• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Senioru rokgrupaKad gribi justies pilnvērtīgs jeb ar eidžismu pret eidžismu! Foto no: eldercarealliance.org

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-32-6

(40. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

32. Kapitālisma afrodīziji

32.6. Jaunība

Tas ir afrodīzijs, kas visciešāk saistīts ar kapitālisma pamatdarbību – seksu.

Skaidrs, ka jaunībā jūra līdz ceļiem, bet sekss – ātrs, bezatbildīgs un bez pretenzijām uz ko vairāk.

Tieši tas, kas vajadzīgs īsteni seksīgā sabiedrībā. Kapitālisms ir eidžisma[1] teritorija.

Taču ir viens BET.

Humānisms neļauj tā vienkārši tikt galā ar večiem un vecenēm.

Nevar gluži tā – šņik, šņak! – un darīts. Vai tautiskāk – ragaviņās iekšā un prom uz mežu! Četrdesmitgadnieki un pat vēl vecāki subjekti no meža var atvilkties atpakaļ arī tad, ja viņiem atņems ragaviņas.

Taču galvenais, ka šāda radikāla rīcība pārāk acīmredzami apdraud humānisma konceptu, bet kapitālisma ideologi nevar atļauties apdraudēt pamatvērtības.

Tāpēc nākas darīt smalkāk. Jāpanāk, lai veči un vecenes justos vainīgi. Par ko? Par savu vecumu, protams. Kāpēc? Vai gan tam kāda nozīme!

Jautājums kāpēc? ir vecmodīgs un jaunajā pasaulē neiederas.

Visus skaidrojumus, kas būs vajadzīgi, tev pastāstīs seksīgas TV sejas.  Bet vairākumam pašsaprotamu lietu skaidrojums nav vajadzīgs vispār.

Piemēram, nākamajam afrodīzijam, orgasmam.

32.7. Orgasms

Tas ir visu kapitālistisko procesu mērķis un kulminācija. Taču katrs ar to saprot kaut ko citu. Kapitālistiskais orgasms ir vairāk iedomāts nekā īsts. Vairāk virtuāls nekā reāls. Vairāk citiem nekā tev.

Tāpēc orgasms nav pieskaitāms pamata afrodīzijiem.

Bet tas nekas. Tik un tā orgasma iespēja ir ļoti svarīga. Lielie precīzi zina, kādu orgasmu viņi no tevis vēlas. Taču viņi arī zina, ka nav pareizi mazos atstāt nežēlīgi gribošus.

Tāpēc kapitālisms piedāvā veselu gūzmu plastmasas orgasmu: TV seriālus, realitātes šovus, popmūziku, ekskursijas uz lielveikaliem, glancētus žurnālus. Veselīgu pārtiku tavam vēderam, kailas miesas attēlus tavai pavēderei, melodijas tavam tālrunim, botulīnu tavām lūpām, silikonu krūtīm, kokaīnu nāsīm un tā tālāk.[2]

Tie visi ir viltojumi, taču diezgan patīkami viltojumi. Un tie visi maksā milzu naudu. 

Tāpēc, kamēr tu neesi kļuvis liels/liela, tev jāpiesargās no viltota orgasma.

Kā atšķirt viltotu no īsta? Uzticies savām sajūtām!

Viltots ir, piemēram, tad, ja tev kāds saka, ka tas ir orgasms, bet tev tā neliekas. Vai tad, ja tu esi samaksājis/samaksājusi par to lielu naudu un jūties spiests/spiesta domāt, ka tas ir orgasms, kaut gan, aizmirstot par iztērēto naudu, tev tā neliekas. Vai tad, ja tev saka, ka visi no tā gūst orgasmu, bet tev gan tā neliekas.

Orgasma jautājums vispār ir ļoti intīms jautājums, kurā tev jāpaļaujas tikai pašam uz sevi/pašai uz sevi. Tikko kāds par to runā, vari kļūt izklaidīgs/izklaidīga un laist visu gar ausīm. Kāpēc tev būtu jāklausās runas par svešiem orgasmiem?

Orgasms ir viena feina padarīšana, taču tikai tad, ja tas ir tavs, personisks.

Par orgasmu nerunā, to bauda. Tikai tad tas ir īsts nevis plastmasas orgasms. Ja tu par to runāsi, tev piemetīsies orgasma eksperti un iestāstīs nezin ko.

Ja tu plātīsies ar savu orgasmu, tevi vienkārši noskaudīs. Un liks par to maksāt.

(Turpinājums šeit)


[1] Eidžisms – angļu: ageism vai agism, no: age, vecums – stereotipizēts uzskats, kas ļauj diskriminēt indivīdus vai grupas pēc fiziskā vecuma pazīmes. Eidžisms var būt gadījuma rakstura (nejaušs) vai sistemātisks (politiski noteikts). Terminu eidžisms 1969.gadā ir ieviesis gerontologs un psihiatrs Roberts Nīls Batlers (Robert Neil Butler, 1927-2010), aprakstot diskriminējošu attieksmi pret senioriem un pielīdzinot eidžismu rasismam un seksismam.  

Rasisms – ticība, ka kāda rase ir pārāka vai, tieši otrādi, mazvērtīgāka nekā citas. Rasisms parasti izraisa aizspriedumus un diskrimināciju pret cilvēkiem, kas piederīgi mazvērtīgākajai rasei. Vairākums pētnieku uzskata, ka vārds rase cēlies no arābu ra’s vai jidiša rosh; abās valodās šā vārda nozīme ir “galva, sākums, izcelsme”.   

Seksisms jeb dzimumdiskriminācija (angļu: gender discrimination) – angļu: sexism, no sex, dzimums – aizspriedumi vai diskriminācija, pamatojoties uz dzimuma (sex) vai dzimtes (gender) pazīmi. Terminu seksisms, visticamāk, 1965.gadā pirmo reizi konsekventi ir izmantojusi Polīna M. Līta (Pauline M. Leet), uzstājoties ASV Frenklina un Māršala koledžā (Franklin and Marshall College). 

[2] Botulīns – mikroba Klostridium botulinum izstrādāts toksīns (inde). Medicīnā pazīstams jau sen, galvenokārt kā šausmīga pārtikas inde, kas izraisa smagu saindēšanos. Mūsdienās tiek izmantots skaistumkopšanā – botulīna preparātu injekcijas zem ādas vizuāli izlīdzina grumbas un palielina to vietu, kurā injekcija izdarīta, piemēram, lūpas. Botulīns nomērdē neironus un paralizē muskuļus, tāpēc ar to apstrādātā vieta kļūst nejūtīga un nekustīga.    

Silikoni jeb poliorganosiloksāni– sākotnēji: skābekli saturoši lielmolekulāri organiski silīcija savienojumi, kuru sastāvā ir metila, etila vai fenila grupa, taču mūsdienās silikonu grupai tiek pieskaitīti arī citi organiski silīcija savienojumi. Savu ķīmisko īpašību dēļ (inerti, iztur lielas temperatūru svārstības, ekoloģiski u.tml.) silikoni tiek plaši izmantoti būvniecībā un sadzīvē, tostarp izgatavojot implantus krūšu palielināšanai.

Kokaīns – narkotiska viela, ko iegūst no Dienvidamerikā augošās kokas krūma (Erythroxylon coca) lapām. Ilgāku laiku kokas lapas lietoja vietējās ciltis, bet 1859.gadā vācu ķīmiķis Alberts Nīmans (Albert Niemann, 1834-1861) izdalīja no kokas lapām komponentu, ko nosauca par kokaīnu, un tā lietošana izplatījās Eiropā. Sākumā kokaīnu lietoja medicīniskos nolūkos; Z.Freids kokaīnu ieteica kā līdzekli pret depresiju. 1885.gadā tirgū ienāca jauns gāzēts dzēriens „Coca Cola”, kura sastāvā sākotnēji bija kokaīns (vēlāk tas tika aizstāts ar kofeīnu). Mūsdienās kokaīns īpaši izplatīts ASV, tiek lietots gandrīz tikai kā narkotika. Kokaīnam ir stimulējoša iedarbība, tas nerada izteiktu fizisko atkarību, taču pamazām sagrauj smadzenes un psihi.

 

Tavs komentārs par rakstu: