• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Idiotisks tandēmsIdiotu tandēms. Biznesa ideja, ko neviens nenozags. Foto no: goodnewsaday.wordpress.com

Kapitālistiskā seksa rokasgrāmata jeb Latviešu tautas smagais ceļš uz vienkāršām patiesībām-70

(96. turpinājums. Sākumu sk. šeit)

70. Ekonomiskais plāns. Mīts par privāto biznesu[1]

Privātā seksa jeb biznesa mērķis ir tikai viens: gūt peļņu. Ja tu to negribi zināt vai gribi aizmirst, labāk nesāc! Bez peļņas nav biznesa. Un otrādi.  

Pelnīt var ar jebko – ražojot, sniedzot pakalpojumus, konsultējot, nodarbojoties ar politiku, stāstot pasaciņas, kļūstot par baņķieri, mežsargu vai bandītu. Tikai jāmāk šo jebko: 1) saskatīt, 2) nošķirt no pārējā, 3) iesaiņot, 4) novērtēt, 5) pārdot, 6) palikt nesodītam.

Visas šīs stadijas ir vienlīdz svarīgas. Vienlīdz! Ja tu savu pasaulē labāko preci ievīstīsi parastā baltā lapā, neviens to nepirks. Vai arī nopirks, izgatavos tai iepakojumu – un tā vairs nebūs tava prece, jo iesaiņojums ir svarīgāks par mantu.

Saiņotājs kļūs par miljonāru. Turpretim Tu būsi bankrots.[2] Un tev atliks divas iespējas, kas izriet no divām principiāli atšķirīgām pieejām biznesam.

Pirmā – vāciskā. Pagrāb ideju, uztaisi firmu, iegūsti reputāciju, nopelni naudu, zaudē naudu, bankrotē, nošaujies.

Otrā – amerikāniskā. Pagrāb, atņem vai nozodz ideju, uztaisi firmu, nopelni naudu, zaudē naudu, bankrotē, pagrāb, atņem vai nozodz jaunu ideju, taisi augšā citu firmu…

Kurš variants tev šķiet pievilcīgāks? Ja otrais, tad ir iemesls šo to apsvērt. Ja pirmais, tad vienkāršāk uzreiz nopirkt stroķi un bez klapatām nošauties.

Vispār jau arī biznesā vajadzīgs talants. Ar veiksmīgu biznesu var nodarboties tikai viens no desmit kapitālistiskā seksa alcējiem. Iespējams, vēl mazāk. Pēti nu, vai esi viens no spējīgajiem alcējiem, vai arī tev lemts palikt mūžam gribošam/gribošai. Bez cerībām uz dabūšanu. Jo visi nevar būt biznesmeņi. Naudas un seksa kopējā masa pasaulē ir liela, bet ne bezgalīga.  

(Turpinājums šeit)


[1] Bizness – angļu: business, lieta, darīšana, uzņēmums – darbība, kas vērsta uz sistemātisku peļņas gūšanu. Latviešu valodā paralēli tiek izmantots sašaurināti sinonīmi komercija un uzņēmējdarība, bet angļu valodā vārds business tiek izmantots visās jēdziena lieta niansēs. Kapitālistiskā tirgus attiecībās bizness ir viena no svarīgākajām nodarbēm, sabiedrības un ekonomikas attīstības pamats.

[2] Bankrots – no itāļu banca rotta, salauztais sols, caur vācu: Bankrott – juridiska vai fiziska persona, kura ir cietusi finansiālu krahu un nespēj norēķināties par saviem parādiem; cilvēks, kas piedzīvojis pilnīgu neveiksmi; sadzīvē: neveiksmnieks.

Tavs komentārs par rakstu: