• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcijas prezidents Tajips Erdogans sarokojasErdogans: tas tā nebija domāts! Foto: newcoldwar.com

Kara nebūs. Krievija vēršas tikai pret Turciju un tikai ekonomiski

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs (Дмитрий Медведев) ir paziņojis, ka reaģējot uz savas lidmašīnas notriekšanu pie Sīrijas robežas, Krievija gatavo virkni ekonomisku sankciju pret Turciju. Starp plašajām soda sankcijām varētu būt kopīgo ekonomisko projektu apturēšana, finanšu un tirdzniecības ierobežojumi, kā arī muitas tarifu grozīšana. Sankcijas tiks vērstas arī pret tūrisma un transporta sektoriem, kā arī skars darba tirgu un “humanitāros kontaktus”, norādīja Medvedevs, precizēdams, ka viņš ierosinot “to paveikt divu dienu laikā, lai mēs varētu ķerties pie atbilstošu procedūru ieviešanas, cik drīz vien iespējams”.

Maskava jau iepriekš aicinājusi Krievijas pilsoņus atturēties no ceļojumiem uz Turciju, kā arī pastiprinājusi importējamo turku pārtikas un lauksaimniecības ražojumu kontroli.

Krievija no Turcijas augstākās vadības gaidot atvainošanos, kaitējuma kompensēšanu un vainīgo sodīšanu, ir paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин). Pagaidām Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) ir noraidījis iespēju, ka Turcija varētu atvainoties, bet Krievijas bumbvedēju notriekušā iznīcinātāja F-16 pilots ir saņēmis valsts apbalvojumu.  Tomēr Erdogans ir paziņojis: “Ja Turcijas gaisa spēki būtu zinājuši, ka SU-24 ir Krievijas lidmašīna, reakcija būtu bijusi cita” un piedāvājis Putinam tikties aci pret aci Parīzē, kur 30. novembrī notiks kārtējais samits par klimata izmaiņām. Maskava pagaidām uz šo priekšlikumu atbildi nav sniegusi.

Tikmēr arī Vācija paudusi gatavību pievienoties starptautiskajai koalīcijai, kas veic uzlidojumus teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” (Islamic State, IS) pozīcijām Sīrijā.

1 Komentāri


 1. MILDA BREIVA
  2015-11-27

  ASV cionistiem jau kuro reizi neizdodas Krieviju izprovocēt uz pēdējo Pasaules Karu. Brīnums , kā viņi iztura ņirgāšanos par Ukrainu, Turku nodevību, jebkura cita valsts jau būtu padevusies un sākusi karu...

Tavs komentārs par rakstu: