Arī Latvijā tiek rīkotas brīvas vēlēšanas, kuras nekad nav bijušas brīvas. Valdošā koalīcija[1] sev par labu ir pieņēmusi kaudzi likumu, kuri faktiski izslēdz no spēles jebkuru, kas varētu koalīciju apdraudēt. Pat ja tev pietiks prāta apiet vājprātīgos finansiālos un aģitācijas ierobežojumus, tik un tā tevi piebeigs administratīvais resurss[2], kura tev nav, jo administratīvais resurss ir tikai tiem, kas pie varas. Lielos vilcienos nav pat vajadzības neko “cimdarot”[3], jo pietiek tikai cilvēkiem iestāstīt, ka vislabākais ir zināmais un pierastais sūds un nav saprātīgi pārbaudīt, vai aiz citiem sūdiem/partijām tomēr neslēpjas kas vērtīgāks. Valdošie politiķi savai tautai nodrošina seksu? Bez šaubām! Administratīvais resurss palīdz organizēt ļoti pārliecinošas seksa spēlītes. Ko tad jūs vēl gribat, nepateicīgie?! 

Secinājums. Ja tev ir lemts piedalīties seksā, tu vari rīkot brīvas vēlēšanas.

Tu vari rīkot nebrīvas vēlēšanas.

Tu vari vispār nerīkot nekādas vēlēšanas.

Sekss būs tik un tā, un to garantēs valdošā koalīcija.

(Turpinājums šeit)


[1] Koalīcija – latīņu: coalitio, savienība – vairāku personu (vai personu grupu – piemēram, valstu, partiju, organizāciju) brīvprātīga savienība, lai nodrošinātu kopīgu mērķu sasniegšanu. Koalīcijas dalībnieki saglabā savu patstāvību lietās, kas nav saistītas ar koalīcijas mērķi. Pēc mērķa sasniegšanas koalīcija var izjukt. Partiju koalīcijas mērķis ir varas iegūšana un noturēšana, lai gan propaganda parasti par koalīcijas mērķiem uzdod kaut ko labskanīgāku – piemēram, “rūpes par tautas interesēm” vai “ekonomikas attīstību”, taču politikā vienīgais patiesais mērķis ir vara.

[2] Administratīvais resurss – priekšrocību un instrumentu kopums, ko lielākā vai mazākā apmērā (parasti – atkarībā no ieņemamā amata vai faktiskā stāvokļa) iegūst amatpersona vai valsts pārvaldes iestāde. Par administratīvā resursa izmantošanu amatpersonai nav jāmaksā, jo visi izdevumi tiek segti ar nodokļu palīdzību. Administratīvais resurss bieži vien ir saistīts ar politisko autoritāti. Administratīvā resursa izmantošanu politiskajā konkurencē var pielīdzināt no malas neredzamiem sitieniem zem jostasvietas boksā.

[3] Cimdarot – atvasinājums no Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) ilggadējā vadītāja (kopš 1997.gada) Arņa Cimdara (dz.1962) uzvārda. Ar vārdu cimdarošana Latvijas sabiedriskajā telpā 21. gadsimta pirmajos gadu desmitos pieņemts apzīmēt jebkuras dīvainības, kas saistītas vai varētu būt saistītas ar balsu skaitīšanu vēlēšanu naktī – piemēram, CVK datorsistēmu “uzkāršanos”, neparasti lielu aktivitāti vai vienprātību atsevišķos vēlēšanu iecirkņos, biļetenu “pazušanu” vai – tieši otrādi – “parādīšanos” u.tml.   

Tavs komentārs par rakstu: