• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks grasās pagrūst robotuLatviešu darbinieks (priekšplānā) ar savu pievienoto vērtību pasaules tirgū. Ekrānšāviņš: Youtube.com

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-69

(95. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

69. Ekonomiskais plāns. Mīts par vērtību un darba ražīgumu

Sava vērtība nav tikai precei. Vērtīgs nav tikai kāds cita darbs.

Arī tavs darbs ir vērtība. Tu pats/pati esi vērtība! Piesēdies pie baltas lapas un sarēķini, kāda ir tava vērtība. Tikai nenoniecini sevi vai nepārspīlē. Tas, ka tev patīk grupa Prodigy[1] vai tu zini visu par Troņu spēli[2], nenāk tev nedz par labu, nedz par sliktu.

Tam vienkārši nav nekāda sakara ar tavu vērtību.

Ja gribi sekmīgi darboties kapitālismā, izsaki savu vērtību naudā. Esi adekvāts, tātad drīzāk pieticīgs nekā alkatīgs. Taču baidies no zema pašnovērtējuma! Lai to paaugstinātu, nav nekas slikts arī nedaudz pamānīties. Tie, kas tevi izmanto, arī mānās, un vēl kā!  

Izrēķini mazāko summu, par kuru esi gatavs/gatava seksam – un nekad nepiekrīti seksam par mazāku naudu! Ja piekritīsi, zaudēsi.

Tu būsi strādājis/strādājusi un palicis/palikusi neapmierināts/neapmierināta. Tu būsi sagādājis/sagādājusi baudu kādam citam un pats/pati palicis/palikusi pusratā un ar nolaistām vai pat nozagtām biksēm.

Mītu par vērtību, kurai vēlam būt pievienotai[3] palīdz uzturēt mīts par darba ražīgumu. Vai produktivitāti. Vai nu kā labpatīk to nosaukt.

Tev saka, ka mūsu valstī zems darba ražīgums? Paprasi pierādījumus.

Franči mūžīgi kavējas. Spāņi pusi dienas atpūšas. Un tavs darba ražīgums ir zemāks? Kā tas nākas?

Itin nekā nenākas. Tas vienkārši neatbilst patiesībai!

Tikai kādam ir izdevīgi tev iestāstīt, ka tavs darbs ir nevērtīgāks par tava kolēģa darbu bagātākā valstī.

Kāds tevi grib izmantot lētam seksam. Un dara to. Un dara vēl un vēl, un vēl...

(Turpinājums šeit)


[1] The Prodigy – angļu: brīnums, ūnikums – 1990.gadā Anglijas pilsētā Breintrijā (Eseksas grāfiste) dibināta britu elektroniskās mūzikas grupa. Tās dibinātāji ir Laiems Haulets (Liam Paul Paris Howlett, dz.1971) un Keits Flints (Keith Charles Flint, 1969-2019). The Prodigy tiek uzskatīta par vienu no pasaulē labākajām Big Beat mūzikas žanra un kultūras grupām. Grupa The Prodigy līdz 2019.gadam visā pasaulē bija pārdevusi kopumā vairāk nekā 16 miljonus ierakstu eksemplāru, kas ir lielisks sasniegums elektroniskās deju mūzikas jomā.

[2] Troņu spēle – oriģinālā angļu: Game of Thrones – amerikāņu (HBO) fantasy žanra televīzijas seriāls, ko producējuši Deivids Beniofs (David Benioff) un Deniels Brets Veiss (Daniel Brett Weiss). Seriāla pirmā sezona ASV bija 2011. gadā.Seriāla pamatā ir amerikāņu rakstnieka Džordža R.R. Mārtina (George Raymond Richard Martin, dz.1948) romānu sērija “A Song of Ice and Fire” (Ledus un uguns dziesma), “Troņu spēle” ir šīs sērijas pirmais romāns, kas iznācis 1996.gadā. 21.gadsimta otrajā desmitgadē “Troņu spēle” bija viens no pasaulē visskatītākajiem seriāliem.      

[3] Pievienotā vērtība – angļu: added value – ekonomikā: vērtība, ko uzņēmējs pievienojis izejvielām, materiāliem preču ražošanas vai pakalpojumu veikšanas laikā. Skaidrs, ka gadījumā, ja tu neesi uzņēmējs, tu savu pievienoto vērtību ieliec precē vai pakalpojumā, ko atdod savam darba devējam. Tomēr tev pašam/pašai arī ir pievienotā vērtība, kuras dēļ darba devējs vispār tevi ir nolīdzis. Darbaspēka pievienoto vērtību var aprēķināt kā starpību starp konkrētā produkta galīgo cenu un tās ražošanā patērētajiem tiešajiem un netiešajiem ieguldījumiem. Skaidrs, ka lielāko daļu pievienotās vērtības piesavinās uzņēmējs kā savu peļņu. Tas ir kapitālisma patiesais dzinējspēks.   

Tavs komentārs par rakstu: