• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kails zaķis miedz ar aciVai kādu interesē, ko viņa dzied? Un vispār - vai tā ir viņa? Foto no: planetradio.co.uk

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-34

(51. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

34. Ko grib šovbizness un kompanjoni

Tev jāsaprot – un cik vien iespējams dziļi jāapzinās –, ka kapitālisms ikdienā efektīvi izmanto cilvēka mežonīgākos instinktus:

nepieciešamību uzņemt barību un dzērienu

pašsaglabāšanās instinktu

vajadzību atpūsties

agresiju

un, protams, vairošanās kāri.

Tieši šo pirmatnējo, ne visai cēlo un nepavisam ne garīgo reakciju kairināšana ir tas, ko savas pārspīlētās peļņas gūšanai visvairāk izmanto visbagātākās – ieroču, vērtspapīru/augļošanas, farmācijas, izklaides, apreibināšanās – industrijas.[1]

Nerunājot nemaz par to biznesu, kas balstās uz pārspīlējumiem, vājībām un netikumiem: prostitūciju, narkotikām, azartspēlēm.

Šīm industrijām un biznesam vislabākais patērētājs nozīmē plānprātīgu cilvēku ar sabeigtu veselību, vājiem nerviem un bez kripatas gribasspēka.

Augļotājiem vajag, lai tu piedalies biržu spekulācijās un līdz ausīm ienirsti vērtspapīru tirgū: brīdi, kad viss nobrūk (bet biržā viss agri vai vēlu nobrūk) lielie spēlētāji – tie, kas nevis cer uz kursu svārstībām, bet gan paši piedalās svārstīšanā,– tavu naudu nobēdzina tikai viņiem zināmā vietā un pēc tam sadala pēc nopelniem. Tev šajā procesā nopelnu nav un jāpaliek bešā. Tu esi slaucamā gove neatkarīgi no dzimuma.

Augļotāji grib, lai tu aizņemies savu vismuļķīgāko kaprīžu apmierināšanai. Bankas alkst, lai tavs sekss vienmēr ir ātrs un bezatbildīgs. Lai tu nekad nesasniegtu apmierinājumu, tāpēc tev mūžīgi gribētos vēl. Baņķieri riskē tikai pašu alkatības un/vai stulbuma dēļ, jo viņiem allaž ir dotas tiesības izlemt, vai tavs sekss būs augšā vai apakšā, no kreisās vai labās, viļņveida vai zāģveida.

Toties brīžos, kad kļūst skaidrs, ka baņķieri savā skopumā, alkatībā un trulumā ir aizgājuši par tālu un, prasti izsakoties, izgāzušies, visas sekas viņi pacentīsies pāradresēt uz tavu pakaļu. Bankas kļūdas tiek veikli pārvērstas par klientu kļūdām. Tu to zināji? Tāda ir visas kapitālistiskās finanšu sistēmas būtība. 

Farmaceitiskajai rūpniecībai vajag, lai visas saražotās vakcīnas tiktu izlietotas ātri, par tām tiktu samaksāts, cik prasa, un sabiedrība būtu tik nobaidīta, ka pati prasītu vēl, vēl un vēl. Farmaceitiskā rūpniecība ilgojas pēc savas utopijas[2]: sabiedrības, kurai rīts sākas ar poti, vakars beidzas ar poti un naktī visi ceļas, lai saņemtu vēl vienu poti.

Farmaceitiskās rūpniecības bosi grib, lai tu automātiski aprij sauju tablešu vienmēr, kad ieduras skabarga, vai kad liekas, ka tūlīt sāks sāpēt galva. Tev obligāti jāsaņem injekcija, ja pēkšņi jūti, ka gribi lasīt grāmatu nevis kratīt pautus vai pupus. Un visa galā būtu vēlams, lai arī ikviena nelaiķa patiesais stāvoklis tiktu pārbaudīts ar potes palīdzību.

Šovbiznesam vajag, lai tu, skatīdamies uz puspliku miesu, vienmēr esi gatavs nedzirdēt šķību dziedāšanu un pļerkstošu muzicēšanu, lai tu atpazītu tikai divus trīs akordus, bet ideālā gadījumā vispār atslēgtu smadzenes, piekrāmētu skapi ar apģērbiem, ko nekad nenēsāsi, pirktu biļetes uz koncertiem, kas tevi padara trulu, maksātu par diskiem, ko pēc pirmās noklausīšanās būsi aizmirsis.

Šovbizness grib, lai tu slīcinātu emocijas aliņā, šnapsā un džinā ar toniku, ja zaudē vai uzvar tava futbola, beisbola vai kērlinga komanda.

Šovbizness grib, lai tu par kulta seriālu varoņiem uztrauktos vairāk nekā par savu ģimeni, bet popzvaigzni pazītu labāk nekā savus vecākus.

Šovbizness ir pilnīgā autā no cilvēkiem, kas kļūst nervozi, ja īstajā laikā nevar ieslēgt televizoru vai apčurājas, kad nieka 100 metru attālumā garām paiet ZVAIGZNE.

Ieroču ražotājiem vajag, lai tu godīgi maksā nodokļus un neiebilsti pret gūglpleksiem[3] tēriņiem dažādiem jauniem daiktiņiem: tankiem, lidmašīnām, satelītiem, raķetēm, sistēmām.

Kapitālismā visi kā viens apgalvo, ka negrasās karot.

Tā ir vēl viena kapitālisma dīvainība. Neviens nav agresīvs, bet visi bruņojas. Lai to pamatotu, tiek izdomāti visādi draudi. Piemēram, Varšavas līgums. Vai ļaunuma ass.[4] Vai nabagu kodolprogrammas (nabagiem milzu vibrators jeb atombumba nepienākas!). Vai globālais terorisms. Vai Krievija.

Taču atbilde uz šiem vienlaikus reālajiem un tiklab izdomātajiem draudiem nav adekvāta. Nevar taču būt, ka pasludinātajā karā pret teroristiem vai nabaga korejiešiem kāds grasās izmantot, piemēram, atombumbu vai zvaigžņu karu tehnoloģijas.

Bez šaubām, te nav ne smakas no saprātīgas cīņas nedz pret radioaktīviem partizāniem, nedz meža vai džungļu brāļiem, nedz indēm, kas tiek izmantotas pret mierīgajiem iedzīvotājiem. Kapitālismam nospļauties par mierīgajiem iedzīvotājiem, kas neko nespēj nopirkt.

Runa ir par tirgu.

Runa ir par mērīšanos ar ordeņiem un daiktiem.

Runa ir par spalvu pucēšanu un liela skaista seksa gaidām.

(Turpinājums šeit)


[1] Industrija – latīņu: industria, darbība, centība – darbības joma, ekonomikas sektors (ieskaitot noteikta veida preču vai pakalpojumu ražošanu un realizāciju), ar to saistītie sektori un patērētāju kopums. Agrāk ar vārdu industrija apzīmēja tikai rūpniecību, taču 21.gadsimta sākumā šāda jēdzieniska sašaurināšana vairs neskaitās korekta.

[2] Utopija – sengrieķu: υ-τοπος, u-topos, ne-vieta, vieta, kuras nav – zinātniskajai fantastikai tuvs daiļliteratūras žanrs, no autora viedokļa ideālas sabiedrības apraksts. Vārds cēlies no sera Tomasa Mora latīņu valodā sarakstītā darba „Libellus vere aureus, nec minus salutaris quam festivus, de optimo rei publicae statu deque nova insula Utopia” („Zelta grāmatiņa, tiklab noderīga, cik uzjautrinoša, par vislabāko valsts iekārtu un jauno Utopijas salu”, 1516). T.Moram gan tas ir tikai salas nosaukums. Utopiju kā vispārinātu apzīmējumu ideālai sabiedrībai un šā vārda atvasinājumu utopisks pirmo reizi ir izmantojis dzīves nogali parādu cietumā pavadījušais garīdznieks Semjuels Pērčess (Samuel Purchas, 1575?-1626) savā grāmatā „Piligrimage” („Svētceļošana”, 1613).

Pāvests Leons XIII (Leo XIII, laicīgajā dzīvē: grāfs Vinčenco Peči, Count Vincenzo Gioacchino Raffaele Luigi Pecci, 1810-1903) T.Moru beatificēja (1886), bet pāvests Pijs XI (Pius XI, laicīgajā dzīvē: Ambrodžo Rati, Ambrogio Damiano Achille Ratti, 1857-1939) – kanonizēja (1935).

[3] Gūglplekss – angļu: googolplex – skaitlis 10 gūgla pakāpē (10googol). Gūgls: 10100. Skaitli gūgls ieviesa ebreju izcelsmes amerikāņu matemātiķis Edvards Kāzners (Edward Kasner, 1879-1955). Savukārt skaitli gūgplekss izgudroja viņa krustdēls. Skaitlis gūglplekss ir tik liels, ka tam nav praktiska pielietojuma.

[4] Varšavas līgums – krievu: Варшавский договор, precīzāk: Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи, Līgums par draudzību, sadarbību un savstarpēju palīdzību – dokuments, kas juridiski noformēja (1955) Eiropas sociālistisko valstu (sākotnēji: PSRS, Albānija, Bulgārija, Rumānija, Ungārija, Polija, Čehija, Vācijas Demokrātiskā Republika) militāro savienību un PSRS vadošo lomu tajā. Varšavas līguma noslēgšana tika motivēta kā atbildes pasākums Vācijas Federatīvās Republikas uzņemšanai NATO. Varšavas līgums izbeidzās (1991) līdz ar PSRS iziršanu.

NATO – angļu: NATO, North Atlantic Treaty Organization, franču: Organisation du traité de l'Atlantique Nord, OTAN, Ziemeļatlantijas līguma organizācija – militāri politiska savienība (dib.1949), kuras uzdevums: dalībvalstu konsultācijas jebkurā svarīgā jautājumā, kas skar to intereses, pretspars jebkādai agresijas izpausmei pret jebkuru NATO dalībvalsti. Sākotnējās dalībvalstis: ASV, Kanāda, Islande, Lielbritānija, Francija, Beļģija, Nīderlande, Luksemburga, Norvēģija, Dānija, Itālija un Portugāle. Latvija ir NATO dalībvalsts kopš 2004.gada.

Ļaunuma ass (angļu: Axis of Evil) – politikā: termins, ko ieviesa (2002) ASV prezidents (2001-2009) Džordžs Bušs jaunākais (George Bush, Jr., pilnā vārdā: George Walker Bush, 1946) , lai aprakstītu režīmus, kas, kā uzskata ASV, atbalsta terorismu vai izstrādā masu iznīcināšanas ieročus, kurus, iespējams, var iegūt teroristi. Termins cēlies, savienojot Otrā pasaules kara laikā izmantoto anglisko apzīmējumu (Axis, ass) nacistiskajai Vācijai un tās sabiedrotajiem un ASV 40.prezidenta (1981-1989) Ronalda Reigana (Ronald Reagan, 1911-2004) ieviesto (1983) nosaukumu ļaunuma impērija (Evil Empire), ko viņš attiecināja uz PSRS.

Tavs komentārs par rakstu: