• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valdis Dombrovskis un Kristīne LagārdaEirokomisārs Valdis Dombrovskis SVF vadītājai Kristīnei Lagārdai: atceries, kā mēs abi viņus visus... Foto: Eiropas Komisija

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-44

(61. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

44. Vienkāršie un īstie kreditori

Vēl tīrākā veidā kapitālisma filozofija parādās kreditoru un parādnieku attiecībās.

Šīs attiecības vienmēr rada uzbudinājumu, un mūžīgi viena no pusēm grib šo uzbudinājumu (buržuji to sauc par biznesa risku) pārlikt pretējās puses biksēs – gadījumā, ja kārtīgs sekss nesanāks, smagāk būs tam, kam lielāka erekcija.

Šajās attiecībās kaifu var noķert gan devējs, gan ņēmējs, taču – tikai viens no viņiem, turklāt parādnieka kaifs sastopams daudz retāk un pārsvarā nāk komplektā ar ne visai priecīgiem notikumiem (nāve, bankrots, revolūcija, nacionalizācija un tamlīdzīgi).

Vienkāršam kreditoram, protams, nepatīk, ja parādnieks neatdod naudu vai kavējas ar maksu. Taču šādos gadījumos parasti palīdz rupjāks sekss vai pat tikai rupjāka seksa solījums.

Gadījumā, ja šajā procesā ir iesaistīta banka, tas, kas noķers kaifu, gandrīz vienmēr būs baņķieris. Tā tāda kapitālisma aksioma, ko der zināt.

Turpretim īsta kreditora problēma nav parādnieks, kas nevar vai negrib maksāt.

Īsta kreditora problēma ir godīgais maksātājs. Tāds parādnieks atdos tikai naudu. Lai arī ar procentiem, taču tikai naudu.

Tas nav gluži tas, ko īsts kreditors grib. Tāpēc viņam nākas rīkoties radoši.

Vai zini, kā atpazīt īstu kreditoru no vienkārša kreditora? Tikai īsts kapitālistisks kreditors uzvedas neloģiski. Un, ja aizdevējs uzvedas neloģiski, ja viņš rīkojas tā, lai parādnieks nevarētu parādu atdot, tad zini: viņš negrib naudu.

Viņš grib ļoti lielu naudu.

Vai ļoti lielu seksu.

Vai abus kopā.

Īsto kreditoru no vienkāršā atšķirt nav grūti. Īstais kreditors ir diezgan viegli izskaitļojams jau pirms darījuma, jo īstajam kreditoram vienmēr ir īpašas prasības. Īstais kreditors vienmēr tiecas apčamdīt visu, kas potenciālajam parādniekam biksēs, iztaustīt visas erogēnās zonas, paknaibīt katru spraudziņu un pacēlumu, pat ja topošajam līgumam ar to visu nav nekāda sakara.

Viens no īsta kreditora izvirzītiem noteikumiem vienmēr ir: aizšūt to visu ciet ar resniem melniem diegiem!   

Turklāt nav skaidrs, kā šī preventīvā eksekūcija[1] var palīdzēt atdot kredītu.

Principā tas ir diezgan atklāts un nepatīkams process, no kura var arī izvairīties, ja vien zina, kā to darīt. Taču mums vēl nav pieredzes. Mēs vēl neesam sapratuši, ka neviens mūs nemīl, tāpēc mums nav un nebūs Ariadnes[2], kas dāvinātu kamolu, lai neapmaldāmies kapitālisma labirintos.

Mūsu sajūtās nav nekā, kas ļautu salīdzināt.

Tāpēc droši vien arī tev liekas, ka tas, kas ar mums notika 2008.-2011. gadā, ir unikāls un neatkārtojams gadījums cilvēces vēsturē[3].

Tās, protams, ir pilnīgas aplamības.

Jauno laiku Latvijai krīzes seksa instrukcijas vienmēr ir nākušas no ārpuses. Šīs instrukcijas ir rakstījuši zinoši cilvēki, un šajās kategoriskajās pamācībās pārpārēm ir ticis izmantots – un tiek izmantots joprojām – mūsu naivums, neziņa un šaubas par sevi un savu valsti.

Jā, tev noteikti jāzina, ka pašmāju šaurpieriņu izgudrotais vājprāts:

es mīlu šo zemi, bet nemīlu valsti

– ir īsta medusmaize gan kapitālisma ideologiem, gan īstajiem kreditoriem.

Viņiem tikai to arī vajag – lai tu savas nepacietības un lepnības dēļ pats nozākātu to, kas tev pieder un būtu gatavs tam uzspļaut vismaz tikpat maigā formā, kā to izdarīja Pēteris, verbāli atteikdamies no Jēzus.

Šādi runādams/runādama, tu pats/pati dod lielajiem iespēju turēt tevi pie vārda un izmantot tevi vissmagākajā seksa formā, lai gan noteikti tik ļauni nemaz neesi domājis/domājusi.

(Turpinājums šeit)


[1] Preventīvs (angļu: preventive) – brīdinošs, tāds, kas vērsts uz kaut kādu draudu novēršanu.

Eksekūcija (latīņu: executio) – plašākā nozīmē: jebkurš miesassods.

Šeit: vārdu salikums lietots, lai apzīmētu kreditora pārspīlētu rīcību, parādnieka saistības paplašinot ārpus saprātīgām robežām un izslēdzot iespēju kaut kad nākotnē mīkstināt līguma nosacījumus.

[2] Ariadne (sengrieķu: Άριάδνη) – sengrieķu mitoloģijā: Krētas valdnieka Mīnoja (Μίνως) un viņa sievas Pāsifajas (Πασιφάη) meita. Kad varonis Tēsejs (Ξησεύς) devās labirintā, lai cīnītos ar pusvērsi-puscilvēku Mīnotauru (Μίνώταυρος), Tēsejā iemīlējusies Ariadne iedeva viņam dzijas kamolu, kas palīdzēja viņam atrast atpakaļceļu.   

[3] 2008-2011.gadā Latvija pirmo reizi pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas piedzīvoja ekonomiski un sociāli dziļu recesiju. Lai gan sabiedrība, kuras empīriskajā pieredzē nekas tāds vēl nebija bijis, to uztvēra kā unikālu parādību, šai recesijai bija visas klasiskās pazīmes – sākot ar paniku, beidzot ar depresiju, pesimismu un lēnu atveseļošanos. Panikas posmā (2008-2009) Latvijas valdība piekrita smagajiem noteikumiem, ko uzspieda starptautiskie aizdevēji: centralizēti samazināt iedzīvotāju ienākumus, celt nodokļus, iesaldēt investīciju programmas, likvidēt darba vietas, slēgt skolas un slimnīcas u.tml. Kad panika beidzās, izrādījās, ka šo noteikumu pildīšana būtiski apgrūtina ekonomikas atlabšanu.

Recesija – latīņu: recessus, atkāpšanās – ekonomikā (makroekonomikā) ar to saprot salīdzinoši mērenu, ne kritisku ražošanas kritumu vai ekonomiskās izaugsmes tempu samazināšanos.

 

Tavs komentārs par rakstu: