• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis Kariņš un Egils LevitsMinistru prezidents Krišjānis Kariņš un Valsts prezidents Egils Levits: cik labi, ka tik grūtos laikos Latviju vada divi erceņģeļi! Foto: Valsts kanceleja

Kariņš: ārkārtas situāciju nepagarināsim, bet pagarināsim!

Patiesība ir vērtējama salīdzinājumā. Nezinu, kā jums, bet man personīgi jau kopš koronapanikas sākuma aizdomas raisa valdošo labiešu pēkšņās rūpes par sabiedrības veselību. 30 gadu garumā mūsu veselība viņus interesēja par tik, par cik, bet tagad pēkšņi pat 2000 eiro sods paredzēts par sabiedriskās veselības apdraudējumu! 

Dzintars Zaļūksnis

Vai Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš, salīdzinot ar viņa priekšgājējiem, būtu [beidzot] no debesīm nolaidies eņģelis, kam visu svēto jeb Helovīna vārdā jāglābj daudzcietusī latvju tauta? Tomēr četru miljardu eiro aizņēmums un tā veiklā iztērēšana – ne čiku, ne grabu! – ar sekojošajiem solījumiem ieguldīt cik tur miljardus infrastruktūrā ir pamatīgi nosmulējusi K.A.Kariņa eņģelisko vaigu.

Un nu viņš sola, ka “saistībā ar “Covid-19” pandēmiju Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju patlaban nav plānots pagarināt ilgāk par 9. jūniju”. Ar piebildi – “taču arī pēc šā datuma vienalga varētu tikt saglabāti dažādi ierobežojumi”. 

Kā to tulkot no eņģeļu valodas latviski? Nu, drusku dīvaini: ārkārtas situāciju nepagarināsim, bet pagarināsim gan! Proti, ārkārtas situācija, bez šaubām nav tas pats, kas ierobežojumi. Taču vienkāršajam mirstīgajam viens pīpis! Ja ierobežojumi tiktu noteikti no nulles, skaidrs, ka būtu liela neapmierinātība. Turpretim tagad, kad jau esam pieraduši darboties nebrīvā vidē, neliela grožu atlaišana tiks uztverta teju ar sajūsmu, kā īsta atpestīšana. Un situācijas nosaukuma maiņa, vairs nesaucot to par ārkārtēju, protams, nekritiskākiem ļautiņiem būs tieši tas, ko viņi sagaida.

“Ārkārtējo situāciju plānojam līdz 9. jūnijam, tad mēs arī plānojam to atcelt. Protams, skatīsimies, kādi vēl pēc tā datuma būtu nosakāmi ierobežojumi,” sola erceņģelis Krišjānis. Un piespiedu kārtā mājās sūtošā sabiedrība atviegloti uzelpo, jo sadzird galvenokārt pirmo teikumu. Otrais paliek tā kā gaisā karājamies, lai gan tieši tas še ir svarīgākais. Ja paliks distancēšanās, kultūras un sporta pasākumu, bēru un kāzu faktiskais aizliegums, ja augustā ārkārtas vēlēšanās būs jānēsā uzpurņi, tad par kādu brīvību ir runa? Tādu pašu kā 19. gadsimtā, izbeidzot dzimtbūšanu, kad zemnieki impērijā tika palaisti brīvībā pliki kā žurkas, tāpēc lielum lielākā daļa bija spiesta turpināt vergot?

Valdība skaidro, ka “domājot par ierobežojumu pagarināšanu, tiek mēģināts tos harmonizēt ar pārējām Baltijas valstīm.” Tomēr galvenais būšot “Latvijas epidemiologu ieteikumi”. Ieteikumu var būt tikpat, cik epidemiologu. Runa, protams, ir par VIENU epidemiologu, no kura valdība prasīs atbildību. Kā jūs domājat, ko viņš ieteiks?

Skaidrs, ka uzņēmējiem ir par agru priecāties – sevišķi viesmīlības nozarē. Jādomā, ka arī starptautiskajā konkurencē Latvija – par spīti tās cilvēku disciplinētībai un neuzņēmībai pret briesmīgo vīrusu – diezin vai varēs sagaidīt kaut niecīgākās priekšrocības. Toties valdība turpinās “rūpēties par sabiedrības drošību un veselību”, ar šādu ieganstu norakstot jebkurus iebildumus, pat visloģiskākos.  

“Mēs turpināsim mazgāt savas rokas,” sola K.A.Kariņš – nudien, kā Poncijs Pilāts (Pontius Pilatus). Bet sabiedrībai tas nozīmē reālas ziepes. “Jaunās drošības prasības” tikšot ierakstītas jaunā likumā, ko gatavojot uzticamais centurions Jānis Bordāns. Un jaunajā likumā esot plānots iestrādāt “terminētu deleģējumu valdībai vajadzības gadījumā ieviest dažādus pasākumus “Covid-19” seku mazināšanai, “lai pasargātu cilvēku dzīvību un veselību””.

Tātad tas būs skarbi un uz ilgu laiku, jo ar koronavīrusu, kā zināms, “mums būs jāsadzīvo”. Tāpat kā ar eņģeļu valdību un erceņģeļiem-prezidentiem.   

6 Komentāri


 1. haralds
  2020-05-28

  tie jaicegoloviji Pasauli redz tikai pa lukaš apartamentu, limuzīnu un idijōtu luktura logiem!

  • Artūrs Malta
   2020-06-01

   LATVIJAS TAUTA! Jāparakstās nekavējoties par Saeimas atlaišanu! Kariņa Valdība pandēmijas laikā paņēma kredītus 4,7 miljardus pārkāpjot Satversmi!. Tas nozīmē, ka pašreiz kredītprocentos maksāsim ap 5,5 miljoni eiro dienā! Saeimas Deputāti ir aizmirsuši, kas viņi ir, tā izrādot necieņu un visatļautību pret mums! Saeima nav kontrolējuši Latvijas Bankas un Valdības darbību. Deputāti ar savu darbību Valsts pārvaldē radījuši haosu un saputrojumu. Teritoriālā reforma ir pierādījums tam, ka Deputāti ignorē Satversmes 2.,3.,6. un 77.pantu. Tāpēc vajadzīgs parakstīties un gatavoties balsot par Saeimas Atlaišanu! Tas jādara obligāti, lai atkal neievēlētu tos pašus „Vēžus“!!! Darījums ar „AirBaltic“ ir kārtējais piemērs, kā tiek izšeptēta nauda priekš valdošās kliķes otkatiem un zakatiem! Kā glābt Latviju

 2. Artūrs Malta
  2020-06-01

  Turpinājums Kā glābt Latviju? Ir labi piemēri: 1) Īrijas valsts tautas kustība „MĒS PAŠI“, kur pašreiz dzīvo daudzi klaidas Latvieši. Kad Deputātu sarakstu veido paši, tad Deputātu izvirza no sava vēlēšanas iecirkņa savu godprātīgu kandidātu, par kuru visi gatavi balsot! Tādā veidā Īri tika vaļā no Angļu jūga un mēs tiksim vaļā no lielās ierēdņu armijas; 2)kā atgūt izšķērdētos kredītus un nolaupīto, labs piemērs ir Islandes Valsts, kur valsts ierēdņi sēž krātiņa tik ilgi, kamēr atmaksā valsts kasē nozagto vai prihvatizēto; Labs piemērs ir arī pašreiz Tiesas lēmums par Bondaru un Co, lai piedzītu 15 miljonus eiro! 3) Labs tautsaimniecības modelis mums bija uz 1940.gadu. Lai to atjaunotu, mums ir vajadzīga Latvijas Valsts iekārtas atjaunošana!!! To visu var veikt tikai ievēlēta tautas Saeima, kurā nebūs neviena bijušā ne esošā

 3. Artūrs Malta
  2020-06-01

  2. turpinājums, kurā nebūs neviena bijušā ne esošā Deputāta! Deputātu kandidātus, atbilstoši Satversmei, var izraudzīt uz vietas savā pagasta sapulcē un ieteikt sarakstam „Mēs Paši“. Pieteikties var arī paši ar 100 galvotāju parakstiem. Informāciju par programmu un gatavošanos vēlēšanām var saņemt caur biedrības “VARU LATVIJAS TAUTAI“ (VLT) biroju. Var zvanīt vai rakstīt uz biroja adresi: Daugavas ielā 28, Mārupē, Mārupes novads, LV-2167. E-pasts: zemnieks@latnet.lv Vienīgā iespēja, kā izkļūt no Latvijas valsts bankrota ir atjaunot Latvijas valsts Likumu kopu, kas bija un būs garants Tiesiskai valstij un darbības principam: VIENS LIKUMS – VIENA TAISNĪBA VISIEM! Der atcerēties labus padomus: Lai saglabātu Valsts neatkarību, Žans Žaks Ruso ir teicis: “Vienīgais veids, kā noturēt valsti neatkarīgā stāvoklī no jebkura, ir lauksaimniecība. Turiet vismaz visas pasaules bagātības, ja jums nav ko ēst - jūs es

 4. Artūrs Malta
  2020-06-01

  3.turpinājums. Lai saglabātu Valsts neatkarību, Žans Žaks Ruso ir teicis: “Vienīgais veids, kā noturēt valsti neatkarīgā stāvoklī no jebkura, ir lauksaimniecība. Turiet vismaz visas pasaules bagātības, ja jums nav ko ēst - jūs esat atkarīgs no citiem ... Tirdzniecība rada bagātību, bet lauksaimniecība nodrošina brīvību. ” Dr. Kārlis Ulmanis vairākkārt atzīmēja: „Mūsu gruntniecība nav un nedrīkst būt kapitālistisks uzņēmums. Lauku mājas ir zemturu ģimenes mūža un paaudžu mītnes un tautas dzīvā spēka mūžīgais avots. Tāpēc jāaizkavē gruntniecības, zemes un māju pataisīšana par tirgus preci un spekulācijas priekšmetu”. Prof. O. Krastiņš iesaka, lai Valdība varētu vadīt valsti ir jāsakārto naudas lieta! Ievēlot tautas Saeimu, atbilstoši Satversmei, mēs atbrīvosimies no noslēpumu valsts: Tas, kā zog, ir komercnoslēpums! Tas, kā apzog mūs, ir valsts noslēpums! Biedrības VLT Valdes loceklis A

 5. Artūrs Malta
  2020-06-01

  4.turpinājums. Dr. Kārlis Ulmanis vairākkārt atzīmēja: „Mūsu gruntniecība nav un nedrīkst būt kapitālistisks uzņēmums. Lauku mājas ir zemturu ģimenes mūža un paaudžu mītnes un tautas dzīvā spēka mūžīgais avots. Tāpēc jāaizkavē gruntniecības, zemes un māju pataisīšana par tirgus preci un spekulācijas priekšmetu”. Prof. O. Krastiņš iesaka, lai Valdība varētu vadīt valsti ir jāsakārto naudas lieta! Ievēlot tautas Saeimu, atbilstoši Satversmei, mēs atbrīvosimies no noslēpumu valsts: Tas, kā zog, ir komercnoslēpums! Tas, kā apzog mūs, ir valsts noslēpums! Biedrības VLT Valdes loceklis Artūrs Malta

Tavs komentārs par rakstu: