• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ītonas koledžas studentiŠiem puikām kapitālisms jau kopš dzimšanas piedāvā vairāk seksa nekā visbagātākajam Latvijas pilsonim. Ītonas koledžas studenti. Foto no: ukstudycentre.co.uk

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-59

(85. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

59. Izmēram nav nozīmes

Atklāšu tev vēl vienu noslēpumu. Modernajā rietumpasaules seksā izmēram patiešām nav nekādas nozīmes.

Lai mūsdienu kapitālistiskajā pasaulē kļūtu par globālu autoritāti, tev nav jābūt Efeju līgas[1] universitātes profesoram vai olimpiskajam čempionam.

Tev nav jāizgudro ģeniāla lieta. Tev vispār nekas nav jāizgudro.

Tev pat nav jāprot nekas īpašs.

Vienīgais, kas tev jāizdara: jāiepatīkas plašai publikai. Kad tu būsi iepaticies, tu varēsi izgudrot jebkādas versijas, un tevī ieklausīsies.

Tevi citēs. Tevi apbrīnos. Dos tev daudz naudas.

Gribēs ar tevi seksu.

Vienīgais, par ko tev būs jārūpējas: nepateikt vai neizdarīt kaut ko tādu, kas tai pašai publikai var nepatikt. Tas ir grūti. Jo seksā, ziniet, visa gribēšana var pazust, ja tu, piemēram, ar dakšiņu skrāpē šķīvi vai kāds pamana dubļu piciņu pie tavas kurpes zoles. Vai dilles kriksīti pie tava zoba.

Vai varbūt tu nēsā nepareiza piegriezuma zeķes. Vai tev nāsī ir neizplūkta spalva. Vai tu neīstā brīdī pakasi ausi. Vai tavs smaids nav žilbinoši balts.

Vai varbūt kāds ir pamanījis, ka tu apmeklē tualeti.

Vārdu sakot, publika ir ļoti kaprīza. Turklāt tu vari arī ne reizi nekļūdīties. Tik un tā tavs globālais sekss gandrīz noteikti beigsies, kad tu kļūsi tam par vecu. Ja tu savas zvaigžņu stundas laikā nebūsi pierādījis/pierādījusi, ka tevī ir kaut kas seksīgāks nekā citiem, tevi vienkārši izmetīs no šīs smilškastes.

Jebkurā gadījumā tev nāksies nobraukt zemākā līmenī, kad parādīsies kāds/kāda, kas par tevi seksīgāks/seksīgāka. Tas tev jāatceras mostoties un par to jādomā aizmiegot.

Dzīve ir skarba. 

Kad nobrauksi uz leju, nelīdzēs nedz tava gribēšana, nedz varēšana, nedz izmērs, kuram, kā jau teicu, nebija nozīmes jau pašā sākumā. 

Tāpēc daudz pilnīgāks veids, kā kļūt par globālu autoritāti, ir pamanīties pievākt ļoti ļoti ļoti daudz naudas. Jo vairāk tev būs naudas, jo autoritatīvāks/autoritatīvāka, skaistāks/skaistāka, gudrāks/gudrāka, jaunāks/jaunāka tu būsi.

Starp citu, kapitālisms ir jauks tādā ziņā, ka tev neviens it kā neliedz iegūt ļoti ļoti ļoti daudz naudas. Protams, tas nebūs viegli. Tieši otrādi.

Vēl grūtāk būs izvairīties no naudas izraisītās atkarības.

Taču par ļoti bagāta cilvēka problēmām tu uzzināsi tikai tad, kad kļūsi par ļoti bagātu cilvēku.

Tad tu uzzināsi, ka bagāta cilvēka dzīve šur tur ir skaista, bet šur tur mēdz būt briesmīgi skarba. Tad tu uzzināsi, ka nauda neatceļ visas problēmas, toties rada tādas, par kurām nabags neko nezina. Diezin vai tu to uzzināsi, bet nauda pati par sevi cilvēku nepadara nedz gudrāku, nedz labāku, nedz smalkāku.

Greznība ir pretstats nevis nabadzībai, bet gan prastumam – šķiet, kaut kā tā teica viena no kapitālistu dievinātām sievietēm[2].

Prasts un glups paliek prasts un glups.

Šādā aspektā kapitālisms ir godīgs. Tas visiem ļauj būt tādiem, kādi viņi ir un attiecīgi visiem rada problēmas. Atšķiras tikai līmenis.

Nauda ļauj nevis atpirkties no visām nepatikšanām, bet gan pārcelties citā problēmu līmenī.

Kapitālisms nav nekāds štrunta kalkulators, kapitālisms neko nerisina, viņš tikai žonglē ar skaitļiem un cipariem.

Tā ir iekārta, kur 2+2 nav 4, bet gan iespējams.

(Turpinājums šeit)


[1] Efeju līga (angļu: Ivy League) – astoņu ASV ziemeļaustrumu štatos izvietotu privātu universitāšu apvienība. Nosaukums cēlies no efeju dzinumiem, kas apvij šo universitāšu vecākās ēkas. Tiek uzskatīts, ka Efeju līga izceļas ar īpaši augstu izglītības kvalitāti. Efeju līgā ietilpst Hārvarda universitāte (Harward University, dib.1636), Jeila universitāte (Yale University, dib.1701), Prinstonas universitāte (Princeton University, dib.1746), Pensilvānijas universitāte (University of Pennsylvania, dib.1751), Kolumbijas universitāte (Columbia University, dib.1754), Brauna universitāte (Brown University, dib.1764), Dārtmutas koledža (Darthmouth College, dib.1769), Kornela universitāte (Cornell University, dib.1865). Nosaukums Efeju līga pirmo reizi (1933) minēts sporta žurnālista Stenlija Vudvorda (Stanley Woodward, 1895-1965) rakstā par amerikāņu futbolu.  

[2] Oriģināls franču: „Le luxe, ce n'est pas le contraire de la pauvreté mais celui de la vulgarité”. Citēto vārdu autore ir Gabriēla Bonēra Šanele (Gabrielle Bonheur Chanel, saukta par Coco Chanel, Koko Šanele, 1883-1971) – savulaik viena no vadošajām Francijas modes māksliniecēm, leģendāro smaržu „Chanel No5” (1921) un mazās melnās vakarkleitas popularizētāja, iespējams, ievērojamākā figūra 20.gadsimta modes vēsturē. Smaržas „Chanel No5” gan izgudroja nevis Šanele, bet krievu parfimērs Ernests Bo (Эрнест Бо, franču: Ernest Beaux, 1882-1961).

Tavs komentārs par rakstu: