• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Seniori sacenšas paukošanāJa ne citādi, tad šādi! Foto no: strangesports.com

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-33-8

(48. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

33. Kapitālisma kvazidīziji

33.8. Vecums.

Jaunības kulta apstākļos, protams, vecums ir ļoti loģisks kvazidīzijs.

Vecums ir dabisks, nenovēršams, tāpēc ļoti efektīvs kvazidīzijs.

Novecošana piemeklē visus un visu. Kapitālisma ideologu galvenais uzdevums šajā procesā: definēt, kas ir tas kritiskais vecums, no kura visiem jābaidās.

Vislabāk, ja šis vecums tiek izteikts skaitliski. Liktos, nav nekā vienkāršāka, kā pagrābt no griestiem, teiksim, skaitli 30 un vicināt to visiem gar acīm, kamēr pielec.

Taču tik prasti gājieni neiet cauri, jo darbojas vēl viens kapitālisma paradokss: lai arī vecums ir kvazidīzijs, nedrīkst visus nobaidīt tik lielā mērā, ka viņi krīt panikā un sastrādā visādas nesakarīgas lietas. Piemēram, pārstāj pirkt jaunas mantas un nodarboties ar sabiedriski derīgu seksu.

Patērētājs ir patērētājs arī sirmā vecumā!

Tāpēc bailēm no vecuma jābūt tieši tik lielām, lai tās stimulētu izmisīgu seksu.

Tas tiek panākts, stāstot par seksa iespējām konkrētā vecumā –, piemēram, 90, 100 vai 110 gados. Galvenais nosacījums: izpildīt noteiktus rituālus, kas kapitālismā nozīmē: nopirkt konkrētas lietas vai pakalpojumus:

izmantot farmācijas[1] industrijas sasniegumus

izmantot plastiskās ķirurģijas sasniegumus

izmantot modes mākslinieku sasniegumus

izmantot skaistumkopšanas sasniegumus

izmantot uztura zinātnes sasniegumus

izmantot interneta profilus

izmantot līķu grimētājus

izmantot fotošopu[2]

Un tā tālāk. Galvenais, lai veči un vecenes neaizmirst pašu svarīgāko:

                  tev jāizskatās jaunākam/jaunākai nekā tu esi!

Ja tu gribēsi kaut uz brīdi dzīvot atbilstoši savam vecumam, acu priekšā sāks plivināties kvazidīzijs vecums. Vai tu jaudāsi tikt ar to galā? Nav viegli rīkoties tā, kā tu pats gribi un vari.

Vēl grūtāk ir atšķirt, ko gribi tu pats/pati, bet ko no tevis grib kapitālisms.

Un zini, kas ir visinteresantākais? Šo pasauli pārvalda pārsvarā veči un vecenes. Prezidenti, premjeri, oligarhi – no viņiem smiltis birst! Pat Cukerbergs[3] jau ir vecs! Tāpēc nekreņķējies un turpini dzīvot pats/pati sev. Tā ir tava labākā atbilde šim kapitālisma kvazidīzijam.

(Turpinājums šeit)


[1] Farmācija – grieķu φάρμακον, farmakos, zāles, inde – praktisko zinātņu kopums, kas pēta ārstniecisko vielu radīšanas, drošības, pētīšanas, uzglabāšanas, izgatavošanas, ierobežošanas un mārketinga problēmas.

[2] Adobe fotošops (angļu: Adobe Fotoshop) – uzņēmuma Adobe Systems radīta specializēta datorprogramma (pirmo reizi Macintosh versijā – 1988, Windows – 1992) attēlu grafiskais redaktors, savulaik tirgus līderis šajā segmentā. Ar fotošopa palīdzību iespējams radīt un dažādos veidos apstrādāt arī fotoattēlus. pieejamas divas lietojumprogrammatūras versijas: Adobe Photoshop un Adobe Photoshop Extended (iekļauta 3D attēlu izveide, kustīgu attēlu rediģēšana, uzlabotas attēlu analīzes iespējas).

[3] Cukerbergs, cits latviskojuma variants: Zakerbergs – Marks Eliots Cukerbergs/Zakerbergs (Marc Elliot Zuckerberg, dz. 1984) – amerikāņu miljardieris, viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem, interneta tīmekļa vietnes – 21. gadsimta otrajā gadu desmitā pasaulē populārākā šķietamās sociālās kontaktēšanās portāla “Facebook” (2004) līdzdibinātājs, līdzīpašnieks un vadītājs. 2018.gada martā “Facebook” vērtība tika lēsta 72,5 miljardu ASV dolāru apmērā.   

Tavs komentārs par rakstu: