• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Radovana Karadžica portrets Hāgas tribunāla laikāRadovans Karadžičs. Foto: ICTY

Karadžičam piespriež 40 gadu cietumsodu par «genocīdu»

ANO Starptautiskais Kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (International Criminal Tribunal for the Former Yugoslavia, ICTY) Bosnijas serbu politiķi un Bosnijas un Hercegovinas teritorijā pasludinātās kādreizējās Serbu Republikas (Република Српскa, 1992-1995) prezidentu Radovanu Karadžiču (Radovan Karadžić) ir atzinis par vainīgu genocīdā un piespriedis viņam 40 gadu cietumsodu.

Tiesa paziņoja, ka Karadžičs ir "krimināli atbildīgs" par Bosnijas musulmaņu un horvātu slepkavībām 1992. līdz 1995. gadā notiekošā Bosnijas kara laikā. Nolasot spriedumu, tiesnesis atzina, ka Karadžičs, kurš bija Bosnijas serbu vadības "virsotnē", ir "individuāli krimināli atbildīgs" par musulmaņu genocīdu Srebrenicā, slepkavībām, vajāšanu, kā arī par ANO miera uzturētāju saņemšanu par ķīlniekiem.

Karadžičs tika atzīts par vainīgu genocīdā Srebrenicā un vēl deviņās apsūdzībās – tostarp par 44 mēnešus ilgušo Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas aplenkumu, kurā gāja bojā 10 tūkstoši cilvēku,– taču tika attaisnots par genocīdu septiņās Bosnijas pilsētās un ciemos 1992.-1995. gada kara laikā.

Karadžičs ICTY spriedumu gatavojas pārsūdzēt, jo ir "vīlies un pārsteigts". Viņš uzskata, ka ticis notiesāts uz pieņēmumu nevis liecību pamata.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: