• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Citroen KarinKas drīkst braukt šādā vāģī? Paņemiet acis rokā un izlasiet! Ekrānšāviņš no: You Tube.com

Kariņš nolēmis, ka latvieša auto nav jābūt dārgākam par 1500 EUR

Politiskais isteblišments plāno šogad no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem budžetā iekasēt virs 20 miljoniem eiro. Jeb apmēram 0,2% no budžeta ieņēmumiem. Un šo 0,2% dēļ ASV pilsoņa Artura Krišjāņa Kariņa valdībai nav nekādas aiztures radīt jaunas neērtības saviem uzticamajiem pavalstniekiem.

Dzintars Zaļūksnis

Finanšu  ministrija (FM) tās jaunā šefa Jāņa Reira personā jau ir nodemonstrējisusi, ka cīņa pret “nerezidentu naudu” un “čaulas kompānijām” principā ir vinnēta priekšgājējas Danas Reiznieces-Ozolas laikos, tāpēc var ķerties pie nākamā uzdevuma – skaidras naudas pakāpeniskas iznīdēšanas.

Un Kariņš šajā ziņā ir vēl redzamāks “ēnu ekonomikas” un Latvijas iezemiešu maciņos iegūlušu eiriku bieds: proti, ja sākumā šķita, ka FM sagatavotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu, ir mazliet, hm, tā kā pārspīlēti, tad tagad Kariņš tos ir padarījis vēl jestrākus. Patlaban likumā paredzēts aizliegums fiziskām personām veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 eiro neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās. FM paredzēja no šā gada maija šo summu samazināt līdz 3000 eiro. Taču valdības “koriģētais” projekts paredz vēl arī “fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību” aizliegt veikt skaidrā naudā nekustamo īpašumu atsavināšanas darījumus un transportlīdzekļu atsavināšanas darījumus, kuru summa pārsniedz 1500 eiro. Domājat, runa ir par pirmo iemaksu līzingā? Nē! Likumā saglabāts formulējums “neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās”.

Tas nozīmē, ka amerikāņu zellim Arturam K. Kariņam nepatīk Latvijas indiāņi, kas pārvietojas pārāk pieklājīgās automašīnās, un tie tagad tiks uzskatīti par ļaunprātīgiem tomahauku vicinātājiem un nodokļu nemaksātājiem. Nebūs gluži tā, ka viens pilsonis nevarēs pārdot citam savu mašīnīti, kamēr tā nav galīgi sagrabējusi. bet tas būs izdarāms tikai ar bankas starpniecību, kura, pats par sevi saprotams, par to ziņos Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Kas būs tālāk, to, esmu pārliecināts, šobrīd nezina arī VID ģenerāldirektore.

Jā, starp citu, ieviešot šīs izmaiņas, 2019. gada budžetā plānots iekasēt papildus 675 000 eiro (0,007%), bet nākamajos gados – pat 900 000 eiro (0,009% no budžeta ieņēmumiem). Svēta lieta! Būs naudiņa, kuru varēs notērēt, piemēram, ārlietu ministra un viņa partnera dubultvizītei Polinēzijā.

Tavs komentārs par rakstu: