• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis KariņšNebrīnieties, komandor Kariņ, jūsu šķīvītis tiešām ir piezemējies! Foto: Evija Trifanova/LETA

Kariņ, hallo, jūsu «šķīvītis» ir piezemējies Latvijā!

Nu jau vairs nav šaubu, ka Arturs K. Kariņš Latvijā ir ieradies no tālas galaktikas: viņam pat nešķiet bezgaumīgi runāt par kaut kādām “reformām”, kuras ir aprunājuši visi viņa prieksgājēji, bet plašāka sabiedrība tā arī nav sagaidījusi.

Dzintars Zaļūksnis

Virknē jomu, saka Kariņš, ir jāveic reformas, apgalvo Kariņš, lai ieņēmumu palielināšanai nebūtu jāceļ nodokļi, paziņo Kariņš Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē. Hallo, komandor, vai jums nevajadzētu aborigēndeputātiem paprasīt īsu ieskatu Latvijas jaunāko laiku vēsturē?

Lai cilvēkam, kas nemēdz gluži rīt uz brokastu laiku aizmirst visu, kas vakarā runāts un solīts, nebūtu sajūtas, ka uz ausīm tiek krāmētas atdzisušas nūdeles.

Redziet, visu lidojošo bļodiņu komandor, abstrahējoties no Latvijas realitātes, jūsu izteikums: “Mums ir tradīcija, ka, tuvojoties vēlēšanām, politiķi diezgan naski palielina izdevumus, lai parādītu vēlētājiem savus labos darbus. Šajā sakarā 2019. gada un 2020. gada budžetā mantojumā saņēmām dārgus solījumus. Ir viegli kritizēt priekšgājējus, bet es to nedarīšu,” skan nevis cerīgi, bet, hm, mazliet tā kā pamuļķīgi.

Proti, Kariņam ir pilnīga taisnība, ka  izdevumu palielinājums nerisinās esošās problēmas, jo virkne jomu joprojām nav sakārtotas,”– vismaz attiecinot to uz veselības aprūpi: tai pērn tiešām tika pārdalīti vairāk nekā 80 miljoni eiro, kurus ārsti, māsiņas un ir sevišķi māsu palīgi un sanitāri ne matīt nematīja. Starp citu, arī šā gada algas palielinājums ir izrādījies švakāks nekā solīts. Un nav nekādas garantijas, ka finansējuma palielināšana atkal nepazudīs “slimnīcu sistēmā”. Jums taisnība, komandor, – nekādu ticību pagaidām nerosina arī jūsu šķīvīša deleģētā ministre Ilze Viņķele. Nu, bet tik klajas šaubas par viņas rīcībspēju izteikt gan nevajadzēja, meitene var apvainoties

Vēl lielāka aizmāršība Kariņam gadījusies, norādot uz nepieciešamību īstenot skolu reformu. “Šogad izglītībai pārdalīsim 799 miljonus eiro jeb 9% no valsts budžeta. Tas ir nedaudz vairāk, cik izglītībai novirza Igaunija, tomēr kaimiņi skolotājiem maksā divreiz lielāku minimālo algu. Tas liecina par sistēmiskām problēmām Latvijā,” uzsver premjers, liekot domāt, ka viņa kolēgas Kārļa Šadurska lidaparātam ceļā uz Briseli nemaz nemaz nav bijusi pat mirklīga saskarsme ar Kariņa šķīvīti.

Tik daudz, kā painformēt savu partijas biedru Kariņu, sak, pēdējos divus gadus man veiksmīgi izdevās neturēt nevienu solījumu pedagogiem, lai gan skolu likvidēšanas programma ritējusi itin sprauni, Šadurskis varēja gan.

Jā, un vēl: pavisam bezgaumīga izskatās Kariņa filozofēšana par to, ka, būs problēmas, “sākot darbu pie 2020. gada budžeta, jo tajā jau tiek paredzēti iepriekšējās valdības pieņemtie lēmumi 87 miljonu eiro vērtībā”. Oj, oj, kad nu tas pašam izdevīgi, var arī papļāpāt par “iepriekšējās valdības” delverībām, lai gan tajā šiverēja paša komandora Kariņa jaunākie un šmulīgākie partijas biedrīši.

Ja neko nemainīsim, nāksies lemt par nodokļu celšanu, bet tas nav manas valdības mērķis,” steidzīgi bilst komandors. Un ļauj noprast, cik ļoti sāpīgu grimasi būs jāuzbur sejiņai, kad “nāksies lemt par to nodokļu celšanu”, t.i., kad būs skaidrs, ka šķīvīša komanda pēkšņi neko citu, izņemot nodokļus, negrib mainīt. Patīkamāk taču izgudrot ieganstus, kāpēc nedarīt to, ko negribas darīt. Tieši tāpat, kā 12. Saeimas laikā.

Tavs komentārs par rakstu: