• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis KariņšArturam K. Kariņam ir iemesls justies pārākam par Latvijas "savoku" sabiedrību. Foto: Valsts kanceleja.

Kariņš, birža un Latvijas tautsaimniecības izzagšana

Savienoto Valstu pilsonim misteram Arturam Krišjānim Kariņam ir virkne priekšrocību, salīdzinot ar jebkuru citu Latvijas valdības vadītāju. Pieminēsim tikai galvenās no tām. Pirmkārt, bijušo padomju jefiņu sabiedrība Kariņam neraisa ne mazāko empātiju. Tieši otrādi: viņš, brīvajā pasaulē dzimis un audzis, Latvijas aborigēnus vairāk vai mazāk nicina. Tas ir tikai dabiski.

Dzintars Zaļūksnis

Tāpēc Arturam K. Kariņam nav grūti pilnībā ignorēt Latvijas sabiedrības intereses. Otrkārt, kā jau brīvās pasaules produktam, viņam kapitālisms ir asinīs, un par tirgus mehānismu praktisko darbību viņš zina nesalīdzināmi vairāk nekā daudzveidīgu propagandas instrumentu apmātais Latvijas pilsonis.

Tāpēc Kariņš pie lietas var ķerties bez kavēšanās. Mūsu draugi un sabiedrotie jau pasen šķielē uz pagaidām Latvijas valsts uzņēmumiem? Nav problēmu! Es, naivais, biju iedomājies, ka “Latvenergo”, “Lattelecom-tet”, “Latvijas Mobilo telefonu”, “Latvijas dzelzceļu”, ostas un citas nacionālās bagātības mūsu politiskajam isteblišmentam ļaus izmantot, lai segtu arvien augošo Latvijas ārējo parādu, kurš pašlaik pārsniedz 11 miljardus eiro, bet tā apkalpošana nodokļu maksātājiem prasa ap 1,2 miljonus eiro dienā. Un skaitļi aug.

Nē! Parāds paliks, bet Kariņa vadītā blice pilnā balsī stabulē par “labumiem”, ko dos valsts uzņēmumu kotēšana biržā. Vienīgā fondu birža Latvijā ir “Nasdaq Riga”, kuras valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne nupat izteicās tā (šeit): “Kapitāla tirgus ir mehānisms, kas palīdz “snaudošo” naudu pārvērst investīcijās un dzen uz priekšu ekonomiku. Izpratnes par to, ko spēj dot kapitāla tirgus, Latvijā nepietiek.” Sapratāt, pajolīši, izpratnes nepietiek!

Nasdaq Riga” īpašnieki ir “Nasdaq” grupā ietilpstošais “Nasdaq Nordic”, kuram pieder 92,98 % “Nasdaq Riga” akciju, un AS “Rietumu banka” ar 7,02 %. Savukārt Nasdaq” ir ASV reģistrēta akciju sabiedrība, tirgus kapitalizācijas ziņā pasaulē otrā lielākā birža pēc Ņujorkas fondu biržas. Starp citu, arī “Nasdaq” galvenais birojs atrodas Ņujorkā.

Kas notiek tālāk, pēc lielāko Latvijas valsts uzņēmumu un uzņēmumu ar valsts kapitāla daļām ienākšanas “Nasdaq” apritē? To vērtspapīrus (akcijas) varēs pirkt jebkurš investors. Ar vienu vienīgu noteikumu: ja viņam ir nauda. Respektīvi, šajā brīdī uzņēmumu īpašnieki mainīsies, turklāt plašāka publika neuzzinās, kas ir jaunie īpašnieki. Ar visām no tā izrietošajām sekām. Diezin vai Latvijas skrandu kapitālisti šajā ziņā varēs līdzvērtīgi sacensties ar pulka resnākajiem amerikāņu, ķīniešu vai krievu kolēģiem.

Pēc īsa brīža latvietis būs spiests konstatēt, ka mūsu publisko pakalpojumu sniedzēji pieder velns viņu zina kam un ir pakļauti visām klasiskajām biržas lielspēlētāju manipulācijām. Piemēram, lai uzņēmuma vērtību mākslīgi samazinātu un akcionāri varētu koncentrēt kapitālu, pietiks sarīkot kādu nelielu “korupcijas skandālu”.

Lai paaugstinātu, teiksim, elektroenerģijas, mobilo sakaru vai interneta straumējuma tarifus, būs gana ar akcionāru lēmumu.

Kāds mums no tā labums? Nekāda! Taču propaganda jums stāstīs, ka tā ir bezmaz vienīgā iespēja, lai šie uzņēmumi nebankrotētu. Jūs taču negribat, lai bankrotē “Latvenergo” vai “tet”?  Tāds, lūk, vienkāršs plāns, un nav šaubu, ka tik gudrs un empātijas neapgrūtināts puisis kā Arturs K. Kariņš ar to lieliski tiks galā.     

Par šādu iespēju ieminējās jau Arvils Ašeradens, lai viņam speķa pīrādziņi allaž uz galda un kabatās! Tāpēc neticu, ka Kariņš par Latvijas Ministru prezidentu kļuva nejauši. Izmantojot tādu taktiku, kādu gudri vīri valdības vadītāja nominēšanai bija “kategoriski ieteikuši” valsts prezidentam Raimondam Vējonim, par premjerministru varēja kļūt jebkura šo vīru izraudzīta persona. Tostarp, iedomājieties, arī Solvita Āboltiņa. Vienīgais nosacījums: lielāko Saeimā iekļuvušo partiju kandidāti tiek padarīti par apsmieklu.

Sarkanām līnijām sašvīkātajai “Saskaņai” tāds “gods” pienācās defoltā; Jauno konservatīvo partiju (JKP) “nejauši noraka” no valdības veidošanas atbīdītās Zaļo un zemnieku savienības bitīte, aizejošās valdības finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura pretēji visām politiskajām tradīcijām “sarēķināja”, cik “maksā” JKP priekšvēlēšanu solījumi (sakiet man, lūdzami, vai jūs vēl atminaties, kādi tie bija, un vispār – vai ir kāda partija, kas, valdībā iekļuvusi, sāktu čakli pildīt savus solījumus?); KPV LV kandidāts Aldis Gobzems? – jūs ko, vai caurkritis advokāts vispār varēja kļūt par valdības vadītāju!

Pēc divu spēcīgāko kandidātu piesmiešanas atlika tikai paiet maliņā “Jaunās vienotības” klonam Artim Pabrikam – un varēja nākt (Kriš)Jānis, kas, publikai sparīgi aplaudējot, iesita mietu grīdā! Tālu aiz Latvijas robežām izperēto ekonomiskā balagāna scenāriju var sākt īstenot. Un jūs domājāt, ka Latvijā vairs nav ko zagt!     

4 Komentāri


 1. Raimonds Akmens
  2019-04-13

  Latvijas Republika Satversmes Tiesai, Augstākai Tiesai, MK, Ministrijām, LĀB, Tiesībsargam, KNAB RAYSTAR CAPITAL BALTS FOUNDATION reg. 40008259123 atkārtots aicinājums. Cienījamie Baltu Tautas 13. sasaukuma Ministri un ierēdņi. Neskatoties uz to, ka reāla e-veselības aplikācijas izstrāde, integrējot visas datubāzes, ar studējošo darbaspēku un zināšanām ir 200K, par ko arī rakstīju VM, savtīgi tiek tērēti ESF miljoni, tādēļ e-veselība definējama kā savtīgs, lietotājiem un uzturētājam – Valstij neizdevīgs un nekavējoties atceļams VM huntas pilotprojekts, kura lietderības koeficients ir ar “-“ zīmi. E-veselības projekts, tā īstenošana un ieviešanas darbi ar bezgalīgiem un finansiāli neizdevīgiem uzlabojumiem, līdzīgi kā e-talons, tā neatcelšanas gadījumā, pēc būtības ir izšķetināms ES tiesā. Apgalvoju, ka ilggadēji lietotas un novecojušas militārās tehnikas, faktiski – metāllūžņu iepirkumi ir v?

 2. amber
  2019-04-14

  un Kariņa saistība ar krievu naudas atmazgātājiem, norāda no, kuras lievalsts tad būs jaunie saimnieki.

 3. ARTIS
  2019-04-14

  Bankas izmanto kopējo iedzīvotāju klienta neizņemti neaktīvo naudu lai, AUGĻOTU LIELOS APMĒROS PIESAISTOT IEGŪLDĪJUMUS PADALOTIES. Kāda tur TAUTSAIMNIECĪBA var sanākt, ja bandinieki krīt pirmie.

 4. Oskars
  2019-04-15

  Niknākais, ko Latviešu tauta var darīt, lai novērstu šādas netaisnības, ir- aktīvi paust sašutumu sociālajos tīklos ! Tas arī viss.

Tavs komentārs par rakstu: