• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ralfs NemiroRalfa Nemiro pirmais lielais "projekts" ir izgāzies. Foto: Valsts kanceleja

Kariņš panāk savu: Nemiro ieceltā «Latvenergo» pagaidu padome atkāpusies

Atkāpusies ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) ieceltā AS "Latvenergo" pagaidu padome, kuras dēļa (vai, precīzāk, vecās padomes atlaišanas dēļ) ekonomikas ministram bija izcēlies konflikts ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

19. jūnijā “latvenergo” valsts kapitāldaļu turētāja Ekonomikas ministrija atlaida "Latvenergo" padomi, kurā kopš 2016.gada darbojās bijušais ''DNB bankas'' vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas ''airBaltic'' valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis (Martin Sedlacky), Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ''Rīga'' bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS ''Valsts nekustamie īpašumi'' padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ''RB Rail'' valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa. Klīst baumas, ka tieši Rubesa ir tā, kuras aizstāvība galu galā noveda līdz Nemiro ieceltās pagaidu padomes demisijai.

Pēc padomes atlaišanas tās vietā ministrs iecēla pagaidu padomi , kuras priekšsēdētājs bija Pāvels Rebenoks, priekšsēdētāja vietnieks – "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro, bet locekļi – Inese Kublicka, Artūrs Šnoriņš un Kristaps Stepanovs. Jau tūlīt pēc pagaidu padomes iecelšanas atsevišķi koalīcijas politiķi ar Ministru prezidentu priekšgalā sāka asi kritizēt Nemiro saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam.

Rezultāts ir loģisks: kā paziņojumā masu medijiem informē "Latvenergo" padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks, viņš ir informējis ekonomikas ministru par visu padomes locekļu lēmumu atkāpties no amata, "jo neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ".

"Padome norāda, ka pēc vairāku politiķu publiskajiem paziņojumiem tā kļuvusi par "neērtu padomi" un neredz iespēju pildīt akcionāra – Latvijas valsts – doto uzdevumu par elektrības rēķinu samazināšanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kas bija viens no galvenajiem iemesliem iepriekšējās padomes atcelšanai," teikts Rebenoka paziņojumā, "pagaidu padome apzinās, ka tās lēmums par atkāpšanos var ietekmēt uzsākto elektrības rēķinu samazināšanas gaitu, kā arī "Latvenergo" koncerna pilnvērtīgu lēmumu pieņemšanu līdz tiks nodrošināta pastāvīgās padomes iecelšana. Tomēr esošajā politiski nokaitētajā gaisotnē tā neredz citas iespējas, kā atkāpties."

Nemiro norādīja, ka jau pēc "Latvenergo" iepriekšējās padomes atlaišanas ir uzsākts konkurss uz jaunu padomi. Šobrīd tiek izstrādāts konkursa nolikums. Ministrs prognozēja, ka konkurss varētu aizņemt pāris mēnešus, līdz tiktu iecelta jauna "Latvenergo" padome.

Par ekonomikas ministra vai valdības atkāpšanos, protams, netiek runāts, lai gan konflikts starp ministru un Ministru prezidentu ir kļuvis acīmredzams. Kā parasti, svarīgākāa par visu ir "stabilitāte".

Bet "Latvenergo" padomes pienākumus pagaidām pildīs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Tavs komentārs par rakstu: