• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis KariņšMūsu Ministru prezidents ir sūrs un nepielūdzams! Foto: Ernests Brencis/Valsts kanceleja

Kariņš: «Nodokļu reforma» notiks, es tā teicu!

Pēdējo 10 gadu laikā tā būs jau ceturtā “nodokļu reforma”, ja neskaitām izmaiņas nodokļu sistēmā, kas vērtējamas kā pietiekami būtiskas, bet nav bijušas tik būtiskas, lai politikāņi tām piešķirtu reformu goda nosaukumu.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Krišjāņa Artura Kariņa valdība vienu tādu nodokļu reformu – tajā brīdī vēl īsti nepabeigtu un iedzīvotāju apziņā nenostiprinājušos – saņēma mantojumā no Māra Kučinska valdības. Tagad Kariņa brigāde gatavojas veikt pati savu.    

Cilvēki – pirmām kārtām uzņēmēji – vēl atrodas zināmā apjukuma stāvoklī pēc gaisā uzkārušās iepriekšējās reformas, bet valdība jau sagatavojusi jaunus pārsteigumus. Tas nekas, ka sabiedrībā jau tāpat pietiek spriedzes un nervozitātes. Žēlastības nebūs!

Ministru prezidents Kariņš jau ir paziņojis, ka “nodokļu reforma” stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā, un tā tam būs būt, neviens to atlikt netaisās.

Kā allaž, viss tas tiek motivēts ar “sabiedrisko labumu” – sak, izmaiņas nodokļu sistēmā vajadzīgas, lai “visi strādājošie cilvēki Latvijā būtu sociāli apdrošināti”. Kariņš uzskata, ka “Covid-19krīze esot parādījusi “lielo nevienlīdzību”, kas valda starp tiem cilvēkiem, kuriem darba devējs sedz sociālos maksājumus, un tiem, kuriem tie netiek segti.

Valdības rūpēm esot jāaptver visus Latvijas Republikas iedzīvotājus, tomēr kovidpanikas apstākļos viena legāli strādājošo cilvēku daļa izrādījusies “nekādi neaizsargāta”.

Tā nav lieta! – teic taisnīguma bruņinieks Kariņš, valdības priekšā ir ārkārtīgi svarīgs uzdevums – atbalsta programmas ieviešana. Protams, naudas nav, bet to taču var paņemt no tiem, kuriem tā vajadzīga. Vispirms paņemt, bet pēc tam atdot, protams, pa ceļam atskaitot valdībai godīgi nopelnīto komisijas maksu.  

Tā runāja Kariņš un sabojāja man omu, jo tas, cik efektīvi viņa vadītā valdība uztur kovidpaniku, principā neatstāj ne mazāko cerību, ka Kariņš un viņa instrumentu nesēju komandas rūpes varētu man aiziet secen. Skaidrs, ka šo siles zvēriņu rūpes piemeklēs katru, kas dzīvo un strādā Latvijā. Jo kā gan citādi viņi spēs maksāt procentus par ārējo aizņēmumu, kas sasniedzis gandrīz 12,7 miljardus eiro?

Tāpēc gudrākais laikam būs samierināties ar drīzu ienākumu samazināšanos, lai gan lielai daļai cilvēku tos tāpat ir krietni apgrauzis kovids. Bet Kariņa kompāniju tas neinteresē – valstij atkal vajadzīga mūsu nauda!         

Tavs komentārs par rakstu: